Zjazd absolwentów

Wydawnictwo: Albatros
La jeune fille et la nuit
literatura piękna
Ag2S

Przysypany śniegiem kampus prestiżowej szkoły. Trzej przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Dziewczyna, która znika w nocy. Riwiera Francuska – zima 1992 r. W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, 19-letnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny...

Dziewczyna, która znika w nocy.

Riwiera Francuska – zima 1992 r.
W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, 19-letnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 r.
Kiedyś nierozłączni Fanny, Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vincy – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Dwadzieścia pięć lat wcześniej, w strasznych okolicznościach, cała trójka uwikłana została w morderstwo popełnione w sali gimnastycznej. Teraz budynek ma zostać rozebrany, a na jego miejscu rozpocznie się budowa. I nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Fantastycznie napisane! Świetne postaci, doskonałe tło psychologiczne.
RTL

Nie można się jej oprzeć!
„Le Parisien”

Czysta przyjemność! Czyta się z zapartym tchem. To idealna powieść na nadchodzące lato.
„Cosmopolitan”

Bez wątpienia najbardziej osobista powieść Musso. Błękit nieba, kampus kryjący mroczną tajemnicę, niepowtarzalny klimat Lazurowego Wybrzeża i cała galeria świetnie narysowanych postaci.
„Elle”

Świetna rozrywka, doskonale napisana książka.
„Le Point”

Ta książka jest wydarzeniem. Świetna!
TV5

Książka, od której nie można się oderwać!
„Le Journal de Montreal”

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: https://www.facebook.com/swiatksiazkipl/photos/a.1...»

Trendy sierpnia lubimyczytać.pl

Czas na podsumowanie wakacji! Lipcowe trendy wykazały, że letnie miesiące sprzyjają lekturom lekkim i relaksującym. Jak było w sierpniu? Sprawdzamy, które książki w tym czasie użytkownicy lubimyczytać.pl wyszukiwali najchętniej.

Mam jedną zasadę: pisać takie książki, jakie sam chciałbym przeczytać

Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.