Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,63 (4134 ocen i 185 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
RudaZołza | 2013-06-18

Nienawidziłam w podstawówce, nienawidzę do dziś. To była pierwsza samodzielnie przeczytana przeze mnie książka. Sprawiła, że znienawidziłam czytanie. Na szczęście dwa lata później zetknęłam się z "Dzieci z Bullerbyn". Lindgren przekonała mnie, że warto dać słowu pisanemu drugą szansę ;).

Najnudniejsza książka jaką czytałam!
Dłuży się niemiłosiernie, nie wiem, czego ma uczyć i po co jest lekturą trzeciej klasy!

Tirindeth | 2012-09-16

Sympatyczna opowieść dla młodszego odbiorcy. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam tę książkę ;)

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

To była moja lektura w drugiej bądź trzeciej klasie. Zbyt dobrze nie pamiętam jej treści ale pamiętam,że była nudna i mimo swoich kilkunastu stron bardzo się dłużyła.

Jucia58542 | 2014-02-28
Przeczytana: 05 stycznia 2010

Nie podobała mi się ta książka, za dużo tam było o polowaniach i robienia sobie ubrań ze skóry zwierząt czego ja nie lubię.

DoctorWHO | 2013-10-03
Przeczytana: październik 2013

Książka jest super! Najbardziej podobał mi się fragment z mydłem i czekoladą :P

Carol | 2013-12-07

Moja ocena jest bardzo subiektywna, a to dlatego, że jest to pierwsza książka którą przeczytałam od początku do końca samodzielnie. Pamiętam to dokładnie - miałam wtedy pięć lat i męczyłam się z nią cały dzień na dywanie w salonie. Nie zrobiłam sobie wtedy nawet przerwy na kolację, taka byłam zawzięta, żeby dobrnąć do końca. Teraz 50stron pochłaniam w mniej więcej godzinę, ale wtedy to było prawdziwe wyzwanie :)

Konrad | 2011-02-04

Totalna męczarnia, totalna nuda. Także była tu u mnie lektura szkolna - i to chyba pierwsza z pierwszych jakie kazano nam w szkole czytać. Straszna nuda, nic z niej nie pozostaje w pamięci...

Ola | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Gnioty
Przeczytana: 2006 rok

Książka strasznie nudna. Czytałam ją chyba w II klasie. Po prostu męczarnia ! Jedyna książka Czesława Centkiewicza , którą czytałam i na pewno nie przeczytam kolejnej.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku