Czternaście obliczy strachu

Flights of fear
powieść, śmierć, miłość, koszmar
horror
Marcin

Tym razem czytelnik będzie miał sposobność odbyć podróż po czternastu różnych punktach globu...Na spowitych gęstą mgłą ulicach San Francisco odkryć sekret dziewczyny, która zrobi wszystko z miłości. Tajemnicę gorszą od największego koszmaru...Odbyć spacer po londyńskim parku w czasie deszczu i poznać przerażającą prawdę o mężczyźnie, który ukrywa się pomiędzy drzewami...Odwiedzić Walię i stanąć twarzą w twarz z ludźmi, którzy poszukują śmierci...

justiiii88 | 2013-12-08

Pierwsza książka Mastertona, którą przeczytałam. Wybrałam zbiór opowiadań, ponieważ w książce, gdzie jest kilkanaście historii, każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre z opowiadań szokowały mnie bardziej niż Stephena Kinga - ale po prostu każdy z nich ma inny styl opowiadania. Słyszałam opinie, że King jest lepszy w dłuższej formie a Masteron w krótszej, ale moim zdaniem każdy z nich ma inny styl i na każdy jest wyjątkowy i nie ma co ich porównywać mimo, że oboje piszą powieści i opowiadania grozy.
W tym zbiorze nie znalazłam złego opowiadania - wszystkie były albo dobre, bardzo dobre lub wręcz fantastyczne.
Polecam wszystkim!

książek: 2041
skarbka78 | 2013-12-23
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczne, 2013

Książka składa się z 14 opowiadań: „Jajko”, „Szara madonna”. „J.R.E. Ponsford”, „Dziecko Woodoo”, „Obiekt seksualny”, „Porwanie pana Billa”, „Dywan”, „Matka z wynalazku”, „Apartament ślubny”, „Korzeń wszelkiego zła”, „Will”, „Serce Helen Day”, „Skarabeusz z Jajouki” oraz „Kształt bestii”. Wspólnym mianownikiem ich wszystkich jest podróż do miejsc owianych tajemnicami cywilizacji: wspomnienia zapomnianych bogów, demonów... Autor zabiera nas w tajemniczą podróż do czternastu punktów na Ziemi z których każdy mógłby stać się scenerią horroru. Podróżując wraz z autorem przez trzy kontynenty, poznajemy różne psychodeliczne historie - absurdalne, straszne, dziwaczne, pełne erotyzmu… Ogólnie pozycja dość dobra, ciekawa i nietypowa.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

Po krótkiej przedmowie autora otrzymujemy pierwszy tekst - Jajko. Na pięciu stronach Masterton przedstawia jedną z najpiękniejszych historii, jakie udało mu się napisać. To opowieść o bezgranicznej, nieuwarunkowanej miłości, a ostatnie zdanie, które serwuje nam autor wgniata nas w fotel. Po tej historii przenosimy się do Belgii, gdzie poznajemy moc kamiennych posągów w historii Szara madonna. J.R.E. Pensford to opowieść o samotności, w nowym miejscu, magicznych rytuałach i potędze przyjaźni. Dziecko VooDoo to alternatywna historia śmierci Jimiego Hendrixa. Masterton był zainspirowany jego twórczością, raz się nawet z nim spotkał. Może talent Hendrixa nie był naturalny, a jego źródło pochodziło z pradawnej magii?

Każdy zbiór musi mieć gorsze opowiadania. Takim jest tutaj Obiekt seksualny. Erotyka zmieniła się tutaj w pornografię, poziom obrzydzenia sięga zenitu. To opowiadanie o kobiecie, która przekroczy wszelkie granice, by spełniać wszelkie zachcianki swojego męża. Jest to...

MOUSE | 2014-08-30

Czternaście fajnych chwil ;)

Miaa | 2013-08-29

Dobry zbiór. Ciekawy i zróżnicowany.

książek: 2038
talka | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Dwa opowiadania już znałam z "Traumy" Ale 12 pozostałych, to każde inne, lecz świetne.

Nicość | 2015-02-21

Dobry zbiór. Jeden z nie wielu.

Aguares | 2014-08-10

Świetna książka. Ma w sobie 14 rewelacyjnych historii, które potrafią nieźle wciągnąć. Osobiście czuje niedosyt po kilku opowiadaniach, ale wiem, że dalsza historia mogłaby tak nie zachwycić czytelników.

Renata | 2012-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2012

Kilka bardzo dobrych historii z dreszczykiem dla rozluźnienia w stylu Mastertona to idealny sposób na spędzenie dobrze wieczoru.