Najstarsza prawnuczka. Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej

Seria: Biblioteka Bluszcza
Wydawnictwo: Elipsa
ilo99

Przezabawna komedia ciągnąca się przez wieki. Jak przystało na prawdziwą sagę rodzinną jej przodkowie reprezentują tradycje kultury ziemiańskiej. Fabuła rozciąga się na kilka stuleci i obejmuje zasięgiem bardzo zróżnicowane grupy bohaterów. To już nie tylko zabawne scenki z trupami i przyjaciółmi Joanny w pierwszoplanowych rolach, lecz duże fragmenty dziejów z tłem historycznym. Słuchowisko...

Przezabawna komedia ciągnąca się przez wieki.

Słuchowisko na motywach powieści Joanny Chmielewskiej.
Realizacja - Teatr Polskiego Radia

źródło okładki: https://audioteka.com/pl/audiobook/najstarsza-prawnuczka-1

ilo99 | 2019-05-29
Na półkach: Przeczytane, Szkoda czasu
Przeczytana: 29 maja 2019

Teatr Polskiego Radia bardzo się postarał i udało mu się uśmiercić prozę Chmielewskiej. Nie ma przezacnych opisów sytuacji wraz z charakterystycznym dla autorki słownictwem (no, może pozostało tylko tarabajdło), nie ma rewelacyjnych dialogów, które powodują, iż czytelnik zaśmiewa się do łez. Co natomiast otrzymamy? Dobre aktorstwo i streszczenie tekstu. Może gdyby przedstawienie było dwa razy dłuższe i nie tak skrótowe, to klimat książki by się uchował. A tak, niestety, szkoda czasu.