aleqsia

Gdy już dopadną cię demony przeszłości, czas podpalić świat… Dla licealisty z prowincjonalnego miasteczka romans z charyzmatyczną nauczycielką może wydawać się spełnieniem marzeń. Jej intrygujące intymne tatuaże powinny podpowiedzieć mu, że nic nie wie o jej mrocznej przeszłości. Za młodzieńczą naiwność przyjdzie mu zapłacić najwyższą cenę. Odnalezienie ciała Sebastiana uruchamia w Kościanie Dolnym spiralę ślepej agresji. Tylko tajemnicza polonistka zdaje sobie sprawę, że nie chodzi o lokalne mafijne porachunki. To wiadomość dla niej. Ucieczka przed okrutną zemstą królów warszawskiego podziemia właśnie dobiegła końca. Już nie ma wyboru, musi stanąć do samotnej walki na śmierć i życie. I podobnie jak dwadzieścia lat wcześniej, nie jest bez szans… Furia to brawurowe połączenie mistrzowskiego portretu psychologicznego wyjątkowej kobiecej bohaterki, kryminalnej intrygi, pełnej zaskakujących zwrotów akcji oraz przejmującego obrazu patologii podupadłego miasteczka.

Absolutna torpeda dla niegrzecznych dziewczynek, których spora dawka jest we wszystkich grzecznych dziewczynkach w Polsce. We mnie także. Polecam rozkosznie.
Aleksandra Konieczna

"Pani jest pierdolnięta, Pani nie dożyje czternastej" - mówi facet, któremu Kalina, nauczycielka z Kościana, przystawia lufę pistoletu do skroni. Nie dotarło jeszcze do niego - jak do wielu innych - że kobieta może być FURIĄ. Tańczącą FURIĄ, która słucha swojego instynktu, jest wolna, silna, a kiedy ma ochotę chwyta mężczyznę za pasek i prowadzi do sypialni.
Gabriela Muskała

Dowcipna, szybka i...kobieca. Furia to inteligentny kryminał dla tych, którzy mają ochotę na mocną rozrywkę.
Eryk Lubos

Ta powieść kryminalno-sensacyjna pędzi niczym rollercoaster albo rozszalała Furia i na moment nie pozwala się zatrzymać. Akcja przebiega dwutorowo, wciągając nas w mroczną historię sprzed lat i zostawiając z niedomkniętą opowieścią, jakby miał być jeszcze jakiś dalszy ciąg. Dobra sensacja, zagadki kryminalne, wyraziste postaci i tajemnica sprawiają, że czyta się ją jednym tchem.
Aleksandra Popławska

"Furia” jest boska Autor ma świetne pióro, złośliwe i barwne. I, co mnie zaskoczyło, fajnie wnika w kobiecą duszę. Nie podejrzewałam faceta o tę zdolność, a tu - proszę. A jaka brawurowa pierwsza scena, godna „Californication”. Do tego bardzo dobrze opisana kobieca seksualności, która nie popada w stereotypy.
Anna Fryczkowska

"Furia” to książka dla takich jak ja, którzy boja się latać samolotem. Nie wierzyłam, ze kiedykolwiek to powiem, ale naprawdę żałowałam, ze lot nie trwa dłużej!"
Marta Guzowska

Świetna bohaterka. O ile w filmach były podobne, to w prozie niekoniecznie. Sucz, która daje się lubić. Dobrze oddana małomiasteczkowa atmosfera. I bardzo trafiony styl - prosty, "szybki", ale nie banalny.
Robert Ostaszewski

źródło opisu: Świat książki

źródło okładki: Świat książki

FelicjanXOXO | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Ja książki z tej kategorii nazywam- bez flaszki nie podchodź. Człowiek po przeczytaniu ma takie ciśnienie jak po filmach Pasikowskiego, tylko by chodził i kur#ami rzucał na prawo i lewo, popijał wódkę i łapał za kałacha.
Jak lubisz mocne filmy i mocne książki, bierz bez zastanowienia. Jeśli wolisz kryminału z gatunku, powolutku i romantycznie to nie będzie książka dla Ciebie.

Solko Radivacic | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Tytuł bardzo fajny. Urzekająca i ultrarealistyczna postać Pani Nauczyciel (Swoją drogą jak ona dostała tą robotę :). w ogóle cała książka jest zgodnie z nowym trendem w literaturze i kinematografii ultrarealistyczna. Dużo mocnych słów i mocnej akcji. Sceny seksu jak w najlepszym amerykańskim kinie. Fabuła jest mocnym punktem, bardzo zajmująca. Tytuł wart polecenia.

Skylla | 2019-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli ktoś lubi taką bezmyślną i brutalną naparzankę to polecam, bo książka jest bardzo sprawnie napisana. Nie gorzej niż amerykańskie wzorce, które autor przywołuje w posłowiu. Jednak "mistrzowski portret psychologiczny"? Litości wydawco. Do tego te wysokie noty od prawdopodobnie fałszywych kont na LC. Wstyd trochę. Mimo, że to zupełnie nie moja bajka, daję za sprawność i czytalność aż 6 gwiazdek.

Stefan Buc | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Fenomenalny Kryminał. Ja wiem, ludzie się tu w opiniach rozpływają nad tą książką, ale faktycznie tak jest. Nie chce się powtarzać, wiec powiem tylko tyle- Szybka, mocna, prawdziwa i wciągająca.

Babcia Bożena | 2019-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2019

"Książka okropno. Czytać się nie da. Pełno w niej bezeceństw starszych i Boga bać powinien się każdy, kto po nią sięgnie"- powiedziała mi raz Kryszczakowa pod punktem skupu mleka. (Gadała o tej Furji, co tą ją Ziebiński napisał). Ale że to baba głupa i żona sołtysa na dodatek, to ja myk i jej na złość zrobiłam i książkę zakupiłam w Policach, pod starym PGRem gdzie księżkami handlują. Co mnie na furmance wytrzęsło w drodze powrotnej, to nie powiem.

Książka trudna i zawiła jak mowy Księdza Biskupa na mszy rekolekcyjnej. Ino się tam strzelają i mordują po tych stolicach, że ciężko nadążyć. Sceny między chłopem i babą nie rażą, bo to u nas na wsi chłopy lepsze rzeczy wyczyniają, ino każdy pod kołdrą. Tu wszytko opisane tak, że mój stary się nawet zainteresował.

Książka mi się podobała i nawet pojadę se kupie jeszcze jedną, bo ten Ziębiński o jakiejś Kindze pisał instrukcje, więc to chyba ciekawe.

Edyta Nocoń | 2019-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2019

Ta książka wywołała we mnie tak wielkie i skrajne emocje, że ciężko to w ogóle opisać. Byłam wściekła, smutna, przerażona, zdarzyło mi się też uronić łzę. Książka która otwiera oczy takim laikom jak ja. W prosty, przystępny sposób autor opisuje wygląd i mechanizmy działania polskiego światka przestępczego. Szczerze polecam wszystkim otwartym umysłom :)

Piotr Czerwonka | 2019-07-09
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Po książki Żiębińskiego sięgam nie czytając końcowego opisu.
Mogę brać w ciemno, bo wiem, że to pewniak i nie będę żałować straconego czasu. Ten tytuł jest dosyć nietypowy jak na książki Ziębińskiego. Książka świetna. Krótka, ale bardzo trzymająca w napięciu.
Super, że autor pokazała nam tę historię z różnych perspektyw. Jeszcze lepiej, że stworzył fantastyczną postać główną która jest kobietą. Nie przestaje mnie zaskakiwać.

Wszystkim, którzy czytali wcześniejsze książki autora polecam. Będą mile zaskoczeni jego wszechstronnością.

Beliza | 2019-07-08
Przeczytana: 2019 rok

Mile zaskoczona. Książka czyta się sama. Bardzo szybka akcja, człowiek nie ma czasu się zastanowić. Koniec...chyba będzie dalszy ciąg. Szczerz to nie obrażę się i chętnie przeczytam dalsze losy nauczycielki, którą nie ukrywam bardzo polubiłam. Powiem więcej, że nawet film byłby ciekawy o ile nikt by go nie zepsuł.

Nika01761 | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

Powiem, że sceptycznie do niej odchodziłam jak kupowałam. Pani z księgarni bardzo zachwalała... Myślę kolejna "zachęcaczka" ( tak mówię na Panie, które bardzo zachęcają do zakupu jakiegoś produktu). Tak do sedna... Książka świetna! Polecam każdemu kto lubi kryminał z wątkami erotycznymi:) Autor jak dla mnie w mój osobisty gust strzelił w 10:) Książka opisuje dzieje Natalii, dziewczyny pełnej charyzmy, oddania i profesjonalizmu. Z niecierpliwością czekam kolejnej części:)

Tadeusz Piast | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

To jest tytuł dla odbiorców o mocnych nerwach. Mnie się podobała, ale można sobie wyobrazić, że nie każdemu przypadnie do gustu. Szczególnie nie polecam młodszym odbiorcą. Przede wszystkim, realizm. Myślę, że na to postawiono w tej książce. Wszystkie jest bardzo realne, tak dialogi jaki i zachowania ludzi. Myślę też, że docenią to szczególnie ludzi którzy w ten czy inny sposób mieli doświadczenia z brutalnym światem gangsterskim. Akcja jest bardzo rącza i właściwie od początku do końca odbiorca nie ma odczucia zmęczenie czy znudzenia. Plot jest mistrzowski i daje odpowiedz na kończu ksiązki w taki sposób, że rozwiązujemy małą zagadkę, ale duża pozostaje niewyjaśniona i będzie miała kontynuacje w kolejnych tomach, na co bardzo liczę i na co czekam.