Wkręceni

2019-08-14
2019-08-14
2019-01-01
Izabela Matuszewska

Najsłynniejszy nieznany człowiek na świecie

Zamysł książki nie był zły, dlatego za to daję autorowi dobrą czwórkę. Natomiast co do reszty...hmm

Od samego początku zostajemy wkręceni w całą tę dość dziwaczną opowieść i to trzeba przyznać jest w miarę udany zabieg. Z kolejnych stron mrugają swym pstrym oczkiem do czytelnika niespodzianki, mnożąc się jak króliki, wyskakujące z kapelusza magika. Jednak w pewnym momencie dochodzi do przesytu, który powoduje, że książka zaczyna robić się dziwna i mało wiarygodna.

Oczywiście autor ma prawo do realizacji swoich pomysłów, ale w tym przypadku ilość morderstw, w tym też tych niewyjaśnionych, troszkę zaczyna deprymować i sprowadzać uwagę czytelnika na całkiem boczne tory. Chyba, że założymy kontynuację...

Dla mnie do pewnego momentu nie było źle, ale potem już niekoniecznie.

Bardzo ciekawa i wciągająca koncepcja książki w książce. Dobrze się czytało i mniej więcej do połowy było bardzo intrygująco. Jak już zostały odkryte karty akcja straciła na tajemniczości. Jednak ciągle to kryminał warty przeczytania

Dość monotonna i przegadana pierwsza 1/3 książki, przez co, nie ukrywam, miałam ochotę ją odłożyć. Nie zrobiłam tego i nie żałuję. Im dalej, tym historia coraz bardziej się rozkręca i robi coraz ciekawsza. Dużo zwrotów akcji, nie jestem pewna, czy nawet nie za dużo, przez co całość wydaje się momentami mocno przekombinowana.
Mimo wszystko drugą połowę książki czytało mi się świetnie, a im bliżej końca, tym ciężej było mi ją odłożyć.
Zaskakujące zakończenie również na plus. Przyznaję, że dałam się wkręcić autorowi ;)

Mimo wszystko drugą połowę książki czytało mi się...

Rozczarowująca. Po przeczytaniu dwóch powieści Cavanagh z adwokatem Eddim Flynnem sięgnąłem po powieść spoza tej serii i nie mogłem uwierzyć, że to taki gniot! Autor miał zapewne ambicje by tak jak bohater tej powieści - pisarz LeBau stworzyć powieść "wkręcającą" czytelnika, która świetnymi i niespodziewanymi zwrotami akcji wyprowadzi go na manowce. Cóż, nie wyszło. Zamiast tego dostajemy grafomańską próbę kryminału, w którym nie ma żadnych ciekawych postaci a fabuła urąga logice. Jedyne wkręcenie, które autorowi wyszło to myśl, która towarzyszyła mi z każdą stroną: "przecież to nie może być tak złe, tutaj na pewno za chwilę wydarzy się coś co sprawi, że szczęka opadnie mi ze zdumienia". Nie będzie wielkim spoilerem jak napiszę, że nic takiego nie nastąpiło.

Trzecia książka autora w moich rękach i ponownie bardzo miło spędzony czas.
Kilka zwrotów akcji gdzie czytając zaczynasz przewidywać w którą stronę zmierza fabuła a tu nagle bum.
Ponownie bardzo podoba mi się podzielenie rozdziałów na opowiadanie histori oczyma kolejnego bohatera.
Jestem ciekaw kolejnych pozycji autora, liczę ze uda mi się je zdobyć.

Trzecia książka autora w moich rękach i ponownie bardzo miło spędzony czas.
Jestem ciekaw kolejnych pozycji autora, liczę ze uda mi się je zdobyć.

Książka kiepska, czytało mi się wyjątkowo ciężko. Mocno przekombinowana fabuła, zakończenie beznadziejne. Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Zdecydowanie nie polecam.

Zaczyna się od zaskakującego wstępu, który albo odrzuci czytelnika albo go wkręci. Mnie wkręciło i dalej było tylko lepiej! Tajemnica, kilka ciekawych i niespodziewanych zwrotów akcji oraz ciekawe i przeze mnie nieoczekiwane zakończenie to wszystko sprawia, że dobrze spędziłem czas przy lekturze

Książkę kupiłem w outlecie i nie oczekiwałem zbyt wiele. A już po 10 stronach poczułem, że tkwi w niej coś czym warto się zainteresować. Styl autora przypadł mi do gustu bo był naturalny, plastyczny, wyraziście opisywał teraźniejszość książki. Bohaterowie byli ciekawi, choć moim zdaniem policjanci byli trochę zbyt płasko potraktowani a odegrali tak wielką rolę. Steve Cavanagh przyznam, że przekonał mnie i chętnie sięgnę po inne jego książki.

Fajna, wciągająca książka, jednakże zainteresowanie nią kończy się wraz z końcem lektury. Nie jest to książka do której chciało by się wrócić za jakiś czas, bo nie można przestać o niej myśleć. Są lepsze pozycje.

rewelacyjna, przede wszystkim pomysł inny niż zwykły kryminał, czekam na kolejne książki autora

Dodaj cytat z książki Wkręceni