Czternaście obliczy strachu

Flights of fear
powieść, śmierć, miłość, koszmar
horror
Marcin

Tym razem czytelnik będzie miał sposobność odbyć podróż po czternastu różnych punktach globu...Na spowitych gęstą mgłą ulicach San Francisco odkryć sekret dziewczyny, która zrobi wszystko z miłości. Tajemnicę gorszą od największego koszmaru...Odbyć spacer po londyńskim parku w czasie deszczu i poznać przerażającą prawdę o mężczyźnie, który ukrywa się pomiędzy drzewami...Odwiedzić Walię i stanąć twarzą w twarz z ludźmi, którzy poszukują śmierci...

skarbka78 | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczne, 2013

Książka składa się z 14 opowiadań: „Jajko”, „Szara madonna”. „J.R.E. Ponsford”, „Dziecko Woodoo”, „Obiekt seksualny”, „Porwanie pana Billa”, „Dywan”, „Matka z wynalazku”, „Apartament ślubny”, „Korzeń wszelkiego zła”, „Will”, „Serce Helen Day”, „Skarabeusz z Jajouki” oraz „Kształt bestii”. Wspólnym mianownikiem ich wszystkich jest podróż do miejsc owianych tajemnicami cywilizacji: wspomnienia zapomnianych bogów, demonów... Autor zabiera nas w tajemniczą podróż do czternastu punktów na Ziemi z których każdy mógłby stać się scenerią horroru. Podróżując wraz z autorem przez trzy kontynenty, poznajemy różne psychodeliczne historie - absurdalne, straszne, dziwaczne, pełne erotyzmu… Ogólnie pozycja dość dobra, ciekawa i nietypowa.

MOUSE | 2014-08-30

Czternaście fajnych chwil ;)

justiiii88 | 2013-12-08

Pierwsza książka Mastertona, którą przeczytałam. Wybrałam zbiór opowiadań, ponieważ w książce, gdzie jest kilkanaście historii, każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre z opowiadań szokowały mnie bardziej niż Stephena Kinga - ale po prostu każdy z nich ma inny styl opowiadania. Słyszałam opinie, że King jest lepszy w dłuższej formie a Masteron w krótszej, ale moim zdaniem każdy z nich ma inny styl i na każdy jest wyjątkowy i nie ma co ich porównywać mimo, że oboje piszą powieści i opowiadania grozy.
W tym zbiorze nie znalazłam złego opowiadania - wszystkie były albo dobre, bardzo dobre lub wręcz fantastyczne.
Polecam wszystkim!

Miaa | 2013-08-29

Dobry zbiór. Ciekawy i zróżnicowany.

talka | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Dwa opowiadania już znałam z "Traumy" Ale 12 pozostałych, to każde inne, lecz świetne.

Nicość | 2015-02-21

Dobry zbiór. Jeden z nie wielu.

Aguares | 2014-08-10

Świetna książka. Ma w sobie 14 rewelacyjnych historii, które potrafią nieźle wciągnąć. Osobiście czuje niedosyt po kilku opowiadaniach, ale wiem, że dalsza historia mogłaby tak nie zachwycić czytelników.

Renata | 2012-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2012

Kilka bardzo dobrych historii z dreszczykiem dla rozluźnienia w stylu Mastertona to idealny sposób na spędzenie dobrze wieczoru.

Justi6 | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Graham Masterton przeszedł w tej książce samego siebie.
Spodziewałam się, że nic mnie już nie zaskoczy w jego książkach,jednak bardzo się pomyliłam.
Są opowiadania bardzo dobre, są gorsze a są i takie które przekraczają pojęcie dobrego smaku.
Fanów Mastertona jednak nie powinno to dziwic.
Ogólnie książka godna polecenia.