Opowiadania nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018

Okładka książki Opowiadania nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 Krystyna Chodorowska, Anna Hrycyszyn, Maciej Kaźmierczak, Marta Kisiel
Krystyna ChodorowskaAnna Hrycyszyn Wydawnictwo: Zajdel.art.pl fantasy, science fiction
Zajdel.art.pl
2018-06-16
2018-06-16

Okładka książki Cztery pory magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery pory magii Aneta Jadowska, Mar...

Z jednej strony – dostępne za friko, z drugiej strony – za friko nie musi oznaczać słabizny
Niestety, w tym przypadku jest to właśnie słabizna.
Od czasu do czasu sięgam po darmowe wydania. No bo dlaczego nie?. Tym bardziej jeśli w nazwie jest coś o nominacjach i nagrodach.
Tym razem spotkało mnie rozczarowanie. Jeśli to są opowiadania nominowane do nagrody to jakie są te co nominacji nie zdobyły??? Ja nie będę sprawdzał!

Niestety, w tym przypadku jest to właśnie słabizna.

Zbiór składa się z 5 opowiadań nominowanych do nagrody Zajdla za 2018 rok.

1. "Dzikie stworzenia" oraz "Detektyw Fiks i sprawa mechanicznego skafandra" - dwa opowiadania detektywistyczne z motywem przemiany w zwierzę.
2. "Jeden spalony rzut" - opowiadanie o nieudanej akcji spadochronowej straży pożarnej.
3. "Moloch" - opowiada o antyutopijnym świecie oraz tytułowym molochu, który jest wielopiętrowym szarym blokowiskiem.
4. "Pierwsze słowo" - opowiadanie o konsekwencjach nie do końca przemyślanych życzeń (czyli motyw złego dżina. Zmuszony spełnić życzenie zrobi to, choć znajdzie lukę aby ci dopiec. Tylko bez zmuszania a z miłą propozycją zdradzenia najskrytszego życzenia).

Zdecydowanie opowiadania nie trafiły do mnie, liczyłem na coś lepszego. A z powyższych nominacji jedynie „Moloch” zasługuje na nagrodę, moim skromnym zdaniem.

Zbiór składa się z 5 opowiadań nominowanych do nagrody Zajdla za 2018 rok.

3. "Moloch" - opowiada o antyutopijnym świecie oraz tytułowym...

• Ebooki
  • Przeczytane 2020
  • 1_Fantastyka i Science-Fiction
  • Kindle - darmowe

Dodaj cytat z książki Opowiadania nominowane do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018