Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,61 (4041 ocen i 189 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Assapan | 2011-02-17

Mydło jest lepsze od czekolady :).

Monia555 | 2011-06-30
Przeczytana: 2003 rok

To było straszne.

buckcherry | 2010-10-25

NUUUUUUUUUUDNA!

Kornelia | 2010-06-20

Nienawidziłam jej jako dzieciak, tyle bezsensownego okrucieństwa!
Obecnie uważam, że to absolutnie nie nadaje się dla dzieci - a w wieku już zdecydowanie niedziecięcym i tak nie mam zamiaru do niej wracać. Tego typu lektura zwiększyłaby tylko moją (i tak ogromną) niechęć do własnego gatunku - o ile dzieciak z książki zabija zwierzęta po to, by przeżyć, autor książki nie musi, a wręcz nie powinien podchodzić do tego w taki sposób, w jaki ostatecznie podszedł. Nie, zdecydowanie nie.

gulinek | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 06 maja 2004

Jak dla mnie niespecjalnie interesująca pozycja. W ogóle mnie nie wciągnęła i z trudem przebrnęłam przez zawarte w niej niekończące się opisy. Jeśli ktoś lubi przygody i akcję to nie polecam, ale interesującym się podróżami ta książka powinna się spodobać.

Delur | 2014-08-28

Nie doczytałem do końca z powodu okrutnych i krwawych opisów zabijania niewinnych zwierząt (mimo, że wtedy graliśmy już chyba potajemnie z kolegami niemniej krwawe gry). Jeden z późniejszych powodów niejedzenia mięsa?

PoCzytalna | 2013-07-01

Pewnie większość z nas, czytając tą książkę w klasach I-III pamięta jedynie Anaruka i jego ojca, jako bezwzględnych zabójców małych, bezbronnych, słodkich foczek. Wybaczcie, ale ... nie dziękuję panie Czesławie.

Lubięfantastykę | 2013-05-26
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało z niej pamiętam, chyba tylko, że Anaruk wolał mydło zamiast czekolady :)

Ale teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że to książka warta przeczytania.

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: październik 2008

Podstawówka. W zasadzie to pamiętam tylko, że terroryzowałam tą książką mojego młodszego brata- żeby ćwiczył na niej czytanie. No i mydło- też pamiętam ;) :D

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto