S/Z
83-86989-38-6

"S/Z raz jeszcze dowodzi, że Roland Barthes to najbardziej pomysłowy...i najinteligentniejszy współczesny badacz literatury." Susan Sontage "Esej Barthesa to najbardziej użyteczna, najbardziej wnikliwa i najbardziej przekonująca książka, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać o tym, dlaczego w ogóle udało mi się kiedykolwiek przeczytać jakąś książkę." Richard Howard Wstępem opatrzył...

Wstępem opatrzył Michał Paweł Markowski.

ejrene | 2013-04-08

Cóż napisać o tej książce ponad to, co powiedział o niej Richard Howard? "Esej Barthesa to najbardziej użyteczna, najbardziej wnikliwa i najbardziej przekonująca książka, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać o tym, dlaczego w ogóle udało mi się kiedykolwiek przeczytać jakąś książkę." Barthes z niezwykłą wprawą i erudycją dekonstruuje opowiadanie Balzaka, a jego esej jest w zasadzie matematycznym wykazem kodów kulturowych obecnych w "Sarrassinie" (czy może: Sarrazinie) oraz połączeń międzytekstowych i inter-tekstowych. Przeczyta każdy, kogo pasjonuje historia teorii literatury.

sPinacz | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, Filologiczne

Hmm.... Próbowała i spróbuje kiedyś ponownie.

Justyna Zimna | 2015-10-03
Przeczytana: 11 lutego 2013
Andrzej Krej | 2012-12-06
| 2012-05-21
Daria | 2011-12-10
Książki do napisania. Książki do sfilmowania

Stanisław Czycz – samotnik i outsider. Widać to w jego twórczości, hermetycznej i z silnym autorskim piętnem. Tym, co charakteryzowało twórczość tego autora, było bezkompromisowe, obsesyjne wręcz dążenie do prawdy.