Anaruk, chłopiec z Grenlandii

1 136
Anaruk, chopiec z Grenlandii
Gosia

Inne wydania

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Linka | 2011-07-11

Słaba,przynudzająca książka - mimo,że krótka.Jedynym ciekawym elementem było opisywanie życia na Grenlandii.

Luna2401 | 2016-01-07

Książka doskonale opowiada o życiu Eskimosów. Jednak jest w niej za dużo opisów, a za mało dialogów.

książek: 1991
kryptonite | 2010-08-14
Przeczytana: 1999 rok

Mało pamiętam tę książkę, przez mgłę, ale zaintrygowała mnie Grenlandia.

kocham123 | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

bardzo ją chce dziś dostać bo mam napisać notatkę do szkoły

Madzia11189 | 2014-10-17

Lekka, sympatyczna książka. Miło ją wspominam

Cassin89 | 2011-04-02
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Wszyscy lubią mydło zamiast czekolady ;)

Assapan | 2011-02-17

Mydło jest lepsze od czekolady :).

Secrus | 2013-12-08
Przeczytana: 2003 rok

Nudne było niemiłosiernie...

Marcelina Bociek | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Była to moja lektura szkolna jakoś w 2 klasie podstawówki. Jako ogromna wielbicielka zwierząt bardzo przerażała mnie myśl, że Eskimosi zabijali swoje psy i zjadali. Oprócz tego znajduje się tam też kilka innych przerażających wstawek o bezbronnych zwierzakach. To było ciężkie i traumatyczne. Pamiętam, że chłopcom się podobała, ale dziewczynki chyba zbyt mocno przeżywają takie książki. Pewnie lepiej byłoby gdyby lektura omawiana była w 4-5 klasie, ale to tylko moje zdanie. :)

yootsuu | 2014-08-23
Przeczytana: 2003 rok

moim zdaniem, jeśli już koniecznie chcemy wciskać taką książkę do spisu lektur, dajmy ją dzieciom w IV klasie, nie II czy III. z wiekiem łatwiej idzie przebijanie się przez mniej ciekawe treści, a, przede wszystkim, lepiej znosimy zrozumienie innej kultury i opisy zabijania zwierząt. książka powinna obudzić w dzieciach przekonanie, by doceniać możliwości, jakie mamy w naszym otoczeniu, a tak naprawdę tylko zniechęca do czytania i smuci.

Co czytają uczniowie?

Od 7 stycznia do końca marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogli brać udział w akcji „Ogólnopolskie wybory książek”. Ich zadaniem było podanie maksymalnie trzech tytułów najciekawszych (ich zdaniem) książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. W wyborach wzięło udział prawie 450 tys. uczniów!