Rzeka kłamstw

Okładka książki Rzeka kłamstw Edyta Świętek
Okładka książki Rzeka kłamstw
Edyta Świętek Wydawnictwo: Replika Cykl: Grzechy młodości (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Grzechy młodości (tom 1)
Replika
2019-08-20
2019-08-20
literatura polska

Świetnie się czytało.
Lata PRL pamiętam bardzo dobrze, więc losy rodziny Trzeciaków, żyjącej w tym czasie, bardzo mnie zainteresowały.
Fabuła zachęca do sięgnięcia po następną część.

Świetnie się czytało.
Fabuła zachęca do sięgnięcia po następną część.

Świetnie się słuchało, losy rodziny Trzeciaków i tło PRL-u zachęca do sięgnięcia po dalsze części.

Autorka nie zawiodła. Książka rewelacja

Autorka nie zawiodła. Książka rewelacja

Fenomenalna, wybitna ,genialna saga !
Wxiąga od pierwszej chwili.
Barwni bohaterowie, warta kacja ,Bydgoszcz lat 70-tych XX wieku. Ciekawy rys historyczno-obyczajowy .
Bardzo polecam z całego serca

Fenomenalna, wybitna ,genialna saga !
Wxiąga od pierwszej chwili.
Bardzo polecam z całego serca

Świetne! Historia zaczęła się niepozornie. Z kolejnymi kartami książki wsiąkłem w rodzinę Trzeciaków i ich historię. Ostatnia strona zszokowała mnie totalnie. Takiego zakończenia Tomu pierwszego absolutnie się nie spodziewałem. Chcę więcej!

Jakże długo wzbraniałam się przed tą książką! Jakieś irracjonalne przekonanie nie pozwalało mi zacząć czytać. Obawiałam się, że nie poczuję klimatu powieści ze względu na czas akcji. Nie mogłam się bardziej mylić!
Jak świetnie napisana jest to powieść! Jak wciąga! Jak wiarygodne są jej postacie! Ileż emocji wzbudza! Niesamowita książka! Sięgnę po więcej.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

Przeczytałam za jednym razem z przerwą na obiad. Nie mogłam się oderwać. Polecam

Nie zawiodłam się, zaczynam drugą serię. Powrót do PRL, historii, gorzkich czasów. Bardzo obrazowo napisana, autorka porusza codzienne i często trudne tematy. Bardzo klimatyczna, szczera i momentami smutna.
A już zżyłam się z niektórymi bohaterami. Bardzo mi szkoda Elżbiety, poruszyła mnie tez historia Heleny, siostry Franciszki.
A zakończenie tej części… łamie serce 💔, dobrze, że jest następna.

A zakończenie tej części… łamie serce 💔,...

Jestem wprost urzeczona rodziną Trzeciaków. Do tego czas powojenny, PRL, i cała ta otoczka.
Książkę się czyta szybko, wciąż i wciąż się coś dzieje, nawet nie mam czasu na chwilę nudy. Dla mnie rewelacyjna. Psa, lecę do II części.

Dodaj cytat z książki Rzeka kłamstw