Piekni ludzie

Weronika Jarosz, potrącona przez samochód doznaje złamania kręgosłupa i porażenia od pasa w dół. Za namową lekarza, który ją operował, Rafała Jaworskiego, jedzie jedzie na rehabilitację do ośrodka w Górznie, który mieści się w pięknym pałacu. Tam, prawdopodobnie pod wpływem przeczytanej książki napisanej przez ostatnią i jedyną właścicielkę, Annemarie Muller przenosi się w swoich snach do przedwojennej rzeczywistości - do roku 1938. Spotyka w nich doktora Jaworskiego, sprawcę jej nieszczęścia - adwokata Jędrzeja Kozińskiego, swoją nieżyjącą mamę, nieznanego ojca. Oczywiście pomiędzy Weroniką, a młodymi mężczyznami krąży uczucie, spotyka ich w realnym i tym wyśnionym świecie. A co było przyczyną jej podróży w czasie i jak rozstrzygną się jej losy?

źródło opisu: http://wydawnictwobialepioro.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwobialepioro.pl/

Mad_Hag1819 | 2019-09-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na szczęście nigdy nie byłam ofiarą wypadku. Nie trafiłam też do szpitala, chociaż bywały takie dni, gdy jakiś kierowca prawie byłby mnie potrącił, bo uznał, że zdąży przejechać. Zazwyczaj mu się to udaje, ale co by było, gdybym się spieszyła i po prostu przebiegła przez pasy, kiedy on postanowił zwiększyć prędkość, albo najzwyczajniej w świecie nie patrzył wtedy na drogę?
Niestety Weronika - główna bohaterka powieści Katarzyny Janus pt. "Piękni ludzie" dość boleśnie się przekonała, jak złe jest takie wbieganie na jezdnię. Wypadek, którego była ofiarą, sparaliżował ją od pasa w dół. Na szczęście pojawiła się szansa na to, aby znów mogła chodzić.
Z tego też powodu Rafał - lekarz, który ją operował, zaproponował jej turnus rehabilitacyjny w Górznie. Tam dziewczyna znajduje tajemniczą książkę, napisaną przez właścicielkę pałacu, gdzie obecnie znajduje się sanatorium, w którym przebywa.
Tamże miewa również dziwne sny i to dzięki nim, może przenosić się w czasie, a dokładniej rzecz...

Inez | 2019-09-11

Lekkie babskie czytadło, szybko sie czyta. Dość ciekawy niebanalny wątek chociaz czasem moę lekko naiwny ale czyta się dobrze. Polecam!

kinga | 2019-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 21 lipca 2019

„Piękni ludzie” to przyjemna opowieść, w której to, co realne miesza się z tym wyśnionym. Najtrudniejsze życiowe sytuacje przeplatają senne marzenia, w których wszystko jest możliwe.

Więcej: https://dajprzeczytac.blogspot.com/2019/07/piekni-ludzie-katarzyna-janus.html

AnnaSikorska | 2019-06-29

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Kiedy dwoje ludzi się spieszy prędzej czy później dojdzie do tragedii. Czasami udaje im się wyjść z tego bez szwanku i mogą pędzić dalej, ale zwykle ktoś jest poszkodowany. Zwłaszcza kiedy w grę wchodzi zderzenie z samochodem. I tak właśnie zaczyna się powieść „Piękni ludzie” Katarzyny Janus, z zawodu lekarki i to właśnie przekonało mnie, że warto po książkę sięgnąć, ponieważ od razu skojarzyło mi się z Ałbeną Grabowską – neurolożką znaną z licznych świetnych powieści. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Leszczyńska pisarka potrafi zaczarować i oczarować słowem, przenieść nas do innego świata, a do tego umiejętnie porusza ważne tematy.
Weronika Jarosz i Jędrzej Koziński zaczynają ranek od pośpiechu do pracy. Ona – zapracowana negocjatorka policyjna, on – prawnik. Oboje już lekko spóźnieni. On w czasie jazdy samochodem schyla się, aby zadzwonić do sekretarki, żeby poinformować o swoim późniejszym pojawieniu się w pracy, a ona skraca sobie...

Natalia1995 | 2019-05-25

Bardzo piękna książka. Polecam! :)

Ewa | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Pamiętam, jak zachwycałam się filmem Kieślowskiego "Podwójne życie Weroniki", teraz przeżyłam coś podobnego nad lekturą książki Kasi Janus " Piękni ludzie". Tutaj też Weronika, bohaterka istnieje jakby w dwóch wymiarach. Wypadek spowodował, że utraciła chwilowo możliwość samodzielnego poruszania się, trafia na rehabilitację do ośrodka umiejscowionego w przepięknym pałacyku w Górznie i zaczyna żyć podwójnie. Nadal jest pacjentką, którą opiekuje się przystojny lekarz Rafał, ale w snach-nie snach, jest zdrową dziewczyną, córką właścicieli tegoż Górzna ,a Rafał i sprawca wypadku Jędrzej, odgrywają w nich główne role. Wątki historyczne splatają się z rzeczywistością w przepiękny sposób, wywołując u czytelnika mnóstwo emocji. Od tej książki, jak i poprzednich autorki, nie da się oderwać, pozostaje na długo w pamięci i zachęca do ponownej, tym razem wolniejszej lektury. Jak zakończy się poszukiwanie miłości w obu życiach, jakie niespodzianki życie niesie ze sobą? Nie zdradzę tutaj, ale...

niezabudka | 2019-05-17
Przeczytana: maj 2019

Najnowsza książka Katarzyny Janus. Nie zawiodłam się. Czytam wszystkie jej powieści z łapczywością godną dziecka. Jak zwykle u Janus historia jest słodko-gorzka, romantyczna; taka, w której można przejrzeć się jak w lustrze, zobaczyć odbicie swojej duszy i serca. Po prostu piękna i wzruszająca. Paczka chusteczek i lampka wina - to niezbędnik przy jej opowieściach. A przy okazji ciekawe propozycje książkowe wplecione sprytnie w treść - te które czytają bohaterowie. Aż wypożyczyłam je z biblioteki ;) Zakończenie jak zwykle zaskakujące. A cała historia zapadająca w pamięć, poruszająca ciepłem i wrażliwością na ludzkie, pogmatwane losy. Przy okazji przemycona garść historii i informacje o ciekawych miejscach. Szczerze polecam.

Biblioteczka Rudej | 2019-05-08
Przeczytana: 08 maja 2019

" Czy zatem wszystko, co dzieje się w życiu człowieka, jest tam gdzieś na górze przez kogoś zaplanowane? A jeżeli tak, to czy nic w naszym życiu nie zależy od nas samych? Czy nie jesteśmy właścicielami swojego życia, a jedynie pionkami na szachownicy? Pół biedy, kiedy zdarzenia mają szczęśliwy finał. A jeśli happy endu brak? Do kogo mieć wówczas pretensje? Do kogo mieć żal?

Kolejna książka, która ujrzy światło dzienne na Warszawskich Targach Książki. Miałam ten zaszczy i niebywałą przyjemność przeczytać ją przed premierą, gdyż objęłam ją swoim patronatem. I wiecie co? jestem niebywale dumna i szczęśliwa, bo nie dosyć, że to piękna i wzruszająca historia to jeszcze napisana przez moją ulubioną pisarkę, której książki biorę w ciemno, bo wiem, że s gwarancją dobrej babskiej literatury i napisane są ze smakiem i lekkością.

"Błądzimy w poszukiwaniu miłości, tej jednej jedynej, przemierzamy dalekie kraje, doświadczamy różnych związków i przygód. A kiedy rozczarowani zdajemy sobie...