Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza w wersji do nauki angielskiego

Wydawnictwo: Poltext
inne
angielski
Mariola

Poziom B2 Samotne rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbertowie decyduje się na adopcję chłopca z sierocińca. Jeszcze nie wiedzą, jak bardzo ta decyzja odmieni ich życie i życie wszystkich mieszkańców Avonlea. Na Zielone Wzgórze zamiast chłopca przybywa jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka – Ania. Obdarzona nieprzeciętnym temperamentem i wyobraźnią oraz zdolnością wnikliwego, oryginalnego...

Poziom B2

Samotne rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbertowie decyduje się na adopcję chłopca z sierocińca. Jeszcze nie wiedzą, jak bardzo ta decyzja odmieni ich życie i życie wszystkich mieszkańców Avonlea. Na Zielone Wzgórze zamiast chłopca przybywa jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka – Ania. Obdarzona nieprzeciętnym temperamentem i wyobraźnią oraz zdolnością wnikliwego, oryginalnego patrzenia na otaczający świat, mająca niezwykłe pomysły, skora do psot i często popadająca w tarapaty, ale też gotowa do pomocy Ania wnosi radość i miłość do domu swoich starych opiekunów i sprawia, że życie społeczności Avonlea nabiera barw i intensywności.

Ciepła, radosna i mądra powieść – bez wątpienia jedna z najukochańszych książek dzieciństwa.

Podręcznik oparty na oryginalnym tekście powieści "Anne of Green Gables" został skonstruowany według przejrzystego schematu:

na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów,
każdy rozdział jest zakończony krótkim testem sprawdzającym stopień rozumienia tekstu,
zawarty po każdym rozdziale dział "O słowach" jest poświęcony poszerzeniu słownictwa z danej dziedziny, wyrazom kłopotliwym dla polskich uczniów (tzw. false friends), phrasal verbs, słowotwórstwu oraz wyrażeniom idiomatycznym,
w dziale poświęconym gramatyce omówiono wybrane zagadnienie gramatyczne, zilustrowane fragmentem rozdziału,
dla dociekliwych został również opracowany komentarz do wybranych tematów związanych z kulturą i historią,
różnorodne ćwiczenia pozwolą czytelnikowi powtórzyć i sprawdzić omówione w podręczniku zagadnienia leksykalne i gramatyczne,
alfabetyczny wykaz wyrazów objaśnianych na marginesach tekstu znajduje się w słowniczku,
odpowiedzi do wszystkich zadań zamkniętych są podane w kluczu na końcu książki.

źródło opisu: https://livro.pl/anne-of-green-gables-ania-z-zielo...(?)

źródło okładki: https://livro.pl/anne-of-green-gables-ania-z-zielo...»