W szpilkach od Manolo

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Agnesscorpio

Śmiesznie, strasznie, zagadkowo – "W szpilkach od Manolo" to książka petarda! Liliana ma ustabilizowane życie: własne mieszkanie, dobry samochód, pracę w korporacji i towarzystwo ukochanych kotów. Są też pewne braki: nie ma faceta, a obowiązki zawodowe ją nudzą i frustrują. Czuje, że powinna coś zmienić w swoim życiu, ale dokoła wieje nudą i pomysłów brak. Do czasu, gdy los przygotuje jej...

Śmiesznie, strasznie, zagadkowo – "W szpilkach od Manolo" to książka petarda!

Liliana ma ustabilizowane życie: własne mieszkanie, dobry samochód, pracę w korporacji i towarzystwo ukochanych kotów. Są też pewne braki: nie ma faceta, a obowiązki zawodowe ją nudzą i frustrują. Czuje, że powinna coś zmienić w swoim życiu, ale dokoła wieje nudą i pomysłów brak. Do czasu, gdy los przygotuje jej pokaźną paczkę z życiowymi zawirowaniami…

Miłość okaże się siłą, która popycha do zbrodni i ratuje z rąk przestępców.

Poznaje niemożliwie przystojnego mężczyznę, Michała, któremu najpierw robi awanturę o zajęte miejsce parkingowe, a potem się okazuje, że to jej nowy szef, a niebawem – nowy facet. A jeszcze chwilę później się dowiaduje, że Michał nie jest tym, za kogo się podaje. Musi zdecydować, czy mu zaufać – a przecież tak się zawiodła na poprzednim narzeczonym, który ją zdradzał. Dodatkowo w pracy zaczynają się roszady kadrowe i zwolnienia, w skrzynce na listy pojawiają się dziwne kartki z numerami, a w mieście giną kolejne dziewczyny. No i matka wciąż pyta, kiedy Liliana wyjdzie za mąż.

"W szpilkach od Manolo" to kryminał, który bywa śmieszny, komedia, która czasem jeży włos na głowie, i pełnokrwisty romans. Jest tu wszystko – prócz nudy.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: Burda

Snieznooka | 2019-08-21

Agnieszka Lingas-Łoniewska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych autorek, tworząca historie, które tworzące mieszankę sensacji z romansem. Udało mi się poznać i przeczytać już książki ,,Bez przebaczenia’’, ,,Zakład o miłość’’, ,,W zapomnieniu’’, czy też ,,Kastor’. "W szpilkach od Manolo" jest zupełnie inna, wyróżnia się odmiennym klimatem, co wcale nie znaczy, że jest gorsza. Mamy tu charyzmatyczną bohaterkę, można powiedzieć, że momentami nieco szaloną i bardzo optymistyczną. Czego możemy się jeszcze spodziewać po tej opowieści?

„Wcale nie jestem aż tak niezwykła, nieprzewidywalna. Nie trzeba mnie było ciągle zaskakiwać, robić niespodzianek. Chciałam tylko być kochana. Tak po prostu. Kochana”.

„W szpilkach od Manolo” główną bohaterką jest Liliana, to trzydziestopięcioletnia singielka, której życie zawodowej jest poukładane i stabilne. Pracuje w korporacji, w której bardzo dobrze zarabia, więc problemy finansowe jej nie dotyczą. Kobieta odniosła w życiu sukces, nie można nie być...

sabrina | 2019-08-08
Na półkach: Przeczytane, Moda

W tej książce bawi słownictwo w niej użyte, jak i historia w niej opisana.

Alex | 2019-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

Grafomaństwo i harlekinada. Strata czasu. Czułam się zażenowana jakością tego "dzieła".

_kingu_reads | 2019-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019'
Przeczytana: 07 sierpnia 2019

Lilianna jest singielką po trzydziestce, która w oczekiwaniach rodziców już dawno temu powinna założyć rodzinę i doczekać się potomstwa. Pomimo tego, że bez wątpienia Lilianna jest atrakcyjną i niezależną finansowo kobietą to niestety dotąd nie spotkała mężczyzny, z którym mogłaby spędzić resztę życia. Pewnego dnia w ‘’korpoświecie’’ do którego należy nasza główna bohaterka pojawia się perfekcyjny kandydat na partnera – przystojny, inteligentny, dowcipny. Co więcej wpada on w oko nie tylko Liliannie, lecz również innej pracownicy w firmie. Tymczasem w mieście w niewyjaśnionych okolicznościach zostają porywane młode kobiety. Czy Liliannie również grozi niebezpieczeństwo ?
‘’W szpilach od Manolo’’ to moje pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i muszę przyznać, że niewątpliwie należało one do udanych. Z całą pewnością przypadł mi do gustu styl autorki oraz to, że postacie przez nią wykreowane są zabawne i pełne dystansu do siebie. W książce nie zabrakło...

Małgorzata | 2019-08-04
Przeczytana: 20 lipca 2019

Liliana pracuje w korporacji,ma bzika na punkcie miejsca parkingowego i od tego wszystko się zaczyna...Miejsce zajmuje pewnego poranka czarne BMW z którego wychodzi przystojny mężczyzna,okazuje się,że jest on nowym dyrektorem.Siła ich wzajemnego przyciągania jest ogromna,zakochują się w sobie.Michał stara się chronić dziewczynę,gdyż tak naprawdę rozpracowuje seryjnego porywacza młodych kobiet.Jest policjantem.Perypetie z życia Liliany łącznie z jej porwaniem i uwolnieniem czyta się super.

Claudia | 2019-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

O Pani Agnieszce jeszcze jakiś czas temu w ogóle nie słyszałam, a teraz nadrabiam książki spod jej pióra. Lubię styl pisania autorki, lekki i łatwy do zrozumienia. "W szpilkach od Manolo" to książka idealna na jeden wieczór, która jest dobrą odskocznią od krwawych kryminałów czy thrillerów. Niezwykle zabawna opowieść, która nie jeden raz doprowadziła mnie do łez. Ale nie były to łzy smutku, lecz łzy ze śmiechu!

Główną bohaterką książki jest Liliana, elegancka kobieta po trzydziestce, która mimo swojego wieku jest wciąż sama i bez dzieci. Ona nic sobie z tego nie robi, przeszła jakiś czas temu zdradę i jak na razie nie chce się z nikim związać, bo ma problem z zaufaniem. Jednak jej matka na każdym kroku daje jej do zrozumienia, że chce już zostać babcią! Liliana zajmuje w korporacji jedno z kierowniczych stanowisk.
Pewnego dnia przystojniak, który jak się później okazuje, ma na imię Michał, zajmuje Lilianie rzekomo jej miejsce parkingowe pod pracą. Kobieta jest przekonana, że...

W szpilkach od Manolo po raz pierwszy czytałam w 2013 roku i byłam pełna podziwu dla autorki, że pokusiła się o napisanie komedii, skoro do tej pory znana była znana z powieści kryminalno-romansowych. Teraz już mnie to tak nie dziwi, bo wielokrotnie pokazała, że świetnie się czuje w prawie każdym gatunku. Pomimo tego, że moje półki uginają się od nadal nieprzeczytanych powieści, lubię wracać do tych ulubionych tytułów, a ten jest jednym z nich.

Angazetka | 2019-05-30
Przeczytana: 29 maja 2019

Po starannej nowej redakcji książka jest całkiem miłym czytadłem: wprawdzie intryga kryminalna jest szyta wybitnie grubymi nićmi, ale i tak to progres u autorki.

Nika01761 | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Bardzo interesująca historia dwojga zakochanych w sb ludzi. Mi bardzo się podobała.

Tysia19 | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Z Panią Agnieszką Lingas - Łoniewską swoją historię zaczęłam już jakiś czas temu, spodobał mi się styl pisania, jaki prezentuje w swojej literaturze autorka. Moim celem było i jest przeczytanie jak największej ilości (czytaj: wszystkie, lub prawie wszystkie, które są akurat dostępne, czy też pod ręką) twórczości Pani Agnieszki. Według mnie warto zagłębić się w treść, choćby na poprawę humoru, czy też dla odprężenia. Plan wprowadziłam w życie i dlatego teraz piszę swoją opinię.

Liliana jest kobietą po trzydziestce, kocha koty, wysokie szpilki i swój samochód. Pracuje w korporacji, gdzie jest przejawiany wyścig szczurów - ma dość takiego systemu. Pewnego dnia ktoś zajmuje "jej" miejsce parkingowe, dziewczyna wtedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że tą osobą jest niejaki tajemniczy Pan Michał, u którego już wkrótce znajdzie się na celowniku. Tajemnicze kartki z numerami, porwania, czy zwariowane przyjaciółki to wszystko sprawia, że "W szpilkach od Manolo" da się...