Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
4,64 (4174 ocen i 185 opinii)
Anaruk, chopiec z Grenlandii
Gosia

Inne wydania

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

• Szturmując niebo
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Collide
  • Inna dusza
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Wakacje

7,49 (286 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8,14 (21 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Słowa pamięci
Rowan Coleman

7,89 (35 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
RudaZołza | 2013-06-18

Nienawidziłam w podstawówce, nienawidzę do dziś. To była pierwsza samodzielnie przeczytana przeze mnie książka. Sprawiła, że znienawidziłam czytanie. Na szczęście dwa lata później zetknęłam się z "Dzieci z Bullerbyn". Lindgren przekonała mnie, że warto dać słowu pisanemu drugą szansę ;).

Najnudniejsza książka jaką czytałam!
Dłuży się niemiłosiernie, nie wiem, czego ma uczyć i po co jest lekturą trzeciej klasy!

Tirindeth | 2012-09-16

Sympatyczna opowieść dla młodszego odbiorcy. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam tę książkę ;)

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

To była moja lektura w drugiej bądź trzeciej klasie. Zbyt dobrze nie pamiętam jej treści ale pamiętam,że była nudna i mimo swoich kilkunastu stron bardzo się dłużyła.

Jucia58542 | 2014-02-28
Przeczytana: 05 stycznia 2010

Nie podobała mi się ta książka, za dużo tam było o polowaniach i robienia sobie ubrań ze skóry zwierząt czego ja nie lubię.

DoctorWHO | 2013-10-03
Przeczytana: październik 2013

Książka jest super! Najbardziej podobał mi się fragment z mydłem i czekoladą :P

Carol | 2013-12-07

Moja ocena jest bardzo subiektywna, a to dlatego, że jest to pierwsza książka którą przeczytałam od początku do końca samodzielnie. Pamiętam to dokładnie - miałam wtedy pięć lat i męczyłam się z nią cały dzień na dywanie w salonie. Nie zrobiłam sobie wtedy nawet przerwy na kolację, taka byłam zawzięta, żeby dobrnąć do końca. Teraz 50stron pochłaniam w mniej więcej godzinę, ale wtedy to było prawdziwe wyzwanie :)

Konrad | 2011-02-04

Totalna męczarnia, totalna nuda. Także była tu u mnie lektura szkolna - i to chyba pierwsza z pierwszych jakie kazano nam w szkole czytać. Straszna nuda, nic z niej nie pozostaje w pamięci...

Ola | 2012-05-06
Na półkach: Przeczytane, Gnioty
Przeczytana: 2006 rok

Książka strasznie nudna. Czytałam ją chyba w II klasie. Po prostu męczarnia ! Jedyna książka Czesława Centkiewicza , którą czytałam i na pewno nie przeczytam kolejnej.