Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4.6 (3964 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Opinie czytelników
gulinek | 2014-01-11
Na półkach: Lektury, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2004

Jak dla mnie niespecjalnie interesująca pozycja. W ogóle mnie nie wciągnęła i z trudem przebrnęłam przez zawarte w niej niekończące się opisy. Jeśli ktoś lubi przygody i akcję to nie polecam, ale interesującym się podróżami ta książka powinna się spodobać.

PoCzytalna | 2013-07-01

Pewnie większość z nas, czytając tą książkę w klasach I-III pamięta jedynie Anaruka i jego ojca, jako bezwzględnych zabójców małych, bezbronnych, słodkich foczek. Wybaczcie, ale ... nie dziękuję panie Czesławie.

Lubięfantastykę | 2013-05-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało z niej pamiętam, chyba tylko, że Anaruk wolał mydło zamiast czekolady :)

Ale teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że to książka warta przeczytania.

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: październik 2008

Podstawówka. W zasadzie to pamiętam tylko, że terroryzowałam tą książką mojego młodszego brata- żeby ćwiczył na niej czytanie. No i mydło- też pamiętam ;) :D

Emily | 2013-07-03

Tę książkę czytałam tak dawno, że zupełnie jej nie pamiętam. Wiem, że czytało mi się ją szybko i była w miarę fajna. Przejmowałam się losami Anaruka ;)

Viviannna | 2012-01-09

chyba najgorsza z najgorszych lektura jaką było mi dane przeczytać.
pamiętam, że męczyłam się z nią długimi tygodniami i nie mogłam jej skończyć.

Tara | 2012-11-02

Szkolna lektura, niewiele z niej już pamiętam. Oceniam tak, a nie inaczej bo książka zdawała się, być dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia.

Aleksandra | 2013-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2013

Nie, żebym się lubiła w takiej literaturze, ale przeczytałam to wyłącznie, że brat ma ją jako lekturę. Okazała się całkiem fajna :)

angelajwp | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

To jest takie głupie, że szok! Niestety poświęciłam moje nerwy i to przeczytałam. Najgorsza książka na całym świecie!!!

Kinga | 2011-08-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2006 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książeczka o losach Anaruka w Granlandii ;)
Czesław Centkiewicz opisuje jego przygody na tym zimnym kontynencie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica