Białe róże z Petersburga

Wydawnictwo: Videograf
Białe róże z Petersburga
katja_79

Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca alkoholika i brutala, ucieka z domu i tuła się po niebezpiecznych i ubogich zakątkach Petersburga, by zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Aleksander pochodzi z bogatej arystokratycznej rodziny i robi karierę wojskową. Pewnego dnia drogi tych dwojga przecinają się w dramatycznych okolicznościach, a wybuch rewolucji październikowej zmienia losy nie tylko ich, ale i całego kraju.

"Białe róże z Petersburga" to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości.

źródło opisu: Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

źródło okładki: Videograf SA

Adrianna Michalewska | 2019-10-17

Ustawiam na półce obok najpiękniejszych romansów - "Anny Kareniny", "Przeminęło z wiatrem" i "Wichrowych wzgórz". Opowieść o miłości, a w tle fascynujący świat rosyjskiej arystokracji. Niezwykle barwnie przedstawiona miłość dwojga młodych ludzi podczas upadku Rosji. Przejmująca, piękna historia.

Lena i Aleksander, kobieta i mężczyzna z zupełnie innych światów. Ona żyje skromnie, pochodzi z dobrej rodziny jednak ze względu na hulaszcze życie przodków, alkoholizm ojca, musi walczyć o przetrwanie dla siebie i ukochanego brata.
Aleksander Fiodorowicz Obleński to już inna bajka. Pochodzi z arystokracji, jest oficerem, wychowywał się w przepychu w domu pełnym miłości i wsparcia. W planach ma małżeństwo z przyjaciółką z dzieciństwa.
Iwan Draganow, człowiek o stu twarzach, pochodzi z małej wsi, a wywodzi się z samych nizin społecznych. Udowadnia, że upór i konsekwencja w połączeniu z wrodzoną inteligencją, potrafi wyprowadzić na szczyt.
Los sprawia, że ścieżki tych trzech osób krzyżują się w pewnych momentach życia co wpływa poniekąd na życie wielu ludzi, a ich własne potrafi zamienić w piekło.

Joanna Jax, tym razem zabiera nas w czasy carskiej Rosji, tuż przed wybuchem rewolucji październikowej. Na tle tych brutalnych, tragicznych wydarzeń rozkwitają niezwykłe uczucia. Nie od...

Ewelina | 2019-10-08
Przeczytana: 06 października 2019

Miłość Leny i Aleksandra nigdy nie powinna się wydarzyć. Dzieli ich wszystko: pozycja społeczna i doświadczenia. A jednak pewnego dnia ich drogi przecinają się w dramatycznych okolicznościach i nic nie jest już takie samo. Dodatkowo polityczno-wojenne zawirowania sprawiają, że nikt nie może czuć się bezpiecznie. Jak w tej sytuacji pozwolić sobie na szczęśliwą miłość, czystą niczym białe róże bez kolców? Joanna Jax zachwyca i pokazuje, że zawsze warto walczyć o prawdziwe uczucie.

Biblioteczka Rudej | 2019-10-07
Przeczytana: 07 października 2019

"Dzisiaj, jutro, zawsze."

Po raz drugi mam zaszczyt pisać rekomendację do powieści Joanny Jax, której książki uwielbiam i to nie tylko ze względu na tematykę, którą się zajmuje, ale także za lekkość pióra i fabułę, która porywa i wciąga od pierwszej strony. U autorki w każdej książce widać ogrom pracy włożony w pisanie,a to za sprawą rzetelności i prawdy historycznej, w której osadza swoje powieści.
W Białych różach z Petersburga Pani Joanna Jax zabiera nas do carskiej Rosji, która stoi u progu rewolucji październikowej . Autorka jak zwykle z niebywałą precyzją ukazuje nam świat oczami bohaterów tych z nizin społecznych i tych wysoko urodzonych. Po jednej stronie blichtr i przepych,a po drugiej nędza i obawa przed jutrem.
Aleksander Fiodorowicz Obleński to przedstawiciel arystokracji, który dorastał w bogactwie, w otoczeniu kochających rodziców i siostry. Od najmłodszych lat wiadomo było jak potoczą się jego losy: będzie służył wiernie imperium rosyjskiemu i carowi, jego...

Aneta P-is | 2019-09-30
Przeczytana: 28 września 2019

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA !!!]

„Białe róże z Petersburga” – Joanna Jax
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2019-10-24
Kategoria: literatura piękna

Joanna Jax to pisarka, której nazwisko jest już na naszym polskim rynku wydawniczym marką samą w sobie. Autorkę tę wyróżnia niebywała lekkość pióra, precyzja w tworzeniu porywających i chwytających za serce fabuł oraz rzetelność w oddawaniu tła historycznego powieści. Każdą książkę autorki, którą miałam przyjemność przeczytać, uważam za fascynujący i gotowy materiał na ekranizację filmową.
Kiedy autorka, kolejny raz, zwróciła się do mnie z propozycją przeczytania jej najnowszej powieści, która ukaże się już w październiku, poczułam ogromną dumę, radość ale i tremę jednocześnie. Jedna z moich najbardziej ulubionych, znakomitych autorek, czy będę w stanie ten kolejny raz, swoją skromną recenzją, oddać niezwykłość jej powieści. Bo, że taka właśnie będzie ta książka, nie miałam wątpliwości ani przez chwilę.
Zabrałam się za czytanie i…...

katja_79 | 2019-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2019

Joanna Jax zabiera nas tym razem w podróż do Sankt Petersburga, który stoi u progu rewolucji. Poznajemy zarówno świat rosyjskiej śmietanki towarzyskiej, korzystającej do upadłego z życia w skrajnym luksusie, jak i świat biedoty, porwanej rewolucyjnym obietnicami, gdyż ich codzienność jest więcej niż rozczarowująca. Połączenie tych dwóch światów wydaje się być niemożliwe, ale... Dla Joanny Jax nie ma rzeczy niemożliwych. Wspaniała historia, która całkowicie pochłania czytelnika, brutalne wydarzenia i miłość niewinna i delikatna jak białe róże... Czy będzie to opowieść o szczęśliwym zakończeniu? Spróbujcie sami, nie pożałujecie! Gorąco polecam ❤️