Żelazne werble

Wydawnictwo: Novae Res
robot, korporacja,
NovaeRes

Świat, w którym kobiety są najcenniejszym towarem. Na świecie trwa demograficzna katastrofa wywołana przez azjatycką korporację, która wypuściła na rynek kobietę-robota. Chiny, które są najbardziej dotknięte problemem braku płci żeńskiej, dokonują agresji na swoich sąsiadów. Struktury społeczne zostają całkowicie zaburzone, a na wszystkich kontynentach trwa polowanie na niewiasty, które z...

Świat, w którym kobiety są najcenniejszym towarem.

Struktury społeczne zostają całkowicie zaburzone, a na wszystkich kontynentach trwa polowanie na niewiasty, które z powodu wciąż zmniejszającej się ich liczby stają się najbardziej poszukiwanym towarem.

Kris, były żołnierz zajmujący się tropieniem i uwalnianiem porwanych kobiet, otrzymuje nietypowe zlecenie od wpływowego człowieka z Iron Valley. Wkrótce okaże się, że konsekwencje realizacji tej misji mogą być poważniejsze, niż mu się wydawało...

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

MoznaPrzeczytac | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Pewna azjatycka korporacja wypuściła na rynek kobietę-robota. Robotki, bo tak są nazywane, szybko zastępują prawdziwe kobiety. Mężczyźni skorzystali z możliwości, jaka pojawiła się na rynku i za kilka, do kilkudziesięciu tysięcy dolarów, coraz częściej zaczęli sobie takie sztuczne partnerki kupować. Na świecie zaczyna brakować kobiet, struktury społeczne zostają całkowicie zaburzone. Nic już nie wygląda tak jak wcześniej. "Żelazne werble" to trudna lektura, miejscami obrzydliwa i wywołująca wewnętrzny sprzeciw ale po stokroć warto.

Pełna recenzja książki na stronie:

Grzegorz | 2019-05-10
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

Książka napisana „lekkim piórem”. Od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w świat przyszłości, dowiaduje się o problemach takiego, a nie innego świata i poznaje głównego bohatera. Krisa, według mnie, nie da się nie lubić. Jest urodzonym wojownikiem i zawsze wykonuje powierzone mu zadanie po swojemu. Jest silnym charakterem, od którego każdy z nas mógłby się uczyć.
Fabuła porusza bardzo ważny temat, który dotyka nie tylko Chiny w obecnych czasach. Świat, w którym kobiety są najcenniejszym towarem- myślę, że to zdanie najlepiej pokazuje realia z jakimi musi zmierzyć się czytelnik. Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Czytając książkę czuje się nawet obawę przed tym, co może się stać z naszym rzeczywistym światem. Oby tylko historia w niej opisana nie okazała się przepowiednią.
Książka bez scen brutalnych i z ciekawym zakończeniem

Ruda | 2019-05-12
Moira | 2019-05-12