Szakal

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Święci Grzesznicy (tom 4)
Wydawnictwo: Edipresse
Bane
ew_cia

Nagi surfer. Naciągacz, kłamca, złodziej i oszust. Z tego co słyszałam, szantażuje bogaczy i podrywa ich żony dla kasy. I dlatego trochę mnie zdziwiło, że kręci się przy mnie, chce przyjaźni, mojej pomocy, a co najdziwniejsze – wygląda na pokornego. Rzecz w tym, że zbuntowałam się przeciwko chłopakom. Wycięłam ich ze swojego życia. Na dobre. Ale problem jest taki, że Szakal to nie chłopiec, tylko mężczyzna, a ja zakochuję się w nim, tonę w jego słodkich, doskonałych kłamstwach.

Jesse Carter. Gorąca jak ognie piekielne, zimna jak lód. Nie wiedziałem o jej istnieniu, dopóki nie dostałem świetnej, opłacalnej propozycji. Ona jest jej częścią, małą zabawką, z którą mam spędzić czas. Jest moim zabezpieczeniem finansowym, środkiem do celu, skutkiem ubocznym niezłej umowy z jej ojcem, potentatem naftowym. Ale co więcej Jesse Carter to twardy orzech do zgryzienia. I ona jeszcze nie wie, że mam wystarczająco twarde zęby.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Książki

źródło okładki: Empik

mania_kch | 2019-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2019

Na tle poprzednich części ta wypada najsłabiej, ale moimi to dalej jest interesująco, i szokująco. Dalej autorka pisze tak, że nie można się oderwać od czytania, dalej nie ubarwia i nie zmiękcza, przedstawia wszystko twardo, brutalnie i dosadnie. I to jest właśnie to, co polubiłam i doceniam.
Polecam bardzo :)

Sawyer | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Za czytanie historii Szakala nie chciałam się zabrać, bo nie przepadałam za tą postacią. Ale absolutnie nie żałuję, że jednak się przemogłam, bo teraz razem ze "Skandalem" jest to moja ulubiona część całej serii.

Nawet nie wiem co podoba mi się w niej najbardziej, bo tyle tego było.

Jeżeli ktoś był niezadowolony z "Intrygi", to polecam się nie zrażać, bo każdy kolejny tom jest coraz lepszy i nie zdziwiłabym się gdyby autorka zdecydowała się napisać kolejną część z tego cyklu.

werka_books | 2019-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

🏄"Nie możesz obawiać się miłości. To tak, jak obawiać się śmierci. Ona też jest nieunikniona."
Gdy miłość oplącze nas niczym bluszcz wszystko przestaje się liczyć. Nawet ogromne miliony, które miały dostać się w nasze ręce po wykonaniu pewnego zadania. Roman vel Szakal przekonał się, jak romantyczne uczucia działają na człowieka i jak w ich obliczu majątek oraz dobra materialne przestają mieć znaczenie. Szakal to niewątpliwie ucieleśnienie wszystkiego tego co złe. Jego wątpliwa reputacja nie wzięła się znikąd. W świetle dnia surfowanie i prowadzenie kawiarni to jego główne zajęcia. Ale pod osłoną nocy przełącza się na tryb męskiej dziwki i miejscowego naciągacza. Marzy mu się wybudowanie luksusowego centrum surfingowego, ale takie rzeczy kosztują. Propozycja, jaką otrzymuje od jednego z przedsiębiorców wydaje się łatwa i bezproblemowa. Otrzyma swoje sześć milionów, gdy zaprzyjaźni się z pasierbicą mężczyzny. Ma przekonać ją do wychodzenia z domu i dać jej pracę w swojej...

werka777 | 2019-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2019

SKRZYWDZONA DZIEWCZYNA I KŁAMCA
Skrzywdzona dziewczyna, która swój gniew wyładowuje na długich dystansach. Z jednej strony zamknięta w sobie, stroniąca od kontaktu z ludźmi, z drugiej dająca się podejść Szakalowi, coraz mocniej wyluzowana w jego towarzystwie tym bardziej, kiedy udowadnia jej, że może być przy nim bezpieczna. Ale powieściowy Szakal to przecież oszust. Czy można mu zaufać? Jesse nie ma pojęcia, co tak naprawdę sprowadza go do jej domu. Łasy na władzę kłamca, człowiek nieprzejmujący się swoją reputacją. Podrywacz znany z szantażowania bogaczy, tym razem jednak ma pomysł na swój legalny biznes i zrobi wszystko, by osiągnąć opracowany cel. Czy ktoś na tym ucierpi?

MIŁOŚĆ I INNE WĄTKI
Historia rozgrywana jest w świecie potentatów biznesu, ale i ludzi, w słowniku których wyraz „moralność” zdaje się nie istnieć. Czytelnik ma do czynienia z pokaźnym gronem bohaterów wszelakiego pokroju od tych sympatycznych, po takich, których można by udusić gołymi rękoma. Bazą całej...

WolneLitery | 2019-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2019

Bardzo, bardzo rzadko zdarza mi się sięgać po książki o takiej tematyce. Ta nie dość, że zachwyciła mnie swoją kolorystyka okładki, to jeszcze jej opis mocno mnie zaintrygował. Po przeczytaniu pierwszych stron już wiedziałam, że sięgnie po nią było dobrym wyborem, a kolejne strony tylko utwierdziły mnie w tym myśleniu!

Książka jest to już czwarty tom z serii Święci Grzesznicy. Ja poprzednich nie czytałam (każdy z nich opowiada zupełnie oddzielną historię), ale po tej książce chciałabym sięgnąć po inne powieści autorki. I może ta książka ma oklepaną historię i każdy wie jak się skończy, ale jest napisana tak świetnym językiem i ma w sobie i tak tyle tajemnic, że mnie historia Szakla i Jessie od razu totalnie wciągnęła! Chłopak jest oczywiście rozpoznawalny w całym mieście, ma pełno kasy, dobrze prosperujące interesy i pewną inwestycję o której marzy. Inwestycje tą może spłacić ojciec dziewczyny i to własnie on podpisuje z Romanem cyrograf... Za to, że zajmie się dziewczyną,...

olga | 2019-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2019

"Szakal" to romans z dość odważną erotyką, którego akcja toczy się pod gorącym słońcem Kalifornii, w bogatym miasteczku Todos Santos.

Tytułowy Szakal to 25-letni Roman Protsenko, dealer i męska prostytutka w jednym, a z zamiłowania zdolny surfer. Wychowany tylko przez matkę, emigrantkę z Rosji, Roman od nastoletnich lat wyrabiał sobie opinię człowieka, z którym lepiej nie zadzierać. Chłopakowi marzy się własny park surfingowy i z tego powodu wchodzi w dziwny układ z lokalnym bogaczem: w zamian za solidne dofinansowanie Roman zaprzyjaźni się z Jesse - jego pasierbicą i pomoże jej znów wyjść do ludzi. Jest tylko jeden warunek: będzie trzymał ręce przy sobie.

Co oczywiście okazuje się trudne! Szakal rozpoznaje w Jesse dziewczynę z wytatuowanym na plecach cytatem z Puszkina, która wpadła mu w oko na plaży kilka lat wcześniej. Wtedy była jednak pełna życia. Teraz przypomina własny cień, a jedynymi istotami, z jakimi przestaje, jest staruszka z demencją i równie stary pies. Czy Jesse...

Anulka870 | 2019-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Szczerze o tej serii. Nie załapałam klimatu o Brutalu , tom o mukowiscydozie też był dziwny podobał mi sie Skandal ale dopiero Szakal i jego nnieszablonowe podejscie do życia przekonało mnie do swiętych grzeszników. Najwiekszy krętacz, człowiek , którego wzorem jest Brutal , jest dziwką i za 6 milionów zgadza sie wydobyć młodą dziewczynę ze stagnacji i beznadziei po zbiorowym gwałcie i odrzuceniu przez społeczeństwo. Niby nic ale dziewczyna mu sie podoba , ale może być tylko jej przyjacielem , albo nici z kaski... Na początku idzie gładko ale jak głosi tatuaż na plecach dziewczyny on całe zycie czekal by spotkać ją i dla niej zmienic swoje zycie... niby ckliwe ale to Szakal , więc nic nie jest proste.

Ewa G | 2019-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

Kiedy decydowałam się zabrać tą książkę ze sobą pomyślałam, że to będzie dobra lektura wakacyjna. A jak było? Mam mieszane uczucia.

Spodziewałam się lekkiego romansu. Nie do końca był lekki. Ponieważ tematy jakie były podjęte przez autorkę nie do końca były śmieszne, czy zabawne.

Głowna bohaterka Jesse Carter jest spokojną nastolatką. Ma bogatego ojczyma Darrena, wyluzowaną matkę Pam, piękny dom, ukochanego psa. Wydaje się bajeczne? O nie. Dziewczyna dwa lata wcześniej przeżyła prawdziwą traumę. Teraz siedzi w domu. Nie ma znajomych rówieśników, nie szuka pracy. Nie robi nic. Czasem odwiedza starszą sąsiadkę i chodzi po jej labiryncie. A w nocy biega. Stroni od prawdziwego życia. Uchyla się... A mężczyzn wprost nienawidzi. Panna "niedotykalska".

W tym samym czasie Szakal żyje pełnią życia. Używa sobie z licznymi ustawionymi kochankami które mogą mu załatwić różne rzeczy. Sypia i z kobietami i z mężczyznami, nie ma to dla niego znaczenia. Do tego kradnie i zbiera haracze z...

silwana | 2019-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2019

Niby to kolejny tom grzeszników, ale z grzesznikami ma mało wspólnego. Nie znaczy to jednak, że książka mi się nie podobało.

paulaspo | 2019-08-02

Uwielbiam