Anaruk, chłopiec z Grenlandii

1 151
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Anaruk, chopiec z Grenlandii
Gosia

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ariadne | 2015-03-08

Przeczytałam Anaruka będąc już dorosłą osobą i nawet w takim momencie wciągnęła mnie bardzo. Odmienność świata, który opisuje książka jest hipnotyzująca (a dla mnie, niejedzącej mięsa również przerażająca). Gorąco polecam dorosłym, dzieciom, a także dorosłym, żeby czytali ją dzieciom. :)

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2010 rok

Lektura, którą czytałam już dość dawno temu - pamiętam jednak, że można było się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na temat tego, jak bardzo różni się nasze życie od ludzi mieszkających na Grenlandii.

Całkiem mi się podobała.

Natalia Grubek | 2014-10-19
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: 15 grudnia 2005

Książkę czytałam dawno, bo w wieku jakichś siedmiu lat. Nie wiele z niej pamiętam, jednak wiem, że podobała mi się, nie wspominam jak większość brutalnych opisów, choć może każdy dziecięcy umysł inaczej takie obrazy odbiera.

wkwiatki | 2010-08-27
Na półkach: Za młodu, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 maja 2012

Najgorsza książka, jaką czytałam. Okropnie nudna.
__________
Nadszedł dzień, kiedy to lubiąca robić wbrew sobie Asia przeczytała najgorszą książkę swojego dzieciństwa i... najgorszą się nie okazała.

Paulina | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Bardzo fajna książka! Ja ogólnie lubię takie klimaty Arktyki,Antarktydy Ciekawe jak tam jest.Ale dzięki tej książce można trochę bliżej poznać te zimne i dalekie okolice biegunowe.Gorąco polecam!

anialea | 2014-02-22

Bardzo fajna książka, przedstawiająca życie ludzi na Grenlandii. Możemy w niej odnaleźć wiele informacji dotyczących fauny i flory tego niezwykłego miejsca. Polecam każdemu!♥

Pola Śmierzewska | 2013-06-16
Przeczytana: 2008 rok

Lektura w II klasie szkoły podstawowej. Nic nie pozostaje w pamięci. Tylko prezent w postaci chleba i pingwiny... O ile to w ogóle była ta książka...

Antagonista Esklaważu | 2015-07-18

Chłopiec z Grendlandii, czyli jak testować cierpliwość oczytanego 8/9-latka i jak zniechęcić do czytania resztę.

Linka | 2011-07-11

Słaba,przynudzająca książka - mimo,że krótka.Jedynym ciekawym elementem było opisywanie życia na Grenlandii.

Natalia Bachryj | 2012-05-19
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: maj 2003

Książka z dzieciństwa ... nie pamiętam nic z niej.
Przeczytam w wolnej chwili jeszcze raz :D!

Co czytają uczniowie?

Od 7 stycznia do końca marca uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych mogli brać udział w akcji „Ogólnopolskie wybory książek”. Ich zadaniem było podanie maksymalnie trzech tytułów najciekawszych (ich zdaniem) książek, które czytali w ciągu ostatnich dwóch lat. W wyborach wzięło udział prawie 450 tys. uczniów!