Kukułcze jajo

Okładka książki Kukułcze jajo Camilla Läckberg
Okładka książki Kukułcze jajo
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 11)
Kuckuckskinder
Czarna Owca
2022-12-29
niemiecki
Inne

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Świetna książka.

Świetna książka.

Według mnie słabsza niż poprzednie, ale mimo wszystko miło spędziłam przy niej czas.

Mają wspaniałe życie, 50 lat przeżytych wspólnie, dwóch synów i wnuki. Na biedę nie narzekali raczej nigdy. Niebawem jedno z nich zostanie nagrodzone...Nagroda Nobla czyż to nie szczyt marzeń pisarza?
A jednak chwilę po złotym weselu, nieopodal zostaje znaleziony martwy ich przyjaciel...a niebawem stracą jeszcze więcej... Kto i dlaczego zabija? Idealne życie, wewnątrz nigdy tak idealne nie jest. Tajemnice, sekrety i zbrodnia sprzed wielu lat domaga się prawdy...ale czy ją ujrzy ??

Jest to moje pierwsze spotkanie literackie z piórem Pani Camili. Czy udane ??
Ponad 500 stron pochłonęłam w niecałe dwa dni...więc na pewno można przyznać, że opowieść była wciągająca. Co więcej te następujące po sobie zdarzenia, przeplatane przeszłością...bardzo lubię taki zabieg w książkach.
Czyta się szybko i chodź gdzieś w drugiej połowie domyśliłam się prawdy chciałam wiedzieć czy miałam rację...okazało się że w pewnej części tak ale, autorce i tak udało się mnie troszkę zaskoczyć. Ogólnie, cała seria zapewne opowiada o losach rodziny Patrika i jego przyjaciół, więc myślę, że pokusze się o przeczytanie serii od początku.

Bardzo lubię te autorkę. Seria o komisarzu Patriku i jego żonie Erice jest na prawdę udana i świetnie się ją czyta. W intrygę kryminalną wplecine są wątki obyczajowe, czyli życie głównych bohaterów, których losy śledzimy od kiedy byli jeszcze singlami. Przy czym nie trzeba czytać poprzednich części, by się zorientować w sytuacji rodzinnej Patrika i Eriki, bo autorka w każdym kolejnym tomie bardzo zgrabnie wyjaśnia kto jest kim dla kogo, nie zanudzając przy tym czytelników, którzy to już wiedzą. Niestety "Kukułcze jajo" uważam za najsłabszą część sagi, bo wszystko wydaje mi się mocno naciągane i mało wiarygodne. Jednakże i tak książkę czytało mi się świetnie, głównych bohaterów nie da się nie lubić, dlatego małą polecajke zostawiam:)

Lektura kolejnej książki Camilli to jak spotkanie z dobrze znaną, dawno nie widzianą koleżanką. Bardzo przyjemnie i sympatycznie, szybko zleciał czas, ciekawe historie, trochę dramatu i niekiedy grozy, kilka wspólnie spędzonych godzin, ale niewiele zaskoczeń, a z sympatii na niektóre rzeczy po prostu przymyka się oczy. Lubimy się i będziemy mieć kontakt, doceniam znajomość, ale to już nie to samo co te pierwsze fascynujące spotkania :D

To chyba pierwsza z całej serii o Fjalbace książka, w której zastosowana retrospekcja miała bezpośredni wpływ na aktualne dochodzenie prowadzone w mieście. We wcześniejszych częściach zdarzenia z przeszłości mnie wnerwiały, bo ciężko bywało się doszukać jakiegokolwiek związku, nawet po wyjaśnieniu sprawy gdzie fakty ledwo się stykały ze sobą. Tu jest klarowność sytuacji co wcale nie oznacza, że od razu wiemy kto jest mordercą;) Camilla nadal trzyma poziom i to naprawdę jedna z niewielu autorek, która nie zawodzi!! Mam nadzieję, że to nie koniec tej serii bo czuję ogromną sympatię do jej bohaterów:)

Dla mnie najgorsza w serii. Na początku mnie nudziła, gdy już się zainteresowałam to domyśliłam się rozwiązania. Liczyłam na coś więcej.

Chociaż stęskniłam się za tymi bohaterami to uważam, że jest to najsłabsza książka z serii. Dobrze się ją czyta, taka przyjemna lektura przed snem ale fabuła dość przewidywalna.

Lubię Camillę Lackerg (choć nie wszystkie książki),lubię Ericę i Patrica, więc przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Trochę już się stęskniłam za Fjallbacką ;). Historia momentami naciągana, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Wciągnęła mnie, a to w książkach cenię. Liczę na kolejny tom serii! Polecam.

• Przeczytane 2023
  • Kryminał