Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4,61 (4024 ocen i 190 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
RudaZołza | 2013-06-18

Nienawidziłam w podstawówce, nienawidzę do dziś. To była pierwsza samodzielnie przeczytana przeze mnie książka. Sprawiła, że znienawidziłam czytanie. Na szczęście dwa lata później zetknęłam się z "Dzieci z Bullerbyn". Lindgren przekonała mnie, że warto dać słowu pisanemu drugą szansę ;).

Tirindeth | 2012-09-16

Sympatyczna opowieść dla młodszego odbiorcy. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam tę książkę ;)

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Carol | 2013-12-07

Moja ocena jest bardzo subiektywna, a to dlatego, że jest to pierwsza książka którą przeczytałam od początku do końca samodzielnie. Pamiętam to dokładnie - miałam wtedy pięć lat i męczyłam się z nią cały dzień na dywanie w salonie. Nie zrobiłam sobie wtedy nawet przerwy na kolację, taka byłam zawzięta, żeby dobrnąć do końca. Teraz 50stron pochłaniam w mniej więcej godzinę, ale wtedy to było prawdziwe wyzwanie :)

Konrad | 2011-02-04

Totalna męczarnia, totalna nuda. Także była tu u mnie lektura szkolna - i to chyba pierwsza z pierwszych jakie kazano nam w szkole czytać. Straszna nuda, nic z niej nie pozostaje w pamięci...

Ola | 2012-05-06
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Książka strasznie nudna. Czytałam ją chyba w II klasie. Po prostu męczarnia ! Jedyna książka Czesława Centkiewicza , którą czytałam i na pewno nie przeczytam kolejnej.

Kirslod | 2011-01-24
Przeczytana: 2002 rok

Dobra lektura z wczesnej podstawówki. Pamiętam do tej pory fragment o jedzeniu mydła. Było też coś o polowaniu na wieloryby.

DoctorWHO | 2013-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2013

Książka jest super! Najbardziej podobał mi się fragment z mydłem i czekoladą :P

Izabela | 2010-08-18
Przeczytana: marzec 2007

książkę czytałam chyba jak byłam w szkole, ale drugi raz przypomniałam sobie jak byłam w ciąży i przebywała u mnie jakiś czas moja siostrzenica. Miała zadane przeczytać książkę do szkoły i napisać streszczenie. Ciekawie opisane życie Anaruka i jego rodziny, mieszkających w zimnej Grenlandii. Szkoda, że młodzież z nieufnością podchodzi do czytania książek oznaczonych jako lektura, bo niektóre są naprawdę fajne

Ania | 2014-03-01

Książkę przeczytałam około 9 lat temu, byłam wtedy w 1 klasie i jako jedyna napisałam wypracowanie o Anaruku, jest to książka którą darze ogromnym sentymentem. Świetny utwór dla dzieci.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica