Anaruk, chłopiec z Grenlandii

1 139
Anaruk, chopiec z Grenlandii
Gosia

Inne wydania

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Secrus | 2013-12-08
Przeczytana: 2003 rok

Nudne było niemiłosiernie...

Joasia | 2015-01-25
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Lektura w drugiej klasie Szkoły Podstawowej. Zapewne też czytałam ale nie pamiętam, po odświeżeniu jako lektura obowiązkowa u syna w szkole, wiem dlaczego....takich książek dziecko woli nie pamiętać. Dobrze żeby dziecko wiedziało jak żyją ludzie na różnych kontynentach, poznawało różne kultury i przede wszystkim by miało świadomość, że nie wszystkim na świecie żyje się łatwo. Nie tędy droga jednak do tej wiedzy bynajmniej dla siedmiolatka . Lektura może i dobra ale nie dla drugoklasistów, mój syn nie był z niej zadowolony. Równie dobrze mozna by dać dzieciom poczytać o tym jak pan rzeźnik ubija świnki abyśmy mogli zjeść mielonego.....

Przerabiałam ją w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Była to jedna z najkrótszych lektur w całej dotychczasowej nauce szkolnej, a dłużyła mi się tak jakbym czytała książkę z tysiącem stron.
Żadna lektura szkolna nie była tak beznadziejna jak ta i naprawdę dziękuję losowi, że akurat gdy ją klasa omawiała byłam chora i siedziałam w domu przez cały okres przerabiania ,,Anaruka''.

Książkę nienawidziłam jako dziecko i raczej długo zdania na jej temat nie zmienię.

Anna Sekuła | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Książka podróżnicza idealna dla dzieci! Grenlandia - przecież istnieje naprawdę, lecz jest tak odległa i nieprzystępna, że jawi się jako baśniowa kraina - i samo to wprowadza element magii, nie trzeba żadnego Hogwartu ani Chatki Puchatka! Tutaj magię nakreśla to, co nieznane - i co zostaje opowiedziane na prawie pięćdziesięciu stronach książki. Ta książeczka jest o tyle lepsza od innych, że nie musi kłamać o świecie, żeby uczynić go zrozumiałym dla dzieci.

Monyyka | 2010-06-20

Bardzo mi się podobał fragment gdzie jadł mydło ;D Jak dla mnie jedyny dobry moment książki.. No a przecież będąc w 2 czy tam 3 klasie nie jest się zbyt wymagającym czytelnikiem...

Kingsman | 2016-07-20
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobra książka dla dzieci. Świetne opisy i dużo ciekawostek. Głupszym dzieciom będzie się nudziła, ponieważ jest napisana dość trudnym językiem.

Cheeroke | 2014-02-14

Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam czytać tą książkę. Bardzo mi się podobała. Chociaż nawet teraz, będąc dorosłą osóbką, lubię do nie niej wracać.

Bursztyniara | 2014-05-16
Przeczytana: 2003 rok

Czytałam bardzo dawno temu, kiedy jeszcze poznawałam litery, a mimo to nadal pamiętam, co chyba coś znaczy ?

Linka | 2011-07-11

Słaba,przynudzająca książka - mimo,że krótka.Jedynym ciekawym elementem było opisywanie życia na Grenlandii.

Luna2401 | 2016-01-07

Książka doskonale opowiada o życiu Eskimosów. Jednak jest w niej za dużo opisów, a za mało dialogów.

Co czytają uczniowie?

Od 7 stycznia do końca marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogli brać udział w akcji „Ogólnopolskie wybory książek”. Ich zadaniem było podanie maksymalnie trzech tytułów najciekawszych (ich zdaniem) książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. W wyborach wzięło udział prawie 450 tys. uczniów!