Yeti, w którego nikt nie wierzył

Okładka książki Yeti, w którego nikt nie wierzył Aleksandra Gołębiewska, Asia Olejarczyk
Okładka książki Yeti, w którego nikt nie wierzył
Aleksandra GołębiewskaAsia Olejarczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
36 str. 36 min.
36 min.

Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Plastik fantastik? Eun-Ju Kim, Ji-Won Lee
Plastik fantas... Eun-Ju Kim, Ji-Won ...
Okładka książki Owco, śpij! Guillaume Perreault, Kerry Lyn Sparrow
Owco, śpij! Guillaume Perreault...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki W Robaczkowie Katarzyna Biegańska, Monika Suska
W Robaczkowie Katarzyna Biegańska...

“Yeti, w którego nikt nie wierzył” to piękna i wzruszająca historia dla dzieci. Opowiada o chłopcu, który zainspirowany lekcją w szkole błądził myślami po Himalajach. Nie dawała mu spokoju teoria o istnieniu Yeti, w którego nie wierzą dorośli. Ba jego istnieniu “przeczą fakty! Przeczą temu liczby! Przeczy temu nauka!”. A nasz bohater uwierzył w Yeti i jakie było jego zdziwienie, kiedy narysowany przez chłopca śniegowy potwór nagle zapukał do drzwi :) W tej historii Yeti robi pyszne kakao, jest mistrzem świata w przytulaniu i doskonale tańczy. Jest puchaty, biały, miękki, a do tego zabawny i uprzejmy. Prawdziwy dziecięcy bohater, który znika wtedy, kiedy ktoś przestaje w niego wierzyć.

Krótka historia dla dzieci, a niesie ze sobą niewiarygodnie wiele mądrych słów. Książeczka, która inspiruje do rozmowy i pozwala wytłumaczyć dziecku drugie dno historii. Tytułowy Yeti jest trochę jak ludzka pewność siebie. Jeśli w siebie wierzymy i jeśli inni wierzą w nas to jesteśmy silniejsi. Natomiast jeśli ktoś w nas wątpi, to i my zaczynamy w siebie wątpić. Nie pozwólmy Yetiemu zniknąć z dziecięcych serc i umysłów. Uwierzmy, że niemożliwe może stać się możliwe. Uwierzmy w siebie i nauczmy tego również nasze dzieci :)

“Yeti, w którego nikt nie wierzył” to ciepła i wzruszająca opowieść dla dzieci, którą warto mieć w swojej biblioteczce. Nie tylko odpowiada sympatyczną historię ale niesie za sobą przesłanie o tym, że trzeba wierzyć w siebie, a przede wszystkim w swoje dzieci. Gorąco polecam.

Recenzja: https://kotkawaiksiazki.pl/yeti-w-ktorego-nikt-nie-wierzyl-asia-olejarczyk-recenzja/

A wy, dzieci, wierzycie w yeti?
Pewien chłopiec jako jedyny uwierzył i zyskał niesamowitego przyjaciela, który robi wyśmienite kakao, jest mistrzem świata w przytulaniu, a także potrafi tańczyć. Sztuczki karciane też nie są mu straszne! :D Wystarczyło tylko uwierzyć.

A wy, dzieci, wierzycie w yeti?

Przepiękna ,mądra książka z przesłaniem, że zawsze należy wierzyć w siebie.

Treść poświęcona jest yeti, kudłatemu, wielkiemu stworowi, mieszkającemu pośród skał i lodowców.
Pani w szkole czyta dzieciom o Himalajach. Opowiada też o yeti, ale z większym naciskiem jako o legendzie.
Dzieci nie wierzą, że ten człowiek - stwór mieszka w górach w Azji. Ale jeden chłopiec uparcie przekonuje, że yeti istnieje.
Nie boi się drwin, głupich uśmieszków. Ma swoje zdanie i jego się trzyma. Obdarowany jest niezwykłym talentem, który drzemie w jego sercu i duszy czyli wielką wiarą i wyobraźnią, która góry przenosi i niemożliwe staje się jak najbardziej możliwe.
Następnego dnia yeti zjawia się u niego w domu . Chłopiec jest tak zafascynowany nowym przyjacielem ,którego ściągnął do swojego świata tylko dzięki głębokiemu przekonaniu i wierze ,że on istnieje.
Sam yeti informuje go, że czasem nie wierzy ,że on sam w sobie jest naprawdę.
Ale chłopiec pokazuje mu cały swój świat. Wykonują razem wiele czynności takie jak : parzenie kakao, rysowanie, taniec, przeglądanie się w lustrze itp...

Czy mama i dzieci w szkole uwierzą chłopcu w nowego przyjaciela?
Czy yeti zostanie z chłopcem?

Wszystkiego dowiecie się czytając tą mądrą książeczkę, oglądając piękne o barwie lodowej obrazki.

Pamiętajcie! Nigdy nie powstrzymujcie marzeń dzieci, choćby były najbardziej niedorzeczne. Dziecko ma do nich prawo , jak również ma prawo do swojego zdania.
I to należy akceptować. A nie zabijać w nim wiarę w siebie.

Przepiękna ,mądra książka z przesłaniem, że zawsze należy wierzyć w siebie.

Cudowna książka, z pięknym i mądrym przesłaniem. Szkoda, że taka krótka.

Cudowna książka, z pięknym i mądrym przesłaniem. Szkoda, że taka krótka.

Sympatyczna historia o Chłopcu, który wierzył w Yeti. Wielki plus za piękne ilustracje. Warto przeczytać dziecku, które w siebie nie wierzy.

Książkę pt: " Yeti w którego nikt nie wierzył" miałam przyjemnosć przeczytać dzieki Book Tour zorganizowany przez Zaczytana Ewelka. Bajka jest krótka, ma przepiękne ilustracje oraz niemęczącą oczy czcionkę, dzięki czemu rodzice będą mieli większy komfort czytania dzieciom tej opowieści.
Książka opowiada o chłopcu, który jako jedyny w klasie wierzył w Yeti. Jego wiara przywołała " potwora" do jego domu. Yeti ukazywał się bowiem tylko osobom które wierzyły w jego istnienie, był oddanym ale również nieśmiałym przyjacielem. Chłopiec nauczył go podstawowych czynności codziennych, pokazał mu jak piękny może być świat.
" Zaprowadziłem go do łazienki. Nad umywalką wisi duże lustro, w którym codziennie się przeglądam. Dzięki temu każdego ranka utwierdzam się w przekonaniu, że istnieję, a przy okazji zaczesuję włosy i myję zęby/
- Spójrz- zachęciłem mojego przyjaciela, by stanął przed lustrem.- Widzisz? - To ty."
Książka pokazuje jak ważna jest wiara w drugiego człowieka, jego wsparcie, a czasem pomoc. Dobrze, że są autorzy, którzy mądre wartości wpajają dzieciom w przystępny sposób od najmłodszych lat!
Polecam

Takie wartościowe książki chciałabym zawsze czytać mojemu dziecku. Ważny przekaz ujęty w przystępny i zrozumiały dla dziecka sposób. Moja córka słuchała jak zaczarowana i bardzo polubiła głównego bohatera. Sama jest zresztą pełna wiary w jego istnienie, Mnie osobiście wyruszyła ta historia. Polecamy gorąco.
Książkę miałyśmy okazję poznać dzięki Wydawnictwu Ezop i Zaczytanej Ewelce, która zorganizowała book tour. Dziękujemy :)

Książkę miałyśmy okazję poznać dzięki Wydawnictwu Ezop i...

Ciepła, lekka i pouczająca historia. Czytanie jej było wielką przyjemnością!

Ciepła, lekka i pouczająca historia. Czytanie jej było wielką przyjemnością!

Chciałabym podziękować autorce za cudowną, ciepłą opowieść o tym jak ważna jest wiara w siebie. Jak ważne jest to byśmy my rodzice wierzyli we własne dzieci.
Dziękuję Zaczytanej Ewelce za zorganizowanie pięknego Book Toura.

Dziękuję Zaczytanej Ewelce za zorganizowanie pięknego Book Toura.

• Dziecięce
  • Dla dzieci
  • Dziecko 2021
  • Książki Tomeczka
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Yeti, w którego nikt nie wierzył