Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja

Okładka książki Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja Joanna Tekieli
Okładka książki Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja
Joanna Tekieli Wydawnictwo: Filia Cykl: Pensjonat Leśna Ostoja (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pensjonat Leśna Ostoja (tom 3)
Filia
2019-06-19
2019-06-19
literatura polska

Fantastyczna seria. Już dawno nie czytałam historii tak ciekawych bohaterów! W dodatku z tak fantastyczną dozą poczucia humoru, przepadłam w stylu tej autorki i chętnie sięgnę po więcej.

Z pewnością ta część cyklu jest lepsza i spójniejsza niż Rok w Pensjonacie ... Ale jeśli chodzi o pociągnięcie niektórych wątków, mam wrażenie, że pisała to albo 16 latka która ma tylko wyobrażenie o życiu miłosnym, albo 60 latka która już niewiele pamięta i jest na dodatek dość pryderyjna. Już nie mówiąc o znanych z pierwszego tomu nadzwyczaj trafnych zbiegach okoliczności . Lekka, niezobowiązująca lektura. Cieszę się, że już tylko jedna część tego czytadła przede mną.

Jest to kolejna część z serii i tak jak na wcześniejszych tak i na tej nie zawiodłam się wcale. Rozmowy między Justyną i Jakubem byłby na wysokim poziomie hahha, szczególnie ta o wilkach hahah. Igor jak w każdej części w tej też mnie nie rozczarował, a bitwa na śnieżki z nim wow hahah. Ta książka pokazała mi również jak wygląda raj na str. 27 jak i 318 . Rozmowa między Justyna a Igorem była przykra. A to co przyniósł Igor dla Elżbiety, takie coś słodkiego mogłabym dostać. A ta sytuacja z turystką w sklepie jest tak rzeczywista. Ta książka zachwycała również krajobrazami wąwóz Kasztanowa str. 133. Zabawny moment był na tarasie po jego wyremontowaniu. W tej części przyda się Justynie jej umiejętność samoobrony str. 186. Justyna również zaraża Kubę czytaniem książek.

Mam wielki niedosyt...
Jak napisałam w poprzednich częściach, ja się tam zadomowiłam.
Joanna Tekieli, czekam, aż ten pensjonat powstanie i Pani tam będzie główną bohaterką. Uściski najmocniejsze dla Ciebie, bo wprowadziłaś mnie w świat moich marzeń.

Mam wielki niedosyt...
Jak napisałam w poprzednich częściach, ja się tam zadomowiłam.

Chyba najlepsza z dotychczasowych części, bo w końcu mogłam powiedzieć "No wreszcie!" :) Więcej się działo za sprawą Igiełki, także to na plus. Czas na ostatnią część.

Tak jak poprzednie części.

Tak jak poprzednie części.

Ostatnia część trylogii. Może troszkę już nieco nudny wątek kontynuowany od pierwszej części. Warto jednak dla relaksu przeczytać. Dowiadujemy się, czym jest prawdziwa przyjaźń i wartość rodziny. Lektura lekka, łatwa i przyjemna.

Ilość lukru wylana na karty tej powieści może sprawić, że solidnie przybędzie mi (a później i Wam) parę kilogramów. W zasadzie, gdyby nie umieszczenie fabuły w przepięknych okolicznościach przyrody, nie wiem, czy byłabym w stanie kontynuować tą serię.
Przez większość tej książki nie dzieje się nic istotnego. Bohaterka non stop wyjeżdża do Drzewia i z niego przyjeżdża (co trochę przypomina mi aktualnie moje życie - dopiero teraz sobie uświadomiłam, jak musi to nudno wyglądać z boku). Kilka akcji dramatycznych się dzieje, ale poza jedną, to wszystkie są z gatunku seriali TVP.
Czy polecam - i tak, i nie - szybko się ją czyta, sama historia nie jest zła (określiłabym ją jako bardzo nijaką),natomiast jeżeli nie chcecie tracić czasu na przeciętne powieści, radzę odpuścić.

Trzeci tom po "Pensjonacie Leśna Ostoja" oraz "Rok w pensjonacie Leśna Ostoja". Można swobodnie czytać nie znając dwóch poprzednich książek z tej serii. Ciekawa, momentami zabawna, z zawiązującym się wątkiem miłosnym. Jak dla mnie lekka, łatwa i przyjemna. Polecam.

No i trzecia część cyklu Leśna Ostoja za mną. Świetna. Na poziomie porównywalnym do dwóch pozostałych.
Tym razem Justyna i jej rodzina zmagają się z próbami zastraszenia. Weranda w Leśnej Ostoi zostaje podpalona przez nieznanego sprawcę. Ktoś uszkadza Justynie hamulce w samochodzie a potem próbuje ją porwać.
Są też i przyjemne sprawy. Pojawiają się nowe miłości...
W powieści pojawiają się nowe osoby, które sporo wnoszą.
Polecam serdecznie, bo warto (tylko trzeba pilnować kolejności, gdyż ma to znaczenie.

Są też i przyjemne sprawy. Pojawiają się nowe miłości...
W...

Joanna Tekieli Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja Zobacz więcej