Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9788301204631
viral, copywriting, biznes, treści
biznes, finanse
Natalia

Co łączy miejskie legendy o czarnej wołdze, wirusowe memy i opowieści, które przekazujemy sobie z ust do ust? Wszystkie skutecznie niosą informację z siłą rażenia epidemii. Wszystkie też łączy pewien algorytm, który przebadano, zweryfikowano i który warto stosować tworząc zarówno treści marketingowe w mediach społecznościowych, jak i kreując kampanie społeczne. „Viral” to pierwsza na polskim...

„Viral” to pierwsza na polskim rynku książka ukazująca zjawisko błyskawicznego rozprzestrzeniania się angażujących treści i motywy kierujące ludźmi, by przekazywać je dalej. Autor rozbija na czynniki pierwsze wirusowość treści, posługując się badaniami m.in. Dana i Chipa Heatha, Johana Bergera oraz nową dziedziną zwaną kartografią kulturową. Z lektury dowiesz się jak tworzyć treści, które poniosą idee, produkty i rozwiązania, zdecydowanie dalej.

Interesujące, praktyczne i niezbędne źródło wiedzy dla marketingowców – w szczególności zajmujących się content marketingiem – specjalistów social media, pracowników kreatywnych, copywriterów, blogerów.

"Piotr Bucki precyzyjnie analizuje czynniki, które motywują nas do udostępniania treści w internecie, a także podaje gotowy przepis na to, by samemu tworzyć teksty, reklamy czy posty na FB, którymi nasi odbiorcy będą chcieli spontanicznie się podzielić".
Janina Bąk

"Autor ma dar opowiadania historii. Naukowe odkrycia z dziedziny psychologii poznawczej czy socjologii przedstawia w lekkiej formie i nawet rozdziały nazwane „Funkcja tożsamościowo-twórcza treści” chcemy zaraz opowiedzieć znajomym. A o to chyba w viralu chodzi, prawda?"
Paweł Tkaczyk

"Oto krótka instrukcja czytania: Piotr pędzi i wymaga uważności, utrzymaj zatem skupienie. Czytaj przypisy, tutaj rozgrywa się bardzo wiele treści. Baw się co najmniej tak dobrze jak ja, a potem polecaj książkę dalej. Ja będę to robił. Ba, postaram się robić to wirusowymi metodami. Wszak teraz wiem jak".
Rafał Żak

źródło opisu: https://www.empik.com/vial-jak-zarazac-ideami-i-tw...(?)

źródło okładki: Księgarnia PWN

Nathalie-bibki | 2019-10-16
Przeczytana: 13 października 2019

Interesująca książka, warta przeczytania. Znajdziecie w niej wiele naukowych teorii i mechanizmów psychologicznych, które wyjaśniają, dlaczego niektóre treści stają się viralem, a także omówienie ich na konkretnych przykładach, które ostatecznie tworzą ciekawą opowieść. Chociaż muszę przyznać, że na samym początku miałam wrażenie, że autor pisze o rzeczach, które są oczywiste, dla każdego użytkownika mediów społecznościowych oraz internetu w ogóle. Minus to duża liczba rozbudowanych przypisów i bardzo mała czcionka.