Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,63 (4124 ocen i 186 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Króciutka książeczka daje obraz życia ludzi na Grenlandii. Rozwijająca wyobraźnię i wiedzę o świecie. Przykład dobrej lektury szkolnej.

Noise | 2013-06-27

Książka nie wciągnęła mnie, choć czytałam ja dawno trochę z niej pamiętam, ale nie jest to najlepsza książka.

crazygabi | 2015-04-24

Nuda nuda i jeszcze raz nuda!!!! Och to był koszmar kiedy miałam tę lekturę w szkole !!!!!!!

Książkoholiczka | 2011-10-08

Nie pamiętam o co tam chodziło ale wiem, że kiedy ją czytałam okropnie się nudziłam

Assapan | 2011-02-17

Mydło jest lepsze od czekolady :).

Monia555 | 2011-06-30
Przeczytana: 2003 rok

To było straszne.

buckcherry | 2010-10-25

NUUUUUUUUUUDNA!

Kornelia | 2010-06-20

Nienawidziłam jej jako dzieciak, tyle bezsensownego okrucieństwa!
Obecnie uważam, że to absolutnie nie nadaje się dla dzieci - a w wieku już zdecydowanie niedziecięcym i tak nie mam zamiaru do niej wracać. Tego typu lektura zwiększyłaby tylko moją (i tak ogromną) niechęć do własnego gatunku - o ile dzieciak z książki zabija zwierzęta po to, by przeżyć, autor książki nie musi, a wręcz nie powinien podchodzić do tego w taki sposób, w jaki ostatecznie podszedł. Nie, zdecydowanie nie.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie