Okładka książki Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chopiec z Grenlandii
typ
papier
Gosia
4.6 (3963 ocen i 187 opinii)

Opis książki

Opis przygód 12-letniego Eskimosa, Anaruka, jest rezultatem pobytu autora na Grenlandii. Książka stylem i formą jest nieco bardziej zbliżona do reportażu niż klasycznej powieści przygodowej. Autor stara się w niej opisać codzienne życie Eskimosów, przytacza też kilka inuickich legend.
Anaruk, chłopiec z Grenlandii jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej.

źródło opisu: opis autorski

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Tirindeth | 2012-09-16

Sympatyczna opowieść dla młodszego odbiorcy. Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam tę książkę ;)

RudaZołza | 2013-06-18

Nienawidziłam w podstawówce, nienawidzę do dziś. To była pierwsza samodzielnie przeczytana przeze mnie książka. Sprawiła, że znienawidziłam czytanie. Na szczęście dwa lata później zetknęłam się z "Dzieci z Bullerbyn". Lindgren przekonała mnie, że warto dać słowu pisanemu drugą szansę ;).

książek: 1957

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Carol | 2013-12-07

Moja ocena jest bardzo subiektywna, a to dlatego, że jest to pierwsza książka którą przeczytałam od początku do końca samodzielnie. Pamiętam to dokładnie - miałam wtedy pięć lat i męczyłam się z nią cały dzień na dywanie w salonie. Nie zrobiłam sobie wtedy nawet przerwy na kolację, taka byłam zawzięta, żeby dobrnąć do końca. Teraz 50stron pochłaniam w mniej więcej godzinę, ale wtedy to było prawdziwe wyzwanie :)

Konrad | 2011-02-04

Totalna męczarnia, totalna nuda. Także była tu u mnie lektura szkolna - i to chyba pierwsza z pierwszych jakie kazano nam w szkole czytać. Straszna nuda, nic z niej nie pozostaje w pamięci...

Ola | 2012-05-06
Na półkach: Gnioty, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Książka strasznie nudna. Czytałam ją chyba w II klasie. Po prostu męczarnia ! Jedyna książka Czesława Centkiewicza , którą czytałam i na pewno nie przeczytam kolejnej.

Kirslod | 2011-01-24
Przeczytana: 2002 rok

Dobra lektura z wczesnej podstawówki. Pamiętam do tej pory fragment o jedzeniu mydła. Było też coś o polowaniu na wieloryby.

DoctorWHO | 2013-10-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: październik 2013

Książka jest super! Najbardziej podobał mi się fragment z mydłem i czekoladą :P

Izabela | 2010-08-18
Przeczytana: marzec 2007

książkę czytałam chyba jak byłam w szkole, ale drugi raz przypomniałam sobie jak byłam w ciąży i przebywała u mnie jakiś czas moja siostrzenica. Miała zadane przeczytać książkę do szkoły i napisać streszczenie. Ciekawie opisane życie Anaruka i jego rodziny, mieszkających w zimnej Grenlandii. Szkoda, że młodzież z nieufnością podchodzi do czytania książek oznaczonych jako lektura, bo niektóre są naprawdę fajne

To była moja lektura w drugiej bądź trzeciej klasie. Zbyt dobrze nie pamiętam jej treści ale pamiętam,że była nudna i mimo swoich kilkunastu stron bardzo się dłużyła.

Załóż konto za darmo!

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica