Dopóki nie zajdzie słońce

Cykl: Dopóki nie zajdzie słońce (tom 1) | Seria: Współcześni bohaterowie
Wydawnictwo: NieZwykłe
aleqsia

Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć. To właśnie całkowicie i bezpowrotnie zmieniło życie Samuela Remseya. Przeszłość, którą chciał za sobą zostawić, nie pozwalała o sobie zapomnieć, pustosząc jego serce i umysł. Złamany, zraniony i pogrążony w smutku zapomniał o tym, co powinno stać się jego siłą – o rodzinie. Bez przerwy prowokował śmierć, śmiejąc jej się w twarz. Jednakże wszystko, co...

Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć.

To właśnie całkowicie i bezpowrotnie zmieniło życie Samuela Remseya. Przeszłość, którą chciał za sobą zostawić, nie pozwalała o sobie zapomnieć, pustosząc jego serce i umysł. Złamany, zraniony i pogrążony w smutku zapomniał o tym, co powinno stać się jego siłą – o rodzinie. Bez przerwy prowokował śmierć, śmiejąc jej się w twarz. Jednakże wszystko, co robimy, wraca do nas ze zdwojoną mocą. Przyszedł w końcu czas, że śmierć zadrwiła z niego. Został zepchnięty na samo dno egzystencji. Czekał na zgubę. Lecz zamiast tego otrzymał pomocną dłoń. Dzięki danej mu szansie uwolnił się od widm dnia wczorajszego, budując na nowo swoje życie.
Pozorny spokój zaburzyła jednak osoba, która jako jedna z niewielu była w stanie w ciągu minuty zarówno go rozśmieszyć, jak i wyprowadzić z równowagi. Była jak mina przeciwpiechotna – niepozorna, ale cholernie niebezpieczna.
Czy mężczyzna z tak burzliwą przeszłością jest w stanie pokochać? Czy zdoła otworzyć serce przed kobietą, która nie wierzy w miłość i nie chce jej w swoim życiu? Czy tych dwoje podda się przeznaczeniu, czy nieustannie będzie z nim walczyła?

źródło opisu: Niezwykłe

źródło okładki: Niezwykłe

zouza_czyta | 2019-10-20
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: październik 2019

#dopókiniezajdziesłońce autorstwa @ewapirce było dobrą pozycją, nie powiem, że nie!
Książkę można spokojnie podzielić na dwie części. Pierwsza część jest zdecydowanie obyczajowa. Opowiada o ciężkim życiu nijakiego Samuela Remseya który służył w wojsku, a koszmarne wydarzenia których osobiście doświadczył i których był świadkiem, odcisnęły piętno w jego życiu. Druga część to zdecydowanie romans, który wyjątkowo świetnie jest przedstawiony i czyta się go z przyjemnością. Bardzo spodobały mi się w książce wstawki wydarzeń z przeszłości, które wiele nam wyjaśniają, głównie jeśli chodzi o dane zachowanie bohaterów.

Książka naprawdę jest godna uwagi, jeśli ktoś lubi taki gatunek. Poruszone są w niej ważne kwestie, takie jak walka z uzależnieniem, walka o rodzinę, po prostu walka o lepszą przyszłość...

ALEKSANDRA | 2019-10-19
Przeczytana: 16 października 2019

Samuel Remsey - były komandos z Afganistanu nie umie poradzić sobie ze stresem pourazowym. Ciągle, jak widmo, staje mu przed oczyma mała dziewczynka, która musiał zabić. Wraca do domu by zapewnić opiekę dla swoich czterech przyrodnich sióstr. To jest trudne do momentu aż poznaje boksera Alexa. Zostaje jego ochroniarzem. Jessica, którą z początku traktuje jak zabawkę coraz bardziej zapada mu w serce. Pomaga mu w urządzaniu przyjęcia dla jednej z jego sióstr. I tak powoli zbliżają się do siebie. Samuel staje się bardziej odpowiedzialnym mężczyzną, sąd przyznaje mu opiekę nad siostrami.

Aleksandra | 2019-10-07
Przeczytana: 07 października 2019

Samuel Remsey jest byłym żołnierzem sił specjalnych,komandosem z piętnem stresu pourazowego,który dodatkowo zmaga się ze stanami maniakalno-depresyjnymi wywołanymi przez przeżycia w Afganistanie.Bezsilność,strach i koszmary topi w alkoholu i lekach,zaniedbując swoje cztery małoletnie siostry przyrodnie,nad którymi sprawuje opiekę po śmierci rodziców.Gdy los stawia na jego drodze słynnego boksera Aleksa vel "Żniwiarza",wszystko zdaje się wracać na właściwe tory,Sam zostaje ochroniarzem i najlepszym przyjacielem Aleksa.Do czasu,gdy Sam poznaje Jessicę McAdams,pielęgniarkę i kuzynkę Evy-ukochanej Aleksa.Pyskata,wyzwolona seksualnie,piękna i działająca mu na nerwy brunetka sprawia,że życie Sama wywraca się o 180 stopni.Wzajemna niechęć i nienawiść z czasem przeradzają się w tolerancję,by po czasie wybuchły między nimi namiętność,pożądanie i bliżej nieokreślone uczucie.Oboje uczą się wzajemnego zaufania i nakreślają ramy nietypowego związku...
Kontynuacja a raczej wstęp do pierwszej...

_my_world_book_ | 2019-10-01
Przeczytana: 01 października 2019

" - Jestem tego pewien, przyjacielu. Do ciebie należy kreowanie własnego świata. Znajdź w sobie siłę i bez wahania sięgaj po marzenia. Realizuj je i ciesz się efektami."

Kiedy budzę się z koszmaru sennego, w którym jestem uczestniczką na wojnie, oddycham z ulgą, że okazuje się to tylko snem i nader często zastanawiam się, jak odważnym człowiekiem trzeba być, by samemu zgłosić chęć udziału w wojnie czy równie niebezpiecznego przedsięwzięcia.

Samuel Remsey - główny bohater - wraca po wojnie w rodzinne strony, by zająć się swoimi siostrami. Jak wiadomo, człowiek po czymś takim nie jest już tą samą osobą, dlatego na własne życzenie jego egzystencja musi mierzyć się z "rzucanymi kłodami pod nogi".
Samuel nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nieustannie zmaga się z marami, które mają opłakane skutki. Trwa w zapomnieniu, upijając się i wywołując bójki, w konsekwencji czego traci to co w życiu jest priorytetem - rodzinę. W najgorszym momencie jego istnienia spotyka piękną...

esclavo | 2019-09-30

Najpopularniejsza autorka na Instagramie serwuje nam wielowymiarową powieść, trochę opartą na schemacie romansu, ale ciężko byłoby wpasować tę historię w jakiekolwiek ramy. Losy Samuela to nie tylko błahe romantyczne przygody, to opis walki z samym sobą, ze swoimi demonami, bitwy o najbliższych. Nie bez powodu używam takich militarnych określeń, bowiem Sam to były żołnierz, który dopuścił się okropnych rzeczy w imię ochrony szarych obywateli. Teraz te potworności próbują przejąć wladzę nad jego życiem. Chociaż Samowi jest coraz trudniej, nie może się poddać, bo od niego zależy los jego osieroconych sióstr.

Ukłony dla Ewy za głównego bohatera. Na pewno jeat bardzo autentyczny i prawdziwy. Z każdej sceny wydziera z niego ból, niezrozumienie świata i wielki ciężar, który na niego spadł. Powieść dzięki temu nie jest przesłodzona, a raczej okraszona sarkazmem i cynizmem. Oczywiście nie zabraknie gorących scen i nawet takich, przy których wstrzymacie oddech. Świetnym zabiegiem jest też...

Turkusowa | 2019-09-25

Aga_love_books | 2019-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 25 września 2019

"Jeśli nie ma marzeń, nie ma życia - odezwała się Jessie, a łagodność w jej głosie przeplata się z troską. - Bez nich jest ono puste, bezbarwne nijakie. Nasze pragnienia i pasje to kolory, które malują w nim najpiękniejsze obrazy. Nie bój się marzeń, z czymkolwiek by się one nie wiązały. Maluj swoje życie. Pokryj jego płótno zapierającymi dech w piersi obrazami."
To jeden z moich ulubionych cytatów z powieści! Jest przepiękny i zdecydowanie do mnie trafia.
W życiu człowieka są takie chwile, kiedy zwątpienie, bezradność stają się głównym mottem. Najważniejsze jest to, aby nigdy, przenigdy się nie poddawać. Walczyć o siebie, o swoje marzenia, o wartości. Oczywiście nie będzie to takie proste. Nieraz trzeba będzie się podnosić, ale to wytrwałość, wiara w to, że może być lepiej, będzie nas ciągnęła do tego aby zawalczyć o lepsze jutro.
"Dopóki nie zajdzie słońce" to powieść, w której obserwujemy walkę Sama z demonami przeszłości. Mogłoby się wydawać, że tocząc taką walkę wyjdzie z niej...

izuu_9 | 2019-09-25

Była to moja pierwsza książka autorki i już wiem, że nie ostatnia.Liczyłam na przeciętny romans, a dostałam dużą dawkę emocji.
Pierwsza część opowiada losy Samuela, który mierzy się z traumą po służbie wojskowej. Przeżył zdradę współpracowników i śmierć przyjaciół. Odcisnęło to na nim piętno.Wpadł w nałóg, stracił rodzinę. w Dalszej części autorka pokazuje nam, jak główny bohater stara się odbudować swoje życie. Staje się jednocześnie ojcem i bratem, a dodatkowo na horyzoncie pojawia się....kobieta. Co z tego będzie? Polecam dowiedzieć się samemu.

Blonderka | 2019-09-24
Przeczytana: 24 września 2019

www.blonderka.pl

Samuel to nasz główny bohater. Przeżył piekło jakim jest wojna i służba krajowi. Wiesz jak takie przeżycia zmieniają człowieka? Niejeden po powrocie do cywila, nigdy się już nie podniósł… Problemy z przeszłością, koszmary i życie codzienne, które naszego Sama nie oszczędza. Świat wali mu się na głowę, dosłownie z każdej strony. Staje się wrakiem człowieka, czy jeszcze kiedykolwiek będzie w stanie żyć normalnie?!

“Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć”.

Przyznam, że od pierwszej strony nie mogłam się oderwać! Autorka świetnie przekazywała czytelnikowi emocje. Ta książka nie należy do delikatnych, będzie ostro i brutalnie. Mocne sceny, wulgarny język to tutaj norma. Rollercoaster emocji zapewniony – od strachu po śmiech i dobry erotyzm. Jesteś gotów na takie wrażenia?!

“Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłaby śmierć…”

Jessica pojawi się w zaskakującym momencie książki i stanie się jej ważną postacią, która namiesza w akcji. Niesie za sobą ciężar, jej...

Elle | 2019-09-22
Przeczytana: 22 września 2019

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie wiedziałam że można w tak fantastyczny i świetny sposób opowiedzieć czyjąś historię i przeszłość jednocześnie mówiąc o tym co się dzieje teraz.
Nie jest to zwyczajny romans choć miłość również się tutaj pojawia.
Najważniejszym wątkiem jest tu niewątpliwie przeszłość głównego bohatera i demony z nią związane.
Oprócz teraźniejszych opisów wystąpiły te z misji Samuela i pozwoliły dowiedzieć się skąd u niego problemy psychiczne.
Oczywiście urzekła mnie historia sióstr bohatera którymi ten musiał się zająć po śmierci rodziców. To po nich widać jaką przemianę musiał przejść Sam, żeby stworzyć im dom na jaki zasługują.
Zdecydowanie książka zostanie na długi czas w mojej pamięci i będę ją polecać innym, bo naprawdę warto przeczytać.
Teraz tylko zostaje czekać na drugą część 💗💗