Okładka książki Blindsighted Karin Slaughter
Okładka książki Blindsighted
Karin Slaughter Wydawnictwo: Arrow Cykl: Hrabstwo Grant (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Hrabstwo Grant (tom 1)
2011-01-01
2011-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Historia przejmująca,bohaterowie świetni zarysowani,wątki brutalne i mocne.
Pochłonięta książka jednym tchem.
Zaskakująca,wciągnęła mnie.
Doskonała książka.

Historia przejmująca,bohaterowie świetni zarysowani,wątki brutalne i mocne.
Pochłonięta książka jednym tchem.
Zaskakująca,wciągnęła mnie.
Doskonała książka.

Trudno pisać o kolejnej, przeczytanej książce Slaughter bo wszystkie są dobre lub bardzo dobre. Martwię się tylko, że kiedyś przeczytam wszystkie jej książki.

"Hrabstwo Grant" rozpoczęte.
Muszę przyznać, że pomysł aby powiązać oba cykle, czyli wspomniany wyżej i ten z Willem Trentem, a także sposób w jaki Autorka wcieliła go w życie zasługuje na uznanie.
Początki pracy Sary Linton jako koronera i jej osobiste dramaty o których pobieżnie wspomniano w innych tomach tutaj są tematem przewodnim. Powieść czyta się świetnie, jak zawsze jeśli chodzi o Karin Slaugher, jedyny minus to postać głównego "zbrodniciela" (jak to mawiał wódz Czystowłosych w "RRRrrr!" - polecam jedynie z dubbingiem!),którego po prostu zbyt łatwo wytypować. Rozumiem, że to początki, jestem więc w stanie to wybaczyć 😎

"Hrabstwo Grant" rozpoczęte.

„Zaślepienie” - krwawy debiut Karin Slaughter
Zaślepienie
(Grant County #1)
by
Karin Slaughter
Piotr Kuś (Translator)
Paperback, 413 pages
Published July 2013 by Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.
(first published May 1st 2001)
Original Title
ISBN 9788377479032

Pierwszym moim czytelniczym spotkaniem z twórczością amerykańskiej pisarki Karin Slaughter było fascynujące Miasto Glin, więc postanowiłem znów sięgnąć po coś z jej dorobku. Padło na powieściowy debiut tej autorki z 2001 - Zaślepienie, miks powieści detektywistycznej i thrillera. No - tym razem nie było aż tak świetnie. Modus operandi sprawcy na siłę krwawy, na modłę amerkańską, choć niestety rzeczywistość czasem przerasta nawet taką fikcję. Epilog nie to, że nierealny, ale nagły, krótki i w ostatnim możliwym momencie, więc gdy napięcie i zaciekawienie czytelnika nieco opada, a po pozostawia uczucie pewnego zawodu. Mimo tego niezła pozycja, choć raczej tylko dla miłośników gatunku. No, ale to debiut, więc pamiętając wspomniane Miasto Glin na pewnie jeszcze po coś z dorobku Karin Slaughter sięgnę.

„Zaślepienie” - krwawy debiut Karin Slaughter
Zaślepienie
(Grant County #1)
by
Karin Slaughter
Piotr Kuś (Translator)
Paperback, 413 pages
Published July 2013 by Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.
(first published May 1st 2001)
Original Title
ISBN 9788377479032

Bardzo brutalna, więc pewnie nie dla każdego, ale świetnie napisana, zachęca do dalszego poznawania jej bohaterów.

Powieść tak ogólnie dość przyzwoita. Niezły język, zwięzła, zgrabnie poprowadzona fabuła, barwne postacie. Problemem jest jej zakończenie. Nie chodzi nawet o to, że przewidywalne, bo przecież często jest tak, że chociaż wiemy kto zabił, to i tak czytamy z wypiekami na twarzy. Tutaj wygląda to, jakby autorka sama była rozczarowana brakiem pomysłu na rozwiązanie akcji przez co finał jest wyjątkowo miałki i nieciekawy. Dobrze, że chociaż szybki: trzy strony i dobranoc.

Po paru latach wracam do autorki. Wcześniej jej książki leżały mi średnio. Wróciłem za sprawą ekranizacji jednej z jej powieści przez Netflix (udanej).
Jest lepiej niż zapamiętałem, fabuła dość mroczna, tempo akcji zadowalające, całość dobra. Sięgnę po kolejne części. Oby były na podobnym lub wyższym poziomie.

Kolejna książka z serii kto opisze bardziej odrażające zbrodnie. Całość jednak sprawnie napisana, emocjonująca, ciekawe zakończenie.

Moje pierwsze spotkanie z Karin Slaughter uważam za rozczarowujące. Powieść jak dla mnie co najwyżej poprawna i zastanawiam się czy dać szansę kolejnym tomom serii.

Największym jak dla mnie jej grzechem jest to że podczas lektury nie miałem poczucia rozwiązywania zagadki, nie miałem wrażenia że kolejne elementy układanki zaczynają do siebie pasować. Coś się zadziało, potem coś się znowu zadziało ale żadne akcje nie prowadziły tak naprawdę do finału. Finał się po prostu odbył i tyle.

Po tej książce stwierdziłam, że muszę odsapnąć od Slaughter i jej rozmiłowania do opisów kolejnych okrucieństw wobec kobiet.

• Karin Slaughter

Karin Slaughter Zaślepienie Zobacz więcej