Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,64 (4139 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
asiorek95 | 2013-05-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Koszmar podstawówki. Anaruk chłopiec z Grenlandii to książka, którą strasznie źle wspominam. Czytanie jej to była jedna, wielka męczarnia.

Króciutka książeczka daje obraz życia ludzi na Grenlandii. Rozwijająca wyobraźnię i wiedzę o świecie. Przykład dobrej lektury szkolnej.

Noise | 2013-06-27

Książka nie wciągnęła mnie, choć czytałam ja dawno trochę z niej pamiętam, ale nie jest to najlepsza książka.

Nuda nuda i jeszcze raz nuda!!!! Och to był koszmar kiedy miałam tę lekturę w szkole !!!!!!!

Książkoholiczka | 2011-10-08

Nie pamiętam o co tam chodziło ale wiem, że kiedy ją czytałam okropnie się nudziłam

Assapan | 2011-02-17

Mydło jest lepsze od czekolady :).

Monia555 | 2011-06-30

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica