Das schweigende Klassenzimmer

Wydawnictwo: Ullstein eBooks
Das schweigende Klassenzimmer
historyczna
LubimyCzytać

DDR, November 1956: Eine Abiturklasse reagiert auf die Niederschlagung des Ungarn-Aufstandes mit einer Schweigeminute. Die Rädelsführer werden von der Staatssicherheit gesucht, aber nicht gefunden. Gegen alle Drohungen und Erpressungen halten Schüler und Eltern zusammen. Schließlich fliehen die Gymnasiasten geschlossen nach West-Berlin… Ein dramatischer Bericht über die Wirklichkeit der DDR-Diktatur.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Dominika | 2019-06-05
Bezrumianku | 2019-05-30

Ekranizacje

Czy weźmiesz udział w „Milczącej rewolucji”? [KONKURS]

Już 7 czerwca premiera filmu „Milcząca rewolucja” – ekranizacji książki o tym samym tytule. To opowieść o życiu w NRD w latach 50. oraz o sile propagandy. Grupa uczniów wspiera milczącym protestem buntowników z Węgier. Jakie przyjdzie im ponieść za to konsekwencje? Właśnie startuje konkurs, w którym do wygrania są bilety do kina.