Złota klatka (edycja limitowana)

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Cykl: Faye (tom 1)
Wydawnictwo: Czarna Owca
En bur av guld
WhiteAngel28

Pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału. Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w...

Pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału.

Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala.

Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa? Czy zabił własną córkę? Nic w życiu Faye nie będzie już takie, jak do tej pory.

„Złota klatka” to trzymający w napięciu thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście.

źródło opisu: Opis pochodzi od wydawcy

źródło okładki: https://www.empik.com/zlota-klatka-lackberg-camill...»

wyrwana_strona | 2019-10-20
Przeczytana: 19 października 2019

Reklamowanie tej książki jako thriller psychologiczny to nieporozumienie. Przypomina raczej scenariusz kiepskiego odcinka polsatowskiego serialu. Przewidywalna, nudna, z nijakimi, a wręcz odpychajacymi bohaterami.
Zagłębiajac się w biografię autorki można odnieść wrażenie, że miał być to jej prywatny "revenge"... Zdecydowanie nie powinna go upubliczniać.
Dodatkowa gwiazdka jedynie za ładną okładkę;]

Robson73 | 2019-10-17
Przeczytana: 15 października 2019

Nic dodać, nic ująć do tego co napisali moim poprzednicy. Również jestem zawiedziony książką. Czytałem chyba wszystkie książki Camilli Läckberg i ta jest najsłabsza. Faktycznie można się zastanawiać kto jest autorem tego gniota. Może była pisana na kolanie w 3 dni, aby sprostać umowie z wydawcą? :) Nie polecam.

kacha104 | 2019-10-15

Wciągająca, świetnie napisana, szybko się czyta. Polecam

Hanna55 | 2019-10-12
Przeczytana: sierpień 2019

Książka nawet mi się podobała! Faye jest żoną bogatego biznesmena, szefa firmy Jacka Adelheima. Mają wymarzony dom, wymarzone dziecko, dużo forsy, nianię, która zajmuje się dzieckiem a sama główna bohaterka nie pracuje i nie ma do roboty nic. Akcja książki rozpoczyna się sceną przesłuchania kobiety, której zamordowano dziecko, potem akcja przenosi się do lat młodzieńczych Faye i przeplata się z czasem gdy jej córka chodzi do przedszkola i stopniowo coraz mniej układa się jej z mężem.
Wciągające czytadło! Infantylne i bardzo naiwne, do tego dużo niepotrzebnych brutalnych opisów. Fakt, zakończenie jest bardzo szokujące i bardzo mną wstrząsnęło. Intryga kryminalna jest tu na trzecim planie albo i dalej. Główna akcja powieści toczy się wokół nudnego i ograniczonego życia Fej. Styl narracji bardzo lekki i przyjemny,proste acz niezwykle wciągające czytadło na kilka wieczorów. Fabuła niezła, do czasu środkowej części powieści, w której główna bohaterka rozpoczyna swoją wielką...

Ewelina | 2019-10-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2019

Książka była dla mnie totalnym zaskoczeniem. Wciąga do tego stopnia, że zapominasz o otaczającym Cię świecie. Pisana w teraźniejszość ze wstawkami tego co było, co się działo i jak doprowadziło do tego co dzieje się teraz. Piękny obraz związku i relacji jakie w nim panują. Historia, która zmusza do analizy swojej własnej sytuacji oraz osób, które znamy.

Małgorzata Kowarska | 2019-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 11 października 2019

Książkę czyta się szybko - jest napisana wartko i wciąga, ale to chyba jej jedyna zaleta. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej stwierdzam, że poziom literacki tej książki plasuje się mniej więcej pomiędzy Harlequinami a prozą do kupienia na poczcie. Epatowanie seksem, niepotrzebna wulgarność i ostatecznie dość prostacka fabuła sprawiły, że naprawdę jestem mocno zawiedziona. Zdecydowanie Pani Lackberg powinna zostać przy poprzedniej serii.

gazelopka | 2019-10-08
Przeczytana: 08 października 2019

Jedna z lepszych książek! To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i się nie zawiodłam. Książkę pochłonęłam w dwa dni, wciąga od samego początku! Nie do odłożenia! Polecam!!

Mirka | 2019-10-05
Przeczytana: 05 października 2019

Po poprzednich książkach Camilli Lackberg "Złota klatka" zdecydowanie mnie rozczarowała. Nie polecam

Klaudia | 2019-10-03
Na półkach: Lato 2019, Przeczytane
Przeczytana: 03 października 2019

Z początku nie spodobała mi się tak bardzo jak myślałam, pokładając w nią nadzieję. Książka po pierwszych stronach obudziła we mnie do negatywne uczucia i przygnębienie, lecz już w drugiej części, sprawa przyjęła całkowity obrót sytuacji. Okazało się, że autorka tego dzieła nie sprowadziła bohaterki do biednej i niemądrej istoty, tak jak miałam wrażenie wcześniej. Końcem thrillera całkowicie odbiła sobie początek. Czekam na dalszą część serii.

akysz | 2019-10-02
Przeczytana: 19 września 2019

"Złota klatka" otwiera nową serię książek Camilli Lackberg. Znając poprzednie książki tej autorki muszę przyznać, że się niestety zawiodłam. Początek mnie zaciekawił, ale jakoś w połowie książki stwierdziłam, że już przecież wszystko wiadomo i co będzie się działo dalej? Ostatnio na rynku jest bardzo dużo książek poruszających temat kobiet i ich walki z ogólnym systemem tego świata, a jest to temat szalenie ważny i istotny. Książka miała opowiadać o sile charakteru i sile solidarności kobiet czego wynikiem miała być zemsta. I to oczywiście dostajemy, natomiast jeżeli oczekujemy prawdziwego thrillera psychologicznego to raczej nie w tej lekturze. Dla mnie była to bardziej obyczajówka z elementami thrillera, momentami nudna i bardzo fikcyjna.