Magia zmienia

Tłumaczenie: Kaja Wiszniewska-Mazgiel
Cykl: Kate Daniels (tom 8)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Magic Shifts
Aniołek

Beata | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Poziom powieści - taki jak poprzednich części, czyli mistrzowski. Narracja spójna i wciągająca, język lekki, humor przedni. Curran cywilem - nie mogłam sobie tego wyobrazić! A jednak spisał się rewelacyjnie! Eks Władca Bestii jest doskonały w każdej wersji. Razem z Kate tworzą udaną parę. Ich związek jest pełen zaufania i uczuć. Wisienką na torcie jest tatuś Kate, który dość intensywnie uczestniczy w ich życiu. Powieść rewelacyjna. Autorzy nie powielają pomysłów - podziwiam ich za wyobraźnię! Ten cykl to prawdziwa perełka urban fantasy.

Nanik | 2015-08-10
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorzy nie sprawili zawodu - od tej książki ciężko się oderwać :) Akcja toczy się w niesamowitym tempie, nie brak humoru (zdecydowanie odradzam czytanie w miejscach publicznych - później trzeba się tłumaczyć z wybuchów niekontrolowanego śmiechu) oraz zagadek. Może było tego wszystkiego nawet za dużo, chwilami fabuła pędziła na łeb na szyję i zbyt łatwo było przeoczyć te ważne elementy.

Zgodnie z deklaracjami autorów - to była książka głównie o ojcach próbujących wychowywać dorosłe dzieci, ale też o odpowiedzialności, wyborach, budowaniu relacji. Curran i Kate próbują się odnaleźć w nowej sytuacji, radzą sobie z nowymi wyzwaniami. Kate wciąż rzuca się na każde niebezpieczeństwo, Curran - po raz kolejny pokazuje klasę.

Tak, jak na koniec "Magic Breaks" nie potrafiłam sobie wyobrazić tej pary z daleka od Gromady, tak teraz - nie wyobrażam sobie, żeby ich historia miała się inaczej potoczyć. To już ósmy tom w serii - a ja wciąż jestem zachwycona :) Polecam!

Więcej o tej książce:...

daria | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Jak zwykle jestem pełna podziwu dla wiedzy autorów. Muszą się bardzo przygotowywać do pisania każdego tomu. Zalewają czytelników toną informacji na temat wierzeń i religii z różnych miejsc świata. Do tego znajomość różnych broni.
Ten tom wydaje mi się odrobinkę słabszy. Dwa poprzednie czytałam będąc na skraju zawału, a tu obyło się bez tego. Jednak akcja nadal trzyma mistrzowski poziom, a i cudownych postaci jak zwykle nie brakuje.
Miałam nadzieję, że ojczulek chce przyjaźni z Kate, a on ma taki niecny plan. Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale bardzo realne.

Blair | 2015-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę przyznać, że mam zamęt w głowie. Z części na część moje sekretne marzenie o większej ilości stron w tomie rośnie, a poza tym jest mi też trochę... przykro. Jakoś nie potrafię uwierzyć, że jest to już ósma część Kate. Zostały jeszcze tylko dwie - które ponoć mają nazywać się Magic Verb 1 i 2 - a ja za bardzo nie potrafię sobie wyobrazić rozstania z tą serią. :(

Dobra, to było tak trochę sentymentalnie, a teraz przejdźmy do rzeczy.

Podobało mi się, chociaż "Magic Shifts" nie było tak bardzo emocjonujące i pełne akcji jak poprzedni tom. Oczywiście tutaj też wiele się działo, ale jednak miałam wrażenie, że wszystkie opisywane wydarzenia mają na celu przede wszystkim jedno - mocniejszy nacisk na relacje między bohaterami - konkretnie Kate i Currana, chociaż tymi drugoplanowymi też. Nie potrafię przypomnieć sobie ani jednego rozdziału, gdzie którekolwiek z nich pojawiałoby się osobno. Zawsze ta druga osoba była obok, albo pojawiała się w międzyczasie/ pod koniec. To jest tom, w...

skorupka | 2015-11-21

Jak wszystko, co wychodzi z pod pióra p. Andrews, tak i ta książka jest wspaniała!!!! Akcja, magia, uczucie i oczywiście lekka narracja ... po rostu nie ma możliwci i serca aby nie polecić jej wszystkim!!!
"Jednym" słowem - CHCĘ WIĘCEJ!!!!!!!!!!

Linethin | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Ta część może nie była aż tak bardzo emocjonująca jak w przypadku poprzedniczki, ale też się sporo działo. Ogólnie te całe historie, mitologie, znajomość broni - godne podziwu, że to wszystko jest tak ładnie opisane i wkomponowane.

No i osiedlowa sąsiedzka rodzinka Kate i Currana się powiększa, poznajemy kolejne ograniczenia mocy Kate(i to dużym kosztem, bo tym razem Kate naprawdę jest bliska utracenia samej siebie). Jestem pewna, że Christian nas jeszcze nie jeden raz zaskoczy.

Jak nie cierpiałam Mahona, tak nie zmieniłam zdania. Jest okropny. Za to Roland... naprawdę, jego nie da się nie lubić! Ja wiem, że jest zły, podły i chce najgorszego, ale sami zobaczcie jaki przy tym jest uroczy! Tak samo Dali jako nowa Towarzyszka!

Szkoda, że na kolejne części trzeba czekać... ja bym chciała już. TERAZ!

Alathariel | 2018-08-12
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

Kiedy Kate i Curran zaczynają żyć poza Gromadą, każdy z nich myśli, że będzie standardowym sąsiadem miłego sąsiedztwa. Tyle, że ani to standardowe miasto, ani standardowy mąż, żona czy dziecko. A więc, gdy standardowo pojawiają się problemy, one też nie są standardowe ;) Polecam!

Torie | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Kolejna odsłona serii od której ciężko się oderwać.
Książka uzależnia, choć autorzy powielają schemat poprzednich części.
Tym razem główni bohaterowie chcą żyć pod pozorem 'normalnośći'.
Związek Kate i Currana kwitnie, a ich wspólne przygody przeplatają się z relacją pomiędzy nimi.
Krąg przyjaciól Kate wciąż się powiększa. Ona sama dostrzega uzasadnienie wcześniejszych wydarzeń i koleji jej losu,
zarówno odpowiadając sobie na pytanie dlaczego właśnie znalazła się w tym miejscu. Kate wyznacza sobie w końcu główny cel do którego będzie dążyć. Krótkimi wątkami autorzy kreślą dalszą historię z Rolandem.

Jak wcześniejsze częśći Magic Shifts pochłania czytelnika w całości, dostarczając odczuć rozmaitych emocji.
Niestety całość cyklu chyli się ku końcowi.
Z niecierpliwością czekam na raczej przewidujący finał...
Mam tylko nadzieję, że autorzy kończąc serię o Kate Daniels nie zostawią nas fanów z pustymi stronicami. Chętnie przeczytałabym coś o Dereku albo Julie bądź innych...

MaK1515 | 2016-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2016

Cóż, nie komentowałam wcześniejszych bo uznałam, że bez sensu jest ciągłe pisanie jak tak seria i książka jest genialna. A JEST! I TO JESZCZE JAK! Z reguły dość entuzjastycznie podchodzę do książek tego typu, w zasadzie do wszystkich jakie zdecyduję się przeczytać, ale od tej serii nie mogłam się oderwać.
Kate jest niezwykła, nikt tego nie wie, wszyscy sądzą, że albo jest szalona, albo głupia, albo jedno i drugie. W zasadzie ona sama tak o sobie sądzi. Myśli nie rób nic głupiego, a potem do Władcy Zwierząt woła "kicki kicki". Cała ona. Uwielbiam ją :D
Pozostali bohaterowie też są niczego sobie ale jej nic i nikt nie przebije, chyba, że sama się nadzieje na czyjś miecz co miało miejsce. Kate zrobi wszystko by ratować to na czym jej zależy, a nie powinno jej zależeć na niczym. Przecież Voron jej tak mówił...
Ach, jak ja już chcę następne części!

earshey | 2016-02-13
Na półkach: Czytnik, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 12 lutego 2016

Jak zwykle, kolejna książka przeczytana 'jednym tchem'.
Co więcej mogę powiedzieć o tej książce czego nie powiedziałam o poprzednich? Może tylko tego, że tym razem Kate ostro przesadzi i wyląduje u Doolitle'a w bardzo złej kondycji. Dowiemy się co piszczy w związku Currana i Kate oraz będziemy mogli delektować się kolejną przygodą Sharrim w post-zmiennej Atlancie.
'Magic Shifts' trzyma poziom, serdecznie zachęcam do przeczytania.