Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4.6 (3929 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Polecamy

Opinie czytelników
grześ5 | 2014-05-23
Przeczytana: 02 sierpnia 2007

Była to ,pierwsza książka, która przeniosła moją wyobraźnię gdzieś, hen, daleko.Jeśli ktoś interesuje się podróżami to ta książka powinna się spodobać.Przedstawia życie Eskimosów dzięki niej możemy wiele się dowiedzieć na przykład jak żyli Eskimosi .

PoCzytalna | 2013-07-01

Pewnie większość z nas, czytając tą książkę w klasach I-III pamięta jedynie Anaruka i jego ojca, jako bezwzględnych zabójców małych, bezbronnych, słodkich foczek. Wybaczcie, ale ... nie dziękuję panie Czesławie.

Lubięfantastykę | 2013-05-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało z niej pamiętam, chyba tylko, że Anaruk wolał mydło zamiast czekolady :)

Ale teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że to książka warta przeczytania.

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: październik 2008

Podstawówka. W zasadzie to pamiętam tylko, że terroryzowałam tą książką mojego młodszego brata- żeby ćwiczył na niej czytanie. No i mydło- też pamiętam ;) :D

Emily | 2013-07-03

Tę książkę czytałam tak dawno, że zupełnie jej nie pamiętam. Wiem, że czytało mi się ją szybko i była w miarę fajna. Przejmowałam się losami Anaruka ;)

Viviannna | 2012-01-09

chyba najgorsza z najgorszych lektura jaką było mi dane przeczytać.
pamiętam, że męczyłam się z nią długimi tygodniami i nie mogłam jej skończyć.

Tara | 2012-11-02

Szkolna lektura, niewiele z niej już pamiętam. Oceniam tak, a nie inaczej bo książka zdawała się, być dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia.

Aleksandra | 2013-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2013

Nie, żebym się lubiła w takiej literaturze, ale przeczytałam to wyłącznie, że brat ma ją jako lekturę. Okazała się całkiem fajna :)

angelajwp | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

To jest takie głupie, że szok! Niestety poświęciłam moje nerwy i to przeczytałam. Najgorsza książka na całym świecie!!!

Kinga | 2011-08-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 2006 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książeczka o losach Anaruka w Granlandii ;)
Czesław Centkiewicz opisuje jego przygody na tym zimnym kontynencie...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku