Jak polemizować z wojującym ateistą?

Okładka książki Jak polemizować z wojującym ateistą? Jan Lewandowski
Okładka książki Jak polemizować z wojującym ateistą?
Jan Lewandowski Wydawnictwo: Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT Seria: Biblioteka Apologety religia
religia
Biblioteka Apologety
Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT
2019-01-01
2019-01-01

Kariatyda pewnie myślała, że w książce będą lekkie przepisy kucharskie. Ale tak to niestety jest, że polemika światopoglądowa musi być na filozoficznym poziomie. A filozofia nie jest łatwa z natury. Co do radka6666 to nawet nie ma co komentować jego infantylnego komentarza. Po prostu zawartość sensu w tym komentarzu jest zerowa. 6666 - to zresztą mówi wszystko. Pozdrawiam bardziej zaprawionych intelektualnie i filozoficznie czytelników bo dla takich ta książka to będzie uczta

Przebrnęłam. Słowotok "Teisty" odebrałam jako bardzo męczący, jakkolwiek można w nim odnaleźć interesującą argumentację. Jednakże nie jest to Autor dla przeciętnego czytelnika (czyli dla mnie). Moje rozczarowanie wynika zapewne z przyjętych przeze mnie błędnych oczekiwań, gdyż liczyłam na argumenty do dyskusji z tzw. letnimi katolikami, którzy utracili wiarę, tymczasem pozycja ta zawiera dyskurs na akademickim poziomie z zacięciem filozoficznym i z rozmówcą określanym jako "wojujący ateista" (jakkolwiek w dialogach nie odnajduję wojowniczości "Ateisty", gdyż schemat dialogów przedstawia się następująco: dwie linijki wypowiedzi "Ateisty" i 1.5 strony odpowiedzi "Teisty").

Książka napisana jako dyskusja teisty z ateistą. Autor sam sobie zadaje pytania jako ateista i odpowiada na nie jako teista. Dzięki temu sprawnie omija niektóre tematy. Udowadnia też przy pomocy "logiki", że matematyka i fizyka nie istnieją. Nie istnieje też biologia, chemia i astronomia. Po tym, przy pomocy matematyki udowadnia, że logika również nie istnieje. Obiektywnie istnieje tylko Bóg.
Ateista nie jest w stanie udowodnić niczego, nawet tego że istnieje...hmmm... To z kim rozmawia autor?
...no tak, z samym sobą.
Mam propozycję do czytelników. Proszę zamienić w tekście słowo nauka, na słowo Bóg i odwrotnie. I przeczytać jeszcze raz.
Dwa punkty za kilka zdań w końcowej części z którymi się zgadzam

Opinie typu 666 zachęcają mnie, jako teistę, do zainteresowania ksiązką, przeczytam !

Mała liczba gwiazdek wynika z tego, że ateiści nie mogą dzierżyć, że ktoś pisze o tej ich śmiesznej religii mega logicznie. Polecam całą serię książek Jana Lewandowskiego! Ateizm to religia, oparta na wierze w nicość.

• Wiara
  • Chrześcijaństwo
  • Na półce

Dodaj cytat z książki Jak polemizować z wojującym ateistą?