Księżyc nad Epiduarem

Seria: Obłęd
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

"Zaczęły się wędrówki po tworkowskich włościach albo powiedzmy lepiej - tworkowskim archipelagu. Zieleń drzew i spienionych krzewów była cudowną zielenią morza, a skaliste, czerwone bryły budynków - osobliwymi wyspami, które wolałem omijać jako nieprzystępne i poniekąd niezbyt fascynujące dla mnie, skoro byłem przekonany, że w czeluściach tych wysp rodzą się zapewne podobne koszmary, jakie dane mi było przeżyć w zaklętych ścianach Pawilonu IA. Kto wie - może jeszcze potworniejsze? I tak w piękną pogodę wędrowałem po przestrzeniach i zakamarkach całego archipelagu... Odys, spuszczony ze smyczy! (...) Zagłębiłem się w sosnowy las, skręcając na północ, na ukos,nieznaną ścieżką. I natrafiłem na wielką polanę i ogromną zagrodę. Pewnie całe tworkowskie gospodarstwo. Spiesznie szedłem dalej, lecz raptem coś mnie tknęło zatrzymując w miejscu!"

źródło opisu: Fragment książki