Walka z demonami u Ojców Pustyni

Wydawnictwo: MONUMEN
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
husa

Fenomen ten zaczął się w IV wieku, najpierw na pustyni egipskiej, potem w Syrii i Palestynie, gdzie całe grupy mężczyzn i kobiet mocą Ducha Jezusa Zmartwychwstałego zostawali przetransformowywani duchowo, by żyć w najwyższym stopniu w Obecności Boga, nieustannie się modląc.

źródło opisu: https://monumen.pl/kategorie/4227-walka-z-demonami...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

husa | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

„Walka z demonami u Ojców Pustyni” przypomina o zapomnianej tradycji duchowej, modlitewnej, której istotą jest hezychazm łączący mistykę umysłu z mistyką serca. Przy okazji tej tematyki ks. Chmielewski powołuje się na nauki Ewagriusza z Pontu, który polecał różnego rodzaju sposoby na zwalczanie demonów przeszkadzających w tego rodzaju modlitwie kontemplacyjnej.
Wielu chrześcijan nie ma pojęcia o tego rodzaju modlitwie a tym samym nie są świadomi czym jest prawdziwe chrześcijaństwo. „Chrześcijanin z całą swoją strukturą i cielesnymi rytmami stworzony jest do tego, aby stać się świątynią Ducha Świętego. Człowiek został stworzony po to, aby zjednoczyć się z Bogiem całą swoją istotą - sercem, umysłem, duszą i ciałem.” W jaki sposób? Przeczytajcie tą książkę! Lektura obowiązkowa dla każdego katolika!