Szał

Cykl: Trylogia mocy i szału (tom 2) | Seria: Trylogia mocy i szału
Wydawnictwo: Jaguar
aga_rosignole

Drugi tom Trylogii Mocy i Szału. Miłość kontra złowrogie przeznaczenie. Alicja i Wiktor postanawiają związać swoje losy, jednak nikt nie spodziewa się konsekwencji wynikających z przeprowadzanego nad jeziorem rytuału. Tymczasem na organizowanej w ogrodzie bieszczadzkiego domu uroczystości, między Igą, kochającą dobrą zabawę siostrą Alicji, a przyjacielem Wiktora - tajemniczym ciemnowłosym...

Drugi tom Trylogii Mocy i Szału.
Miłość kontra złowrogie przeznaczenie.

Alicja i Wiktor postanawiają związać swoje losy, jednak nikt nie spodziewa się konsekwencji wynikających z przeprowadzanego nad jeziorem rytuału. Tymczasem na organizowanej w ogrodzie bieszczadzkiego domu uroczystości, między Igą, kochającą dobrą zabawę siostrą Alicji, a przyjacielem Wiktora - tajemniczym ciemnowłosym Alexem, pojawia się niezaprzeczalny magnetyzm. Zbyt uparci, by się do czegokolwiek przyznać, i zbyt pragnący wolności, by się do kogoś przywiązać, ścierają się, przybliżają i oddalają od siebie, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że nikt wcześniej nie wzbudził w żadnym z nich tak silnych, choć czasem bardzo sprzecznych uczuć.
Zaprzątnięci burzą emocji i wciągnięci w kryminalną intrygę, związaną z ciemnymi interesami, w które wydaje się wplątany Alex, nie zauważają nawet, że drzemiące w odmętach jeziora zło zdążyło już się uwolnić i czeka tylko na odpowiedni moment, aby się zamanifestować.
Szał to książka, w której niepewność i negacja własnych uczuć przeplatają się z poszukiwaniem sensu i przynależności, a kontrola nad potęgą płynącą z mocy i szału nie zawsze okazuje się wystarczająca, by pokonać pojawiające się przeciwności.

źródło opisu: https://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: https://wydawnictwo-jaguar.pl/

Bookmol | 2019-07-16

Iga to siostra Alicji, której losy poznajemy w pierwszym tomie. Nie można nazwać jej dziewczyną lekkich obyczajów, ale też nie szuka ona na siłę zobowiązujących relacji. Uwielbia podróżować po świecie i opisywać festiwalowe przeżycia w internecie.
Pewnego dnia poznaje Alexa - przyjaciela Wiktora. Okazuje się że mają ze sobą wiele wspólnego. Obydwoje uwielbiają ryzyko i wyzwania. Nie sądzili, że staną się dla siebie naprawdę ważni. Jednak... Pewna tajemnica, którą Alex zawzięcie usiłuje ukryć, martwi i irytuje dziewczynę. Czy jest ona w stanie zaważyć nad pragnieniami i marzeniami bohaterów?
Szał to totalne przeciwieństwo Więzi. Zamiast spokojnej i powoli budującej się relacji z drobnymi niespodziankami - mamy wybuchową mieszankę mocnych charakterów. Jest bardziej tajemniczo, a wręcz powiedziałabym, że mroczno.
Zakończenie jest w niewielkiej części do przewidzenia. Mimo to wbija w siedzenie i sprawia, że ogromnie wyczekuję finału tej cudownej trylogii.

Szalenie mocno polecam wam...

werka777 | 2019-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2019

ZARYS FABUŁY
Nadchodzi czas wyczekiwanego ślubu Alicji i Wiktora. Ich przeznaczenie właśnie zostało wypełnione. Iga, siostra panny młodej dwoi się i troi, by zorganizować dziewczynie wesele jej marzeń. Sęk w tym, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. A to za sprawą Alexa, spóźnionego świadka pana młodego. Zamiast jednak zwady rodzi się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć. Jedno spojrzenie, przyspieszone bicie serca i Iga uświadamia sobie, że z Alexem wiąże ją coś więcej, niż można byłoby przypuszczać.

Za tą dwójką krok w krok podąża jednak nie tylko kontrowersyjna praca Alexa, ale także przyczajony wróg, który w końcu rośnie w siłę.

SIOSTRA PANNY MŁODEJ I BERSERKER
Główna bohaterka powieści to żywiołowa i otwarta na nowe wyzwania dziewczyna. Przez to w książce całkiem sporo się dzieje. Gotowa do pomocy, przyjacielska, daleka od obrazu szarej myszki. Momentami wręcz zbyt wartka w uleganiu impulsom i magii chwili. Prowadząca bloga muzycznego osóbka, która lubi od czasu do...

Nina | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak woda i ogień, jak dzień i noc, jak dobro i zło, jedno nie może istnieć bez drugiego. Fabuła rozwija się w niespodziewanym kierunku, niezależna Iga odnajduje miłość w ramionach jednego z przyjaciół Wiktora.
Zawiązanie więzi Alicji z Wiktorem przynosi spodziewane rezultaty. Jednak podczas rytuału uwalniania mocy z kręgu niespostrzeżenie dochodzi do uwolnienia czegoś więcej. Wiekowa jaźń powraca do gry, jednak dzieje się to dopiero na ostatnich kartach książki. Obgryzam paznokcie z ciekawości... Kiedy kolejna część trylogii?!

Estrella | 2019-06-13

Na kontynuację „Więzi” Anny Lewickiej nie trzeba było długo czekać. W maju swoją premierę miała kontynuacja serii zatytułowana „Szał”. Pierwszy tom serii oceniłam jako dobry, przymykając oko na pewne niedoskonałości, które w debiutanckich powieściach często się zdarzają. Ciekawa rozwoju autorki postanowiłam sięgnąć także po drugi tom. Czy okazał się lepszy? Czy też okazał się pomyłką?

W „Szale”, drugim tomie serii „Trylogia mocy i szału” główną bohaterką jest Iga - siostra poznanej w „Więzi” Alicji. Iga to dziewczyna, której nie brakuje temperamentu. Kocha wolność i dobrą zabawę. W jej żyłach także płynie moc czarownicy. Podczas uroczystości zorganizowanej w Bieszczadach, Iga poznaje Alexa - przyjaciela Wiktora, na widok którego szybciej bije jej serce. Wiktor kocha swoją moc i bycie nadprzyrodzonym, co sprawia, że nie należy do łagodnych istot. Iga nie słucha ostrzeżeń na temat tajemniczego Alexa, będącego berserkiem. Między nimi rodzi się wzajemne przyciąganie, ale duma,...

Snieznooka | 2019-06-12

„Szał” jest moim drugim spotkaniem z twórczością Anny Lewickiej, a zarazem drugim tomem „Trylogii mocy i szału”. Byłam ciekawa tego, co tym razem przyniesie nam autorka, z jakimi bohaterami się spotkamy, jakie emocje to wzbudzi w czytelnikach. „Więź” mi się spodobała na tyle, że zdecydowałam się sięgnąć po kolejną książkę spod pióra Lewickiej. Poprzednio bardzo podobała mi się to, że zdecydowała się wpleść w opowieść elementy fantastyki, którą tak bardzo lubię, jak było tym razem?
Bohaterka „Szału” to Iga, siostra poznanej nam Alicji, to dziewczyna żywiołowa, uparta, kochająca dobrą zabawę i wolność. Jednak to nie wszystko, to tylko część jej osobowości, którą ukazuje światu. Jest wrażliwa i bardzo oddana siostrom, w końcu w ich żyłach płynie magiczna moc. Alicja i Wiktor związali swoje losy za pomocą rytuału, który miał wiele ułatwić, nie byli świadomi i przygotowani na jego konsekwencje. Uroczystość została zorganizowana w Bieszczadach, tam też Iga poznaje przyjaciela Wiktora,...

Niezapominajka | 2019-06-06

Ta część podobała mi się chyba jeszcze bardziej niż pierwsza! I chociaż tutaj nie czułam tej eterycznej, "zmierzchowej" atmosfery tak jak w Więzi, to historia po prostu totalnie mnie porwała. Przewracałam strony, aż zorientowałam się, że skończyłam. I ten cliffhanger... nie wiem jak dotrwam do jesieni, chcę znać dalszy ciąg już teraz!!
Było wszystko, czego potrzebowałam w lekturze na lato. Były wakacje, motocykle, plaże i szalona, dzika miłość. No, jednym słowem, Szał :D

Magia-Kultury | 2019-06-05

Druga książka Anny Lewickiej z trylogii „Moc i szał”. Jak już zdążyliście pewnie przeczytać pierwsza część w ogóle mnie nie porwała, wręcz zdenerwowała i irytowała. Sztuczne wydarzenia i tak płaskie postaci, że szkoda gadać. W „Szale” jest lepiej, jednak nadal nie jest to poziom wysoki tylko, co najwyżej, średni...
W pierwszym tomie na głównym planie była Alicja i Wiktor, para ludzi którzy przełamując „przeznaczenie” zdecydowali się dać sobie szansę i stworzyć rodzinę. To tak w wielkim skrócie... W kontynuacji historii to Iga Olszańska (siostra Alicji) i Alex (przyjaciel Wiktora) opowiadają swoje losy, również te miłosne.
Niestety znowu mamy do czynienia ze strasznie przerysowanymi postaciami i wydarzeniami z ich życia. Czuć fałsz w tym wszystkim co bardzo męczy czytelnika. Od powieści oczekuję chociażby przekazu, możliwości poznania czegoś nowego albo przeniesienia się w inne miejsca. Twórczość pani Anny Lewickiej mi tego nie dostarcza.
Jak zawsze zachęcam do sprawdzenia i...

Magda | 2019-06-04
Przeczytana: 02 czerwca 2019

O ile historia Alicji i Wiktora wydawała się dość schematyczna, o tyle relacja między Igą i Alexem jest raczej nieprzewidywalna. Faktem jest, że chodzi tu o zupełnie inną paletę uczuć między bohaterami, wyraźnie wyczuwa się między nimi to coś. Począwszy od zupełnie innych charakterów, poprzez życiowe priorytety, aż do ukrywanych słabości. Każde spotkanie Igi i Alexa rodzi kolejne pytania i poważne wątpliwości na temat ich ewentualnie wspólnej przyszłości.
Autorka doskonale wkręciła czytelnika w spiralę wydarzeń, wykreowała zakończenie, w myśl którego ostatnia część trylogii zapowiada się co najmniej intrygująco. A dorzucając do tego towarzyszące wydarzeniom słowiańskie motywy, liczę na naprawdę szałowy koktajl mocy!

Recenzja w całości:http://mamao.pl/szal-anna-lewicka/

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fabuła 8/10
Książka rozpoczyna się przygotowaniami do ślubu Alicji i Wiktora, znanymi z pierwszej części serii („Więź”). Tym razem prym wiedzie Iga rzucając się w wir przygotowań nie tylko weselnych, ale również do rytuału złączenia młodszej siostry z ukochanym berserkerem. I tu się zaczynają pierwsze schody, bo z jeziora „coś” wypełza. Żeby było jeszcze zabawniej, to Iga decyduje się na spędzenie kilku szalonych i upojnych chwil w towarzystwie świadka Wiktora – tajemniczego Alexa. I może byłoby po problemie, gdyby nie tajemnicze przyciąganie tej dwójki, okraszone solidną dawką tajemnic, uporu, dumy i determinacji. Czy Iga i Alex odnajdą się w zupełnie nowej rzeczywistości? Czy poradzą sobie z własnymi demonami? Wbrew pozorom odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, jakby się wydawało ;)

Bohaterowie 8/10
Iga, studentka anglistyki to hedonistka, która wcale nie ma zamiaru się ustatkować, a czas spędza na niezobowiązujących randkach i festiwalach. Ma cięty język, nieco rozwiązły...

Sylwia | 2019-06-01
Przeczytana: 25 maja 2019

Iga, siostra Alicji, oraz Alex, przyjaciel Wiktora, poznają się na weselu wspomnianej pary. Żadne z nich nie ukrywa, czego oczekuje od drugiej strony i tak oto trafiają nad jezioro i całkowicie się w sobie zatracają pod rozgwieżdżonym niebem. Jednak po wspólnej upojnej nocy, która miała być pierwszą i ostatnią, nie potrafią o sobie zapomnieć.

Anna Lewicka znowu zaskoczyła. O ile, czytając „Więź”, kreowała nam się wizja, będąca wprost marzeniem introwertyka, o tyle w „Szale” nie ma o tym nawet mowy. Iga jest zupełnie inną osobowością niż Alicja. Jest vlogerką oraz częstą bywalczynią festiwali i klubów. Dzięki swojej otwartości i bezproblemowości jest postacią, którą po prostu da się lubić i której się kibicuje, mimo że podejmuje wiele irracjonalnych decyzji. Postać Alexa natomiast idealnie ją uzupełnia i zapewnia nam bardzo ciekawy wątek kryminalny. W „Szale” zostaje rozwinięty także wątek tajemnicy bieszczadzkiego jeziora w pobliżu, którego mieszkają Alicja i Wiktor oraz relacji...