Armaged Dom

Wydawnictwo: Solaris

Ziemia, nieznany czas... Mniej więcej co 20 lat planetę nawiedzają straszliwe kataklizmy, praktycznie zmiatając z powierzchni ziemi cywilizację. W dniu Armagedonu pojawiają się znikąd liczne wrota , w których kryją się ludzie i zwierzęta... Ale jeszcze gorsze apokalipsy mogą zgotować ludziom sami ludzie. Diaczenkowie wnikliwie obnażają słabości ludzkiej natury, w atrakcyjnej, intrygującej fabule kryją się cenne uwagi na temat człowieczeństwa.

Leone | 2010-02-07

Książkę zdecydowanie warto przeczytać. Temat Armagedonu, końca świata był poruszany w olbrzymiej ilości dzieł, zarówno literackich, jak i filmowych, jednak małżeństwu Diaczenko udało się stworzyć coś nowego, świeżego. Całość czyta się świetnie, szybko. A jeśli ktoś lubi ogólnie literaturę rosyjską - zdecydowanie się nie zawiedzie.

skumperlak | 2011-07-17
Przeczytana: 15 lipca 2011

Ledwie czterysta kilka stron, a wydaje mi się, jakbym spędziła z Lidią wiele lat. Wciągająca, głęboka książka. Pytania o człowieczeństwo, na które każdy może odpowiedzieć według swego sumienia. Dla mnie pierwsze spotkanie z państwem Diaczenko, po którym czuję się wielce ukontentowana; i zapewne nie jedyne!

mircia | 2013-01-26

Dzięki fantastyce można wielokroć metaforycznie pokazać to, czego nie da się za pomocą innych gatunków. Przegląd systemów społecznych i zachowań ludzi w stanach zagrożenia.

Piotr | 2015-07-31

Niepokojąca i intrygująca, a jednocześnie nie dająca żadnych odpowiedzi na postawione pytania. Świetne zakończenie, które nie burzy konwencji powieści, książka niezbyt duża objętościowo lecz pozostawia wrażenie niesłychanie długiej podróży, nie da się przestać czytać i nie da się przejść nad treścią do porządku dziennego.

Ireth | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

Dobra, wartościowa książka.

Niestety polskie wydanie bardzo niechlujne, razi ilość literówek i błędów w druku

ArthurDayne | 2014-10-12

Fenomenalna powieść o zwykłych ludziach w niezwykłej sytuacji. Brawo za zakończenie.

Sebastian | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, SF
Przeczytana: 04 grudnia 2014

wspaniała dystopia. momentami aż bolesna

Rafael | 2017-04-16
tobe | 2017-03-13