Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,63 (4100 ocen i 187 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Noise | 2013-06-27

Książka nie wciągnęła mnie, choć czytałam ja dawno trochę z niej pamiętam, ale nie jest to najlepsza książka.

Książkoholiczka | 2011-10-08

Nie pamiętam o co tam chodziło ale wiem, że kiedy ją czytałam okropnie się nudziłam

Assapan | 2011-02-17

Mydło jest lepsze od czekolady :).

Monia555 | 2011-06-30
Przeczytana: 2003 rok

To było straszne.

buckcherry | 2010-10-25

NUUUUUUUUUUDNA!

163 | 2012-01-14
Kornelia | 2010-06-20

Nienawidziłam jej jako dzieciak, tyle bezsensownego okrucieństwa!
Obecnie uważam, że to absolutnie nie nadaje się dla dzieci - a w wieku już zdecydowanie niedziecięcym i tak nie mam zamiaru do niej wracać. Tego typu lektura zwiększyłaby tylko moją (i tak ogromną) niechęć do własnego gatunku - o ile dzieciak z książki zabija zwierzęta po to, by przeżyć, autor książki nie musi, a wręcz nie powinien podchodzić do tego w taki sposób, w jaki ostatecznie podszedł. Nie, zdecydowanie nie.

gulinek | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 06 maja 2004

Jak dla mnie niespecjalnie interesująca pozycja. W ogóle mnie nie wciągnęła i z trudem przebrnęłam przez zawarte w niej niekończące się opisy. Jeśli ktoś lubi przygody i akcję to nie polecam, ale interesującym się podróżami ta książka powinna się spodobać.

Delur | 2014-08-28

Nie doczytałem do końca z powodu okrutnych i krwawych opisów zabijania niewinnych zwierząt (mimo, że wtedy graliśmy już chyba potajemnie z kolegami niemniej krwawe gry). Jeden z późniejszych powodów niejedzenia mięsa?

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica