Odwrotność nieodwzajemnienia

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
The Upside of Unrequited
bunixx21

Becky Albertalli, autorka, którą pokochały miliony czytelników wraca ze spin-offem zekranizowanego hitu „Simon oraz inni homo sapiens”. Siedemnastoletnia Molly Peskin-Suso wie wszystko o nieodwzajemnionej miłości. Bez względu na to, ile razy jej siostra bliźniaczka, Cassie, powtarza jej by się ogarnęła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Więc jest ostrożna. Grubaski muszą być...

Siedemnastoletnia Molly Peskin-Suso wie wszystko o nieodwzajemnionej miłości. Bez względu na to, ile razy jej siostra bliźniaczka, Cassie, powtarza jej by się ogarnęła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Więc jest ostrożna. Grubaski muszą być ostrożne.

Potem na orbitę Cassie wchodzi śliczna nowa dziewczyna - Mina - i po raz pierwszy cyniczna bliźniaczka Molly jest zakochana. Tymczasem Molly zupełnie, ale to zupełnie przez to nie umiera z samotności - z wyjątkiem tej części, w której jednak umiera. Na szczęście przyjacielem Miny jest słodki hipster, z którym wszyscy starają się ją zeswatać. Jeśli Molly zdoła go poderwać, w końcu przeżyje swój pierwszy pocałunek oraz odzyska siostrę. Jest tylko jeden problem: współpracownik Molly, Reid. Nerd do tego super fan Tolkiena z karnetem na jarmark renesansowy. Absolutnie nie ma mowy, żeby Molly mogła się w nim zakochać. Prawda?

„Odwrotność nieodwzajemnienia” to zabawna i autentyczna powieść o siostrzeństwie, miłości i dojrzewaniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Papierowy Księżyc

źródło okładki: Wydawnictwo Papierowy Księżyc

Fobos | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Rok temu po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Becky Albertalli - był to "Simon oraz inni homo sapiens". "Simon" bardzo mi się spodobał, oczywiście miał jakieś minusy, ale większość książek je ma. Dużym plusem tej książki było to, że bohaterowie byli bardzo realni. Po przeczytaniu drugiej książki autorstwa p. Albertalli mam wrażenie, że to jest właśnie u niej charakterystyczne - pisanie prawdziwie o nastolatkach. Przeciętnych nastolatkach, którzy nie wyróżniają się zbyt wśród rówieśników. Widać, że autorka zna się na nich, widać autentyczność w tym, co pisze.

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to książka o miłości.
Molly to siedemnastolatka, która przeżyła ponad dwadzieścia zauroczeń. Każde zauroczenie pozostało cichym zauroczeniem, ponieważ dziewczyna nie odważyła się żadnemu chłopakowi wyjawić swoich uczuć. Jej siostra bliźniaczka - Cassie, postanawia to zmienić. Planuje ją "zeswatać"...

Lenka | 2019-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 09 lipca 2019

Najbardziej podoba mi się ukazanie relacji pomiędzy rodzeństwem. Arbertalli prezentuje zmiany jakie zachodzą pomiędzy rodzeństwem, gdy w świecie jednego z nich pojawia się druga połówka. Autorce świetnie udało się przedstawienie różnych typów zmiany takich relacji, ponieważ nie opisuje jedynie Molly i Cassie, ale także jedną z ich matek (to w końcu Arbertalii, jej książki są pełne par homoseksualnych) i jej siostry, wspomina także o innych bohaterach i ich rodzeństwie, z którymi łączą ich różne więzi.

Więcej: morderczynimarzen.blogspot.com/2019/07/odwrotnosc-nieodwzajemnienia-becky.html

arcytwory | 2019-06-27
Przeczytana: czerwiec 2019

Molly wie wszystko na temat nieodwzajemnionej miłości. W końcu przeżywała już 26 zauroczeń. Jednak mimo próśb jej siostry bliźniaczki, Cassie, by wreszcie się ogarnęła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Jeszcze bardziej przeżywa brak życia uczuciowego, kiedy Cassie znajduje sobie dziewczynę. Jednak potem na jej orbitę wchodzi dwóch chłopaków. Czy w którymś z nich Molly da radę się zakochać ze wzajemnością?
„Odwrotność nieodwzajemnienia” to kolejna książka Becky Albertalli wchodząca w skład Simonverse. Już teraz wspomnę, że ta książka wyszła autorce lepiej niż „Leah gubi rytm”, ale też nie miała szans pobić „Twojego Simona”. Czyli jak wyszło?
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, a przez to też szybko. Sama przeczytałam ją w dwa czy trzy dni (są wakacje, więc te już mi się mylą!). Poszło mi tak szybko, bo w autorka nie poruszyła żadnego trudniejszego tematu. Z jednej strony dobrze, bo przynajmniej dostajemy lekką młodzieżówkę w sam raz na jeden wieczór, ale z drugiej łatwo o...

„Odwrotność nieodwzajemnienia” to historia Molly, która czuje się odrzucona po tym jak jej siostra bliźniaczka odnajduje swoją drugą połówkę. Największym marzeniem bohaterki jest również się zakochać. Niestety lęk przed odrzuceniem i nieśmiałość hamują ją przed towarzyskimi kontaktami. Wszystko zmieni się kiedy na horyzoncie pojawią się Will oraz Reid.
O samych bohaterach powieści można powiedzieć niewiele. Całość skupia się na Molly, która jest narratorką, więc o pozostałych wiemy tyle co ona chce nam przekazać. A nie jest tego za dużo. Bohaterka skupia się bardziej na opisywaniu swoich przeżyć wewnętrznych. Dzięki temu czytelnik wie jaki lęki dręczą nastolatkę. Niestety momentami staje się to już męczące, gdyż Molly zdaje się przejmować tylko tym, że nie ma chłopaka, a jej siostra jest w szczęśliwym związku przez co się od niej oddala.
Książka skupia się bardziej na relacjach między poszczególnymi bohaterami. Głównie pokazuje jak wygląda związek sióstr bliźniaczek Molly oraz...

Majanna_books | 2019-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2019

Na początku był chaos. Z Chaosu wyłonili się pierwsi bohaterowie. Simon - homoseksualista oraz Leah - biseksualistka. Raczej nie mieli oni dzieci, za to mieli grono znajomych, a to grono znajomych miało rodzinę i tak narodziła się "Odwrotność nieodwzajemnienia".
Tak, "Odwrotność nieodwzajemnienia" stanowi swego rodzaju kontynuację do przygód bohaterów, z którymi, w większej bądź mniejszej mierze, mieliśmy już styczność w poprzednich powieściach Becky Albertalli. Chociaż lojalnie należy tutaj uprzedzić, że tym razem przyjaciele
z Creekwood High będą stanowić jedynie tło tła, do tej historii. Światła reflektorów tym razem padną wiele kilometrów dalej,
na siedemnastoletnią Molly Peskin-Suso - specjalistę od nieodwzajemnionej miłości.
Molly ma na swoim koncie dwadzieścia sześć zauroczeń i do tego zero pocałunków. Gdy na horyzoncie majaczy widmo kolejnego nieszczęśliwego zakochania, nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się w tej kwestii zmienić. A jednak, gdy jej własna siostra...

Crimelpoint | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Oczekiwałam od tej książki fajnej i przyjemnej młodzieżówki. Niby taką otrzymałam, jednak trochę sie rozczarowałam.

Pozycja ta nie jest ściśle powiązana z książką "Simon oraz inny homo sapiens" czy "Leah gubi rytm". Bohaterowie z tych pozycji tak naprawdę są tylko raz wspomnieni. Jednak tamte powieści podobały mi się bardziej. Niestety, ale w tej książce nie znalazłam nic, co by mnie zainteresowało. Nie czytało się jej szybko, ale nie mogę też powiedzieć, że była ona zła.

Po prostu historia nie jest dla mnie. Miałam wrażenie, że jestem już na nią trochę za stara, plus wątki, które były tutaj poruszane mnie nie porwały. Nie mam do czynienia z takimi problemami, które przeżywają bohaterowie, więc nie potrafiłam się z nimi zżyć. Myślę, że młodszym czytelnikom może ona bardziej przypaść do gustu.

Werciax | 2019-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 03 czerwca 2019

Podchodząc do tej książki zastanawiałam się czy autorka poszła w ślady Simona, który skradł całe moje serce czy może w Leah, ktora okazała się dla mnie totalnym niewypałem. Na moje wielkie szczęście ta książka to taki drugi Simon! Była urocza, przezabawna i oczywiście mocno geekowska! Mimo że stara nie jestem to ta książka to było takie cofnięcie się w czasie do gimnazjum/początków liceum, przeżywałam z Molly jeszcze raz te chwile. Dlatego tak łatwo było mi się polubić z bohaterką, bo widziałam w niej siebie samą.