Obsydianowa komnata

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Pendergast (tom 16)
Wydawnictwo: Agora SA
The Obsidian Chamber
Marczewek

Agent specjalny FBI A. X. L. Pendergast nie powrócił z ostatniej misji z Exmouth. Nikt nie wie, co się z nim stało, prawdopodobnie nie żyje. Zrozpaczona Constance, jego podopieczna, zaszywa się w tunelach i lochach ciągnących się pod nowojorską siedzibą Pendergasta. Pilnuje jej Proctor, jego ochroniarz, a mimo to Constance zostaje porwana przez nieznanych sprawców. Proctor udaje się w...

Pilnuje jej Proctor, jego ochroniarz, a mimo to Constance zostaje porwana przez nieznanych sprawców. Proctor udaje się w karkołomny pościg za Constance i jej porywaczem, który prowadzi go przez pół świata. Ale w tej sprawie nic nie jest takie, jakim się na początku wydaje. I zanim Proctor odkryje prawdę, może być już za późno...

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Madzik_in_Bookland | 2019-07-14
Na półkach: Przeczytane, Książki 2019
Przeczytana: 14 lipca 2019

„Obsydianowa komnata” Douglas Preston & Lincoln Child

„Karmazynowy przypływ” i „Obsydianowa komnata” były moim pierwszym spotkaniem z agentem Pendergastem i jego towarzyszami, dlatego też ogarnęło mnie lekkie zdziwienie, kiedy sprawdziłam, że oto mam przed sobą 15 i 16 część z cyklu. Taki to ze mnie niedoinformowany czytelnik. Ale z Chilldem nigdy nie było mi po drodze, więc jestem trochę usprawiedliwiona ;).

Obawiałam się, że po tylu książkach wchodzenie z marszu w tak rozbudowaną historię skończy się odłożeniem lektury ze względu na niedoinformowanie, ale na szczęście autorzy zadbali o to by w kilku słowach przybliżyć czytelnikowi wcześniejsze losy bohaterów.

Nie będę ukrywać, że do lektury podeszłam z lekkim dystansem, po powieściach Chillda wiedziałam mniej więcej czego się spodziewać, i dzięki takiemu zabiegowi naprawdę dobrze się bawiłam czytając „Obsydianową komnatę”. Bez przewracania oczami, na luzie.

To co mi się spodobało to nietypowi bohaterowie. Konkretnie...

Izabela Pycio | 2019-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2019

"Stałem się śmiercią, niszczycielem światów." Robert Oppenheimer

I w tym tomie mieszanka różnych gatunków, frapująco poprowadzona intryga, ciekawie utkana nić niepewności. Szybko mkniemy po stronach książki, chce się ją poznawać bez zbędnych przestojów i wahań, nie wymaga większego skupienia, spełnia funkcję lekkiej i sympatycznej rozrywki z dreszczykiem. Na przemian wchodzimy w klimat sensacji, thrillera i kryminału, czasem romansowych nut ujętych w powściągliwej formie. Odpowiada zgrabne rozplanowanie fabuły, zrównoważenie wątków, umiejętne podsycanie napięcia. Kolejny raz, kluczowe postaci zmagają się z demonami przeszłości, choć w tej odsłonie serii każde z nich działa na własną rękę. Tajemnice niczym trujący bluszcz oplatają życiorysy bohaterów, wywlekają na światło dzienne niewygodne fakty, zmuszają do zmierzenia się z czarnym scenariuszem. Sporo się dzieje, nagłe zwroty akcji, porwania, pościgi, wpadamy w sieć kłamstw i manipulacji. Przewidywalność na wysokim poziomie,...

CzytAśka | 2019-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 lipca 2019

Wracamy w niezwykły świat Agenta Specjalnego FBI Aloysiusa Pendergasta. Świat, współpracownicy, przyjaciele i wrogowie są! Ale jego nie ma! Co stało się z Agentem?

Zapraszam na www.czytaska.pl do Massachusetts i na Florydę. A! I przez Nową Funlandię, łukiem nad Irlandią i do dzikiej Afryki!
Duet Preston&Child tym razem z rozmachem bierze nas w świat!

W oszałamiający pęd akcji wciągnęło mnie Wydawnictwo Agora! Dziękuję!

KsiążkoManiek | 2019-07-01

Mocne, dosadne

Tylko_czytam | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Monika z kanału ,,Tylko czytam"

Zacznę po kolei. Preston i Child to amerykańscy pisarze, którzy napisali całą serię książek kryminalno-thrillerowych, a ich głównym bohaterem jest detektyw Aloysius Pendergast.
Pendergast to mieszkaniec Nowego Jorku, bogaty i ekscentryczny agent specjalny FBI. Rozwiązuje najbardziej skomplikowane sprawy, jak Sherlock Holmes, jeździ wypasionymi autami jak James Bond. Wygląda osobliwie, ma nienaturalnie bladą cerę, chłodne ręce, zawsze nosi czarny garnitur i woli odnosić się do ludzi w sposób formalny. Nie ma nałogów, nie upija się, jest bardzo uporządkowany i ma swoje zasady. Skojarzył mi się początkowo z wampirem Edwardem Cullenem z sagi Zmierzch Stephanie Meyer.
W całym cyklu książek przewija się kilku pomocników głównego bohatera. Mamy więc Constance Greene, która jest podopieczną Pendergasta, równie osobliwą jak on sam. To młoda kobieta, bardzo oszczędna w słowach i gestach. Staroświecka i kompletnie nieprzystosowana na współczesnego świata....

Adam Grochocki | 2019-06-28

Ta i więcej receznji na GeekLife.pl
Zapraszam :)

Jesli chcecie poczytać trochę więcej o Pendergaście to zajrzyjcie tutaj:

Piętnasta książka mojej ulubionej serii ukazała się na polskim rynku prawie trzy lata temu. I gdy już straciłem nadzieje na wydanie kontynuacji z ratunkiem przyszło Wydawnictwo Agora, które postanowiło wydać nie tylko reedycję Karmazynowego Brzegu, ale też do tej pory nieobecny Polsce kolejny tom tej znakomitej serii. Z wielką przyjemnością położyłem się na leżaku i dałem się pochłonąć kolejnej przygodzie agenta specjalnego FBI A.X.L. Pendergasta. Recenzja książki Obsydianowa Komnata.

Historia rozpoczyna się kilka tygodni po dramatycznym zakończeniu Karmazynowego Brzegu. Pendergast został uznany za zmarłego, co mocno odbiło się na jego bliskich. D’Agosta stratę przeżywa u boku swojej żony Laury Hayward, a Margo Green oddała się pracy. Dużo gorzej wygląda sytuacja Constance Greene, która zamknęła...

Marcin | 2019-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Niestety słabsza książka. Dostajemy kontynuację "Karmazynowego brzegu" który był pozycją mocno średnią.
Constance przekonana o tym że Pendergast zginął wraca do Nowego Jorku i zaszywa się w podziemiach siedziby Pendergastów.
Pomimo ochrony Proctora zostaje uprowadzona przez tajemniczą osobę a Proctor rusza w pogoń za porywaczem.
Ale czy na pewno została uprowadzona?
Opowieść przez dłuższy czas jest dzielona na trzy części, Constance, Proctor i a nie nie będę spoilerował.
Niestety sama akcja nie ma już tego kopa które miały wcześniejsze części i mozolnie brniemy do finału.
Przyznaje jest parę fajnych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań, ale autorzy chyba powoli wyczerpują koncepcje na naszego agenta specjalnego i jego najbliższych.
Cóż zobaczymy co przyniesie następna książka, mam nadzieje, że będzie lepsza od tej.

Arkalion | 2019-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2019

Z prawdziwą przykrością muszę dać tak niską ocenę temu najnowszemu tomowi z cyklu Pendergast,który swojego czasu naprawdę był świetny i odkrywczy .Z wielką przykrością trzeba zauważyć, że autorom zabrakło paliwa.A jakie jest paliwo dla pisarza?Wyobraźnia! Poprzedzający Obsydianowi komnatę –Karmazynowy brzeg był już bardzo słaby,ale autorzy zdecydowali się ciągnąć wątki z tamtej słabej książki dorzucając ten idiotyczny wątek relacji Constance z Diogenesem. Jako czytelnik oczekiwałem następnej tajemnicy ,następnej frapującej historii ,która nie pozwoli na odłożenie ksiązki,póki się nie doczyta do końca. A co my dostaliśmy? Jakieś popłuczyny po poprzednich pozycjach z Pendergastem z bardzo nieciekawymi pobocznymi postaciami. A intryga? Żenada. Wiadomo,że kto przeczytał poprzednie książki ,przeczyta i Obsydianowi komnatę i pewnie autorzy mieli takie założenie, ale ile da się jechać na sukcesie poprzednich książek z tego cyklu?

fianiebieska | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

W tej części przygód agenta Aloysiusa Pendergasta powraca z zaświatów jego złowieszczy i hiper inteligentny brat Diogenes, którego postać bardzo lubię. Autorzy zaserwowali nam prawdziwą karuzelę misternych intryg, dynamicznej akcji i tajemnic w najlepszym stylu. Od książki naprawdę trudno się oderwać, nie zamierzałam jej czytać na raz, ale wyszło samo ;)
Kto nie zna tego cyklu, niech szybko nadrabia zaległości.

Mam nadzieję, że tłumaczenie kolejnych tomów na nasz rynek pójdzie tym razem szybciej. Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Agora postanowiło kontynuować wydawanie tej serii w Polsce, po tym jak Burda Książki kilka lat temu zarzuciła ten projekt na rzecz zalewania rynku wypocinami różnych pseudocelebrytów.

Brawo Agora!
Wiwat agent Aloysius Pendergast!

spectator_zm | 2019-06-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Poprzedni tom tej niezwykłej serii z agentem Pendergastem został wydany w Polsce we wrześniu 2016 i aż niemal 3 lata trzeba było czekać na dokończenie historii rozpoczętej w "Karmazynowym brzegu". Mam nadzieję, że teraz, po zmianie wydawnictwa, kolejne tomy będą ukazywały się zdecydowanie szybciej.
"Obsydianowa komnata" to wspaniały thriller trzymający w napięciu od początku do końca. Są tu wspaniale wykreowane postacie, niesamowita intryga i pełno w nim zaskakujących zwrotów i niespodzianek . Akcja niczym w roller-coasterze pędzi na łeb na szyję, a zakończenie niezwykle ciekawe i zaskakujące. Autorzy w niezwykły sposób przenieśli nas w swój misternie zbudowany w swoich poprzednich powieściach świat, tak charakterystyczny dla tego duetu. Świat pełen tajemnic, dziwnych zjawisk i niesamowitych postaci...
Zdecydowanie polecam i zachęcam do sięgnięcia po wcześniejsze tomy, najlepiej od początku. To naprawdę niesamowity cykl z jeszcze bardziej niesamowitym głównym bohaterem Aloysiusem...