Nie w moim typie

Okładka książki Nie w moim typie Mikołaj Milcke
Okładka książki Nie w moim typie
Mikołaj Milcke Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Gej w wielkim mieście (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gej w wielkim mieście (tom 3)
Novae Res
2019-05-23
2019-05-23

Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Końcówka wzruszająca. Do ostatniego momentu myślałem, że jednak zakończy się szczęśliwie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Seria "Gej w wielkim mieście" jest jak dobry serial :) Cieszę się, że ma aż 4 tomy

Najlepsza część "Geja w wielkim mieście"

Najlepsza część "Geja w wielkim mieście"

Uwielbiam! Czyta się szybko bo historia jest prowadzona w przemyślany i zabawny sposób. Będzie mi brakowało "geja", bo po każdym rozdziale, chce wiedzieć co dalej w jego życiu!

Gej się starzeje! I całe szczęście !

Gej się starzeje! I całe szczęście !

Bardzo milo wrocic po tylu latach do historii glownego bohatera Geja w wielkim miescie. Zdecydowanie widac roznice w uplywie lat - i mowie tu o zyciu glownego bohatera ksiazki. Dalej interesujaca fabula, ale wiekszy sentyment pozostaje do wczesniejszych czesci.

Wyczekiwałem kontynuacji przygód geja w wielkim mieście z niecierpliwością. Bardzo przyjemnie było móc znów się zanurzyć w jego świecie.
Pragnę pochwalić wszelkie wstawki nawiązujące do polskiej kultury popularnej, w postaci wzmianek o piosenkach, a w innych fragmentach o telerturniejach czy polskich serialach, a chyba i nie tylko polskich. Zabieg ten nadaje powieści swojskiego klimatu. Bardzo przypadło mi również do gustu, to, że przyjaźń wciąż odgrywa dużą rolę w życiu głównego bohatera. A także i to, że bohaterowie powieści od czasu do czasu klną. To nadaje moim zdaniem tej opowieści realizmu, bo komu się nie zdarza czasem rzucić mięsem.

Tytułowy gej jest teraz starszy, przez co nie jest już taki zasadniczy i grzeczny i po prostu korzysta z życia, z różnymi tego konsekwencjami. Podobnie jak było to wcześniej, tak i teraz myślę, że wielu ludzi, szczególnie gejów, odnajdzie w jego przeżyciach i doświadczeniach siebie.

Jedyne co mogę zarzucić, to to, iż tom 3 jest według mnie dosyć spokojny, podczas gdy po tak długim okresie oczekiwania na tę część spodziewałem się trochę więcej akcji. Fani tej seri powinni jednak być zadowoleni. Szczególnie, gdyż jest już także i tom 4.
To było w tym wszystkim największą niespodzianką i frajdą, że część 3 i 4 dostaliśmy równocześnie.

Fantastyczna i przezabawna seria czterech książek, perypetie głównego bohatera i jego przyjaciółek oraz kochanków wywołują u mnie albo salwy śmiechu albo smutną łezkę w oku.
Szczerze polecam

Szczerze polecam

Książka nie do końca na to zasłużyła, ale miałem łzy w oczach.

Książka nie do końca na to zasłużyła, ale miałem łzy w oczach.

Przeczytałam wszystkie książki z serii "Gej w wielkim mieście" po kolei. Widać jak zmienia się główny bohater tej historii, ale też autor i jego styl. Spędziłam z Gejem w wielkim mieście fajny czas

• LGBT