Złota dziewczyna

Okładka książki Złota dziewczyna Sophie Davis
Okładka książki Złota dziewczyna
Sophie Davis Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Blind Barriers Trilogy (tom 1) Seria: Tajemnice literatura obyczajowa, romans
Blind Barriers Trilogy (tom 1)
Tajemnice
Fragile Facade
Wydawnictwo Kobiece
2019-07-24
2019-07-24
Edyta Świerczyńska
tajemnica zagadka

Nieszczęścia, zagadki i diamenty

"Złota dziewczyna" to książka, która opowiada historię Raven, która dziwnym trafem znajduje w swoim samochodzie pamiętnik należący do zaginionej dziewczyny, Lark. Mimo że nie znają siebie nawzajem, to i tak Raven postanawia podążyć za wskazówkami pozostawionymi przez nieznajomą i spróbować rozwikłać zagadkę jaką niesie ze sobą zaginięcie dziewczyny. Z początku traktuje to jako odskocznię od swojego codziennego życia, ale z czasem Raven coraz bardziej przywiązuje się do Lark, poprzez czytanie jej osobistych myśli, a także coraz bardziej zagłębia się w jej historię.
Postanowiłam przeczytać tę książkę, ponieważ zaintrygował mnie jej opis - moim zdaniem swoją fabułą całkiem wyróżnia się na tle innych powieści i muszę przyznać, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Stanowiła dla mnie oderwanie się od książek, które czytałam w ostatnim czasie, lecz nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Styl jakim została napisana nie należy do moich ulubionych, dlatego nie wczułam się jakoś szczególnie w jej akcję. Sama historia jest ciekawa, ale nie sądzę, żeby zapadła mi w pamięci. Mam wątpliwości czy sięgnę po następne części, ponieważ mimo niejasnego, nagle urwanego zakończenia, nie czuję się wystarczająco zaintrygowana. Przyznaję, że nawet trochę trudno jest mi ocenić tę książkę, gdyż nie wywołała we mnie głębszych emocji.

Z ciekawą historią i fabułą dobrą tą książkę z gatunku młodzieżówki zaserwowała mi pisarka.
Zaskakujące zwroty,szybkie akcji,mocne napięcie trzymało mnie w lekturze.
Zaskakująca,super z każdą stroną wciągającą ma tajemnice opowieść.
Z Raven rozwikłałam zagadkę porwania Lark.
Postacie książkowe bardzo fajne,pochłonęłam błyskawicznie tę książkę wspaniałe się mi czytało.
Pisarce udało się porwać mnie i wciągnęłam się w powieść,każdy rozdział był ciekawy,zaintrygował mnie i zainteresował.
Miłe spędzony czas mam przy tej bardzo dobrej,przyjemnej książce.

Zaskakujące zwroty,szybkie akcji,mocne napięcie trzymało mnie w lekturze.
Zaskakująca,super z każdą stroną wciągającą ma tajemnice opowieść.
Z Raven rozwikłałam zagadkę porwania Lark.

"Złota dziewczyna" to bardzo intrygująca historia o dosyć ciekawej tajemnicy. Napisana jest jednak bardzo monotonnym językiem i tak naprawdę połowa tej książki jest nie warta jej przeczytania. Szybkie kartkowanie nie jest moim ulubionym zajęciem podczas czytania, jednak w tym przypadku ani historia Raven (choć o wiele ciekawsza),ani historia dziedziczki, nie są czymś co z zapałem pochłania się w domowym zaciszu swojej biblioteczki.
Historia ma potencjał i na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo jednak tajemnicę jaką wymyśliła autorka, bardzo chcę poznać.
Mam nadzieję, że jednak akcja rozwinie się w miarę większej cyferki na okładce, a samo zakończenie okaże się warte mojego czasu.

No cóż, nudna po prostu, a szkoda, bo zapowiadała się ciekawie. Niestety autorka nie sprostała zadaniu. Pomysł dobry, realizacja marna.

Krótko mówiąc, książka opowiada o osiemnastoletniej dziewczynie, która postanawia odszukać zaginioną dziedziczkę firmy Kingsleyów. Sam pomysł jest ciekawy, jedna z bohaterek cały czas odnajduje tropy, ale nic poza tym i spędzaniem czasu z sąsiadem, się nie dzieje. Oczekiwałam trochę więcej akcji, czy szokujących tajemnic. Jeśli chodzi o rozdziały z drugą bohaterką, robi się ciekawiej, a jej relacje z ludźmi, są lepiej opisane. Szybko się czyta, a sam zamysł jest dobry, dlatego sięgnę po drugą część.

Książka opowiada równocześnie dwie historie. Cześć rozdziałów jest napisana z perspektywy Raven, a część opowiada o Lark. Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że aż tak miło mnie ona zaskoczy. Nie jest to długa powieść - liczy niecałe 300 stron. Czyta się ją szybko, wciąga czytelnika i sprawia, że chcemy się dowiedzieć, co tak naprawdę stało się z Lark. Nie była to najlepsza książka jaką czytałam, kilka wątków było nieco naciąganych i wypadły sztucznie, ale jednak podobała mi się i chętnie sięgnę po kolejne części, gdy tylko ukażą się w Polsce. Ogólne wrażenie pozostaje pozytywne i mogę polecić tę książkę.

"Złota dziewczyna" to nie jest książka ani rewelacyjna ani zła. Jest na tyle ciekawa, że można się przy niej zrelaksować i wraz z główną bohaterką odkrywać tajemnicę zniknięcia dziedziczki diamentowego imperium.
Fabuła jest ciekawa, ale nie odkrywcza. Dużym minusem jest postać Raven, która nie jest osobą zbyt bystrą, czasem wręcz irytującą, a autorka obsadziła ją w roli detektywa. Akcja jest dość rozwlekła i nieco przegadana. Fragmenty opowiadane przez Lark są zdecydowanie bardziej interesujące niż te, które poznajemy z perspektywy Raven.
Można przeczytać.

“Moim światem rządzą tajemnice; takie, które ścigają cię aż po krańce ziemi i za bramy piekielne. (...) Jedna z tych tajemnic mnie dosięgła”.

Raven Ferragano postanawia zrobić sobie przerwę, zanim pójdzie na studia. Przeprowadza się do nowego miasta, z daleka od rodziny i przyjaciół, ma nadzieję na to, że dowie się czego pragnie w swoim życiu. Przypadkowo jednak zostaje wplątana w zaginięcie bogatej dziewczyny, której sprawą żyje cały kraj. Dziewczyna próbuje się dowiedzieć co wydarzyło się w życiu Lark. Jednak będzie to wymagało przekopanie się przez sieć tajemnic i zagadek.

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi na temat tej historii, to zagadkowa i intrygująca. Takie są również postacie, które występują w tej powieści. Rozdziały są podzielone na Raven oraz Lark. Najbardziej wyczekiwałam na te z zaginioną dziewczyną. Jej postać wydawała mi się o wiele bardziej ciekawa i najlepiej wykreowana.
Już od pierwszych stron w odkrywaniu fabuły tej książki, towarzyszy nam napięcie i przeświadczenie, że tajemnice Lark są bardzo niebezpieczne.
Obie dziewczyny łączy smutek. Raven wciąż poszukuje swojego kierunku w życiu, a Lark pomimo, że ma wszystko, to czuje się samotna. Poza tym odkrywa coś, czego nie powinna. Czy to może mieć związek ze zniknięciem dziewczyny?

“Najlepsze kłamstwa to te, które są zakorzenione w prawdzie.”

Pomimo tego, że książka bez wątpienia ma zawiłą fabułę, to sama akcja jest dosyć powolna. Jednak ilość zagadek i wskazówek ze strony Lark, wynagradza to. Całość byłaby lepsza, gdyby jednak były również jakieś niebezpieczne sytuacje. Zakończenie historii pozostawia nas z wieloma domysłami i jeszcze z większą ilością pytań. Trudno jednoznacznie ocenić mi tę książkę. Sam pomysł na fabułę był ciekawy, jednak brak akcji wpłynął negatywnie na jakość czytania. Nie jest to książka, o której powiedziałabym “musisz po nią sięgnąć”.Wybór pozostawiam Wam. Ja mam na półce drugą część i sięgnę po nią z ciekawości, jak daleko posuną się poszukiwania Raven i ile jeszcze tajemnic, Lark ma w zanadrzu.

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 8/10
Sposob pisania autorki: 9/10
Okładka: 8/10
Kreatywność 9/10

Bardzo dobrze prowadzona książka. Miło się ją czyta, zagadki podsuwane przez autorkę są na poziomie i samemu trzeba zastanawiać się nad ich rozwiązaniem. Zakończenie bardzo ciekawe, sprawia że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom. Zdecydowanie polecam :)

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 8/10