Królestwo Popiołów

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Szklany Tron (tom 6.1)
Wydawnictwo: Uroboros
Kingdom of Ash
Rudzielec

Wyczekiwany latami finał serii Szklany tron! Światowy bestseller królowej fantasy, Sarah J. Maas, oferuje czytelnikowi epickie, niezapomniane zakończenie! Życiowa podróż Aelin – od niewolnicy do królowej niegdyś wielkiego królestwa – osiąga swój rozdzierający serce finał, gdy wybucha wojna na świecie. Gdy wszystkie wątki w końcu się łączą, wszyscy muszą stanąć do walki o przyszłość. Niektóre...

Gdy wszystkie wątki w końcu się łączą, wszyscy muszą stanąć do walki o przyszłość. Niektóre więzy pogłębią się jeszcze bardziej, podczas gdy inne zostaną zerwane na zawsze w wybuchowym ostatnim rozdziale serii Szklany tron.

-----------------------------------------------------------------------------------
E-book zawiera książki wydane jako: "Królestwo popiołów. Część 1" i "Królestwo popiołów. Część 2".

źródło opisu: https://virtualo.pl

źródło okładki: https://virtualo.pl

Blue-eyedPassionate | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

"Dawno, dawno temu w pewnej krainie już dawno zrównanej z ziemią żyła sobie księżniczka, która bardzo kochała swe królestwo..."

Te słowa jak mantrę powtarzała Aelin, kiedy była więźniem Maeve, którą torturowano na różne sposoby, aby złamać jej żelazną wolę i siłę. Nie tylko fizycznie, ale i psychicznie przez co nie mogła odróżnić, co było snem, a co jawą. Czy Aelin wytrwa tortury Maeve?
Erawan z Valgami przemierza świat w kierunku Terrasenu, aby na zawsze zniszczyć tych, co mogą im zagrozić. Za sobą zostawia tylko zgliszcza, popiół, krew i śmierć. Lysandra podejmuje się chronienia Terrasenu pod nieobecność królowej. Przejmuje jej funkcję i jako Aelin dzielnie walczy na polu bitwy, broniąc ostatniego przystanku w drodze do stolicy razem z Aedionem generałem armii królestwa. Chociaż gdy nie walczą to jednomyślnie skaczą sobie do gardeł, rozdrapując stare rany.
Rowan przemierza kolejne królestwa w poszukiwaniu swojej żony. Czas przepływa mu przez palce szybciej niż myśli. Jeśli nie...

Aga_love_books | 2019-04-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Jak cudownie było powrócić do świata stworzonego przez Maas. Autorka potrafi tak prowadzić akcję, że człowiek ma wrażenie, iż znajduje się w środku książki. Jej opisy terenów, zwierząt, bohaterów pozwalają na puszczenie wodzy fantazji i przez całą powieść, każdy element pojawia się w głowie jak film. W tym Maas jest niesamowicie dobra. Do tego fenomenalnie przedstawia, opisuje emocje, które wręcz wypływają z powieści. Dzięki temu bohaterowie wydają się jeszcze bardziej żywi i wręcz namacalni. Będę to chyba powtarzać cały czas, ale pióro autorka ma genialne. Choć książka liczy 735 stron, płyniemy przez nią tak szybko, jak nurt w rzece. Oczywiście jestem zachwycona, do tego stopnia, że okropnie ciężko było się z tym tomem rozstać.
W tej często akcja jest wyważona i bardziej skupiona na emocjach i przeżyciach, odczuciach naszych bohaterów (zdarzyło mi się płakać podczas czytania, jakoś ostatnio miękka się zrobiłam), ale myślę, że to cisza przed burzą. Nie zabrakło jednak chwil...

slammed | 2019-01-09
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie wierzę. Skończyłam.
Właśnie skończyłam swoją przygodę z tą fantastyczną serią i naprawdę... brak mi słów. Nie wiem od czego zacząć. Nie umiem pozbierać moich myśli. Mam naprawdę wiele do powiedzenia, nie wiem gdzie zacząć, żeby to wszystko miało sens.

Musiałam mieć tę książkę od razu; co do moich ulubionych serii nie jestem cierpliwa i od razu biorę się na oryginały. Nie wytrzymałabym na polską wersję. Więc tutaj książkę dostałam w dniu premiery. Tak sobie ciągle mówiłam, że będę czytać od razu. Ale, gdy już ją miałam w rękach... nie mogłam. Bałam się po prostu. No bo jak to, już tak po prostu mam czytać ostatnią część serii? I tyle? Koniec? Nada mas? Nope. Więc tak mi z tym zeszło, że książka równy miesiąc czekała aż się za nią zabiorę. A potem równy miesiąc ją czytałam. Pierwszym powodem jest to, że po prostu nie chciałam szybko kończyć, chciałam wolno czytać, by żyć tą serią, tą książką jak najdłużej. Drugi powód, że czasami przerażała mnie ilość stron i nie widziałam...

Kruczoczarnyblond | 2019-06-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Czuć, że jestesmy blisko wielkiego finału, ale jak dla mnie nie musi się to kończyć! Świetnie się to czyta, lekko, pomimo fantastyczno-wojennej tematyki. Chociaż trzeba przyznać, że dalej autorka snuje swoje intrygi, zobaczymy co czeka nas na końcu.

Melanie | 2019-05-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Ostateczna rozgrywka, w końcu nadchodzi najważniejsze starcie siły dobra, ze złem. Ale jakim kosztem? Na pewno takim, że będę przez długi czas płakać za Aelin, tęskniąc za jej kolejnymi przygodami, bo to finał naszej kochanej serii "Szklanego Tronu".

Po ostatnim tomie "Imperium Burz" Aelin zostaje siłą zmuszona do poddania, i uwięzienia przez Królową Maeve. Jej ukochany Rowan postanawia wyruszyć w daleką podróż do uratowania ukochanej, jednakże czy Aelin nie podda się torturą? Czy wystarczy jej sił na to, by nie dać się złamać? Zło zaczyna gasić jej wewnętrzny płomień. Pełna niesamowitych zwrotów akcji i poświęceń historia, w końcu zamierza dojść do kulminacji. Po czyjej stronie będzie szala zwycięzca?

Bardzo spodobało mi się to, że książka została podzielona na dwie części, ze względu na jej obszerność. Nie wyobrażałabym sobie trzymać jednej książki, która miałaby ponad 1000 stron. Co do samej historii, kolejny raz autorka porywa nas w świat, który jest tak barwny i...

Sylwka | 2019-05-10
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

Do cyklu Szklany Tron Sarah J. Mass mam wielki sentyment. Wszytko przez to, iż był on niejako testerem pióra autorki w moich rękach. Testerem dzięki któremu „wsiąkłam” na dobre i nawet nie wiedząc kiedy, przeczytałam w zasadzie na jednym wdechu wszystkie dostępne wówczas tomy cyklu. Dlatego też ten ostatni tom pod tytułem Królestwo popiołów przyjmuję zarówno z radością, że autorka nie będzie na siłę ciągnęła całej historii w nieskończoność, jak i również ze smutkiem — bo jest on pożegnaniem z piękną, magiczną krainą oraz niesamowitymi bohaterami.

Ostatnia bitwa.
Torturowana psychicznie i fizycznie Aelin próbuje wyrwać z więzienia Maeve. Czy uda się jej przetrwać tortury, odróżnić jawę od snu i wrócić do przyjaciół?

Rowan z grupką przyjaciół przemierza królestwo w poszukiwaniu wybranki swojego serca. Czy uda się mu odnaleźć żonę na czas i ocalić królestwo?

Lysandra dosłownie przyodziewa skórę Aelin i wraz z Aedionem staje w pierwszym szeregu, by pod nieobecność królowej chronić i...

owca626 | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Historia rozpoczyna się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończył się czwarty tom. Aelin pogrążona we wszechobecnym bólu, rozpaczy i beznadziei zamknięta w metalowej trumnie. Ukryta nie wiadomo gdzie. Armia, którą udało się zgromadzić królowej, pod wodzą Aediona musi zmierzyć się z nie tylko z siłami Morath, ale również z konsekwencjami intrygi, w której tylko nie liczny zdają sobie sprawie z tego nie wśród nich tak naprawdę nie ma królowej. Sam pomysł zaczyna przynosić odwrotny efekt do zamierzonego.

Dorian wraz z Manon stają przed najważniejszym zadaniem a mianowicie poszukiwaniami trzeciego klucza Wyrda. Wątek Manon w bardzo ciekawy sposób zostaje opisany choć i tutaj chwilami dochodzi do absurdalnych sytuacji. (spoiler chodzi o zdobycie przez Manon korony dzięki, której zostaje uznania za prawowitą władczynię wiedźm. Potrzebuje tego przedmiotu więc będąc w obozowisku Crochan wraz z trzynastką zostaje zaatakowania przez trzy osoby, które zbiegiem okoliczności mają...

Rose | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Bardzo cieszę się, że po dość średniawym Court of Wings and Ruin Mass trochę wyrobiła się w epickich zakończeniach sag fantasy. Kingdom of Ash to fantastyczne zakończenie mocno nierównej seri, które pozostawi mnie z przyjemnymi wspomnieniami Aelin i jej dworu, nadrabiając za niedostatki pierwszych części. Fani Szklanego Tronu na pewno nie będą zawiedzeni ;)

Ania | 2018-10-23
Przeczytana: 23 października 2018

*Opinia zawiera cytaty z Kingdom of Ash, ale żaden z nich nie zdradza fabuły – nie zamierzam nikomu psuć przyjemności z czytania, bardzo więc proszę o nie zgłaszanie tego jako spoiler (jak już parę razy się zdarzyło - jest to bardzo irytujące)

“Aelin blinked three times. Are you all right?
Two blinks answered. No.”

Długą drogę przebyła Aelin wraz ze swoimi kompanami. A ja razem z nimi. I nie żałuję ani sekundy spędzonej w tym świecie. Dalej nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Że już nie dowiem się, co dalej. Nie poznam dalszych losów tych, którzy przeżyli. Tak, za rok wyjdzie The World of Throne of Glass i ma tam być opis tego jak się ma Erilea 10 lat po zakończeniu wydarzeń z Kingdom of Ash. Ale to już nie będzie to samo. I mimo radości z tego jak zakończyła się ta historia, mimo spełnionych (większości) oczekiwań – odczuwam melancholię. Pozwolę sobie zacytować:

“The pain of parting because of how wonderful it had been.”

I nie zrozumcie mnie źle – seria zakończyła się w...

coffeebooklover | 2019-04-25
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

"Ten świat zostanie ocalony i przebudowany przez marzycieli."

Sa takie książki, które po prostu zajmują szczególne miejsce w naszym sercu. Możemy zżyć się z bohaterami, kibicujemy im i nie chcemy się rozstawać. Taką właśnie książką jest "ostatni" tom serii Szklany Tron. Serii, którą tak bardzo pokochałam!

Nie wiem, może nie jestem obiektywna jeżeli chodzi o książki Sarah J. Maas. Nie umiem jednak dać jej mniejszej ilości gwiazdek, mimo iż oczywiście dostrzegam, że nie jest to książka idealna. Nie umiem tego zrobić, ponieważ tak pokochałam świat wykreowany przez autorkę oraz samych bohaterów.

Będę monotonna: Sarah J. Maas odwaliła kawał dobrej roboty. Napisała serię, która przez te wszystkie lata niesamowicie ewaluowała. NIGDY, po prostu NIGDY po przeczytaniu pierwszego tomu- Szklany tron- nie przypuszczałam, że będzie to cykl tak rozbudowany, z tyloma pobocznymi wątkami. Ogrom tego świata oraz sposób kreacji bohaterów zasługuje, w moim odczuciu, na dużą pochwałę!

Jestem w...