Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,6 (3995 ocen i 186 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Opinie czytelników
gulinek | 2014-01-11
Na półkach: Lektury, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2004

Jak dla mnie niespecjalnie interesująca pozycja. W ogóle mnie nie wciągnęła i z trudem przebrnęłam przez zawarte w niej niekończące się opisy. Jeśli ktoś lubi przygody i akcję to nie polecam, ale interesującym się podróżami ta książka powinna się spodobać.

Delur | 2014-08-28

Nie doczytałem do końca z powodu okrutnych i krwawych opisów zabijania niewinnych zwierząt (mimo, że wtedy graliśmy już chyba potajemnie z kolegami niemniej krwawe gry). Jeden z późniejszych powodów niejedzenia mięsa?

PoCzytalna | 2013-07-01

Pewnie większość z nas, czytając tą książkę w klasach I-III pamięta jedynie Anaruka i jego ojca, jako bezwzględnych zabójców małych, bezbronnych, słodkich foczek. Wybaczcie, ale ... nie dziękuję panie Czesławie.

Lubięfantastykę | 2013-05-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało z niej pamiętam, chyba tylko, że Anaruk wolał mydło zamiast czekolady :)

Ale teraz jak na to patrzę, to wydaje mi się, że to książka warta przeczytania.

benia86 | 2013-11-17
Przeczytana: październik 2008

Podstawówka. W zasadzie to pamiętam tylko, że terroryzowałam tą książką mojego młodszego brata- żeby ćwiczył na niej czytanie. No i mydło- też pamiętam ;) :D

Emily | 2013-07-03

Tę książkę czytałam tak dawno, że zupełnie jej nie pamiętam. Wiem, że czytało mi się ją szybko i była w miarę fajna. Przejmowałam się losami Anaruka ;)

Viviannna | 2012-01-09

chyba najgorsza z najgorszych lektura jaką było mi dane przeczytać.
pamiętam, że męczyłam się z nią długimi tygodniami i nie mogłam jej skończyć.

Koniara | 2014-03-16
Przeczytana: 2013 rok

Czytałam tą książkę w zeszłym roku jako lekturę do szkoły.To była do tej pory moja najgorsza lektura szkolna.Najlepszy moment-jedzenie mydła :).

Tara | 2012-11-02

Szkolna lektura, niewiele z niej już pamiętam. Oceniam tak, a nie inaczej bo książka zdawała się, być dla mnie ciężkim orzechem do zgryzienia.

Aleksandra | 2013-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2013

Nie, żebym się lubiła w takiej literaturze, ale przeczytałam to wyłącznie, że brat ma ją jako lekturę. Okazała się całkiem fajna :)

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku