6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Smuggler

Zbiór opowiadań klasyków amerykańskiej sf, z jej "złotych czasów" (lata 40-60 XX wieku). W większości są to opowiadania nigdy nie publikowane w Polsce

źródło opisu: Ja sam :)

źródło okładki: Internet

Smuggler | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Jest takie miejsce w necie: bit.ly/2sN5L93, gdzie możecie sobie pobrać - za darmo i 100% legalnie! - przetłumaczone na polski ponad 200 opowiadań i nowel sf amerykańskich klasyków (jest i jedna powieść) z lat 40-60 XX wieku. Ja tak zrobiłem, tworząc sobie jakieś 15 tomów (!) własnej antologii o nazwie Mistrzowie SF. Jest i druga taka strona (tam macie też nieco współczesnych tekstów - http://sf.giang.pl/index.php, z której zaczerpnąłem wszystkie teksty w tym zbiorku. Stąd książki, której recenzję tu wrzucam tak naprawdę nie ma, tzn. istnieje w jednym egzemplarzu (włącznie z samodzielnie zmajstrowaną okładką) - sam wybrałem zestaw opowiadań, które ona zawiera. Zapytacie o sens recenzowania książki, która nie istnieje? Odpowiadam - ma to sens, żebyście wiedzieli którego autora warto ściągnąć i które z ich opowiadań są godne lektury. Bo tu bywa różnie bardzo... niektóre teksty dziś nadal dobrze się czyta, ale na pewno nie wszystkie. Ja czytam "jak leci", wy możecie wybierać...