Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4.6 (3926 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
grześ5 | 2014-05-23
Przeczytana: 02 sierpnia 2007

Była to ,pierwsza książka, która przeniosła moją wyobraźnię gdzieś, hen, daleko.Jeśli ktoś interesuje się podróżami to ta książka powinna się spodobać.Przedstawia życie Eskimosów dzięki niej możemy wiele się dowiedzieć na przykład jak żyli Eskimosi .

PoCzytalna | 2013-07-01

Pewnie większość z nas, czytając tą książkę w klasach I-III pamięta jedynie Anaruka i jego ojca, jako bezwzględnych zabójców małych, bezbronnych, słodkich foczek. Wybaczcie, ale ... nie dziękuję panie Czesławie.

Lubięfantastykę | 2013-05-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało z niej pamiętam, chyba tylko, że Anaruk wolał mydło zamiast czekolady :)

Ale teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że to książka warta przeczytania.

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: październik 2008

Podstawówka. W zasadzie to pamiętam tylko, że terroryzowałam tą książką mojego młodszego brata- żeby ćwiczył na niej czytanie. No i mydło- też pamiętam ;) :D

Emily | 2013-07-03

Tę książkę czytałam tak dawno, że zupełnie jej nie pamiętam. Wiem, że czytało mi się ją szybko i była w miarę fajna. Przejmowałam się losami Anaruka ;)

Viviannna | 2012-01-09

chyba najgorsza z najgorszych lektura jaką było mi dane przeczytać.
pamiętam, że męczyłam się z nią długimi tygodniami i nie mogłam jej skończyć.

Tara | 2012-11-02

Szkolna lektura, niewiele z niej już pamiętam. Oceniam tak, a nie inaczej bo książka zdawała się, być dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia.

Aleksandra | 2013-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2013

Nie, żebym się lubiła w takiej literaturze, ale przeczytałam to wyłącznie, że brat ma ją jako lekturę. Okazała się całkiem fajna :)

angelajwp | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

To jest takie głupie, że szok! Niestety poświęciłam moje nerwy i to przeczytałam. Najgorsza książka na całym świecie!!!

Kinga | 2011-08-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2006 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książeczka o losach Anaruka w Granlandii ;)
Czesław Centkiewicz opisuje jego przygody na tym zimnym kontynencie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto