Sopel, cz. 2

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki
Cykl: Przygranicze (tom 1.2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Лед
Fabryka Słów
Marcin

Lektura mrożąca krew w żyłach. Czytać przy kaloryferze. Wpadłeś kiedy w zaspę? Tak kompletnie niespodziewanie. Noga się poślizgnęła, świat wyskoczył w górę, wkoło śnieżna pułapka. Kąsany chłodem i paniką, gorączkowo myślisz jak się przekopać. Wraz z ciepłem i nadzieją uchodzi z Ciebie życie… Tak właśnie wpadasz w świat Przygranicza. Przygranicze to miejsce, które nie należy już do naszego...

Lektura mrożąca krew w żyłach. Czytać przy kaloryferze.

Przygranicze to miejsce, które nie należy już do naszego świata, ale jeszcze nie zostało częścią innego. Tu się nie mieszka. Tu się walczy.
"Sopel" to poważne fantasy o twardych ludziach, którzy usiłują przetrwać w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Mrozy przez okrągły rok. Wilczym watahom przewodzą wilkołaki. Większość problemów rozwiązuje się przy pomocy broni i magii. Proste przeżycie wymaga ciągłych wysiłków. Co dopiero, gdy stajesz się zwierzyną na polowaniu...

Askadasuna | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Po raz kolejny zagłębiam się w świat Przygranicza stworzony przez Pawła Kornewa. Świat zimny, mroczny, pełen broni, magii, brutalności i tajemnic. Główny bohater zostaje wysłany na rajd wraz z grupką podwładnych mu ludzi. Traktując zadanie jako możliwość ucieczki od problemów, w które wpada na każdym kroku, zostawia za sobą Fort z czyhającym nań zewsząd niebezpieczeństwem i rozpoczyna wędrówkę na Północ. Jedyne co go męczy to dziwne uczucie w środku, ucisk, przeświadczenie o zagrożeniu i dziwne lęki. Sopel znów znajduje się w centrum zainteresowania różnych frakcji. Początkowe wrażenie, że popadł w paranoje odchodzi w niepamięć, zaczyna się ucieczka, gra na śmierć i życie, fart, szczęście i ból.

Tym razem fabuła nie jest tak chaotyczna jak w poprzedniej część. Domysły i podejrzenia uzyskują potwierdzenie. Strach przed nieznanym zagrożeniem materializuje się, przeciwnicy zdradzają swoją tożsamość, dają szanse, możliwości, ale mimo tej na pozór pokojowej pozy trzymają w rękach...

Freakoholic | 2014-08-03

Tak jak pierwsza część kończyła się świetne, tak druga zaczyna się tragicznie i jest taka do samego końca. Opowieść świetna, lecz nadmiar wszystkiego sprawia, że zapominamy o czym jest cała opowieść. Doczytałam do końca z dużym trudem.

Hendoslaw | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Powieść trochę się popsuła. Z interesującego czytadełka dostałem książkę o przetrwaniu przy silnej pomocny magii. Rozumiem, że fantastyka bez magii i czarów musi iść ze sobą w parze, ale nie powinna się stać ważniejszą częścią niż fabuła. Która w pewnych momentach była dziwnie naciągana i trochę nie realna. Zakończenie strasznie zagmatfane. Nie wspomnę już jakiego super herosa zrobił autor z Sopla. Nie musi jeść i pić, a dzięki magii potrafi wszystko. Sam cel podróży został złamany już na samym początku drogi. Już wtedy zacząłem się zastanawiać o co tu naprawdę chodzi. Jak się już dowiedziałem to trochę tego żałowałem. Reasumując obydwa tomy średnie z lepszym pierwszym.

Sopel wraz z kompanami po swoim dowództwem wyrusza na północ. Od samego początku zaczyna się wszystko sypać, ale najwyraźniej bohater nie podda się tak szybko.

Cross | 2013-08-31
Przeczytana: 12 lutego 2013

Kiedy na zewnątrz wieje mroźny wiatr a szczecińskie parapety pokrywa śnieg, należy wypić kubek gorącej czekolady, zaserwować sobie gorącą kąpiel lub obejrzeć "Baywatch", czy "Piratów z Karaibów". Zimę można też przetrwać stosując metodę klina i tak jak ja sięgnąć po lekturę, która faktycznie potrafi zmrozić krew w żyłach. I to w warunkach domowych. Przedstawiam wam Sopla.

Wyobraźcie sobie, że wysiadacie gdzieś na Syberii. Śnieg i wiatr wpijają wam się w oczy. Schodzicie z przystanku, odwracanie się i nie ma już nic. Zostaje czysta, zimna biel. Witamy w Przygraniczu, gdzie zwykły nóż jest warty więcej niż broń palna, a magia i śnieżne bestie są tak realne jak szybkie odmrożenie kończyn. Ludzie którzy tu trafili nie mogą już wrócić do "naszego świata" i bardzo szybko okaże się, którzy z nich dadzą radę przetrwać w warunkach poniżej zera i nowej rzeczywistości.

Przedstawiony świat przypomina nam rosyjską Syberię (autor jest Rosjaninem), w której przeżyją najsilniejsi. Ludzie...

Marta | 2012-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2012, Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2012

kolejna część. w temacie świata coraz więcej tajemnic i niewiadomych. trup ścieli się gęsto, naturalnie za sprawą sopla, który nadal niezwyciężony choć mocno poturbowany :)

kornel | 2016-02-05

Dzien dobry poszukuje juz od dluzego czasu tej kziażki ale nie moge znalesc jeżeli ktoś byłby zainteresowany sprzedażą proszę o kontakt e-mail kornak.kornel@gmail.com

Jaskier | 2012-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Książka rodzi jedno pytanie - o czy ona w sumie jest? Kończysz i nie wiesz o co chodziło i po prawdzie - nic Cię to nie interesuje...

Arkadiusz | 2011-09-19
Przeczytana: 19 września 2011

Moim zdaniem przygody Sopla ciągle zasługują na ocenę "bardzo dobry".

W tej części Kornew zabiera nas na dłuższą wyprawę po lasach i miejscach Przygranicza niż poprzednio. Sopel wraz z dwoma towarzyszami chcąc uciec przed czyhającym na niego niebezpieczeństwem zgadza się wyruszyć na patrol. Wraz z nim udaje się Maks (znany już z pierwszej części) i Mikołaj Wietricki. Sopel wraz z Kolą i Maksem napotykają na swojej drodze wiele niebezpieczeństw, a w trakcie wyprawy przyłączają się do nich dwaj nowi towarzysze - stary znajomy z Fortu Arkasza Demin pseudo Kruk, i potężny mag czarownik Jean. W tej części dowiadujemy się wreszcie dlaczego osoba Sopla tak interesuje wielu ludzi zamieszkujących Przygranicze i czemu ww. dybią na jego życie. Aby nie zdradzać fabuły napiszę tylko, że życie Sopla nie raz zawiśnie na włosku a on będzie musiał użyć całego swojego sprytu i doświadczenia aby je zachować.
Ta część obfituje także w wiele wyjaśnień na temat magi przedstawionej w powieściach a...

Paweł Hałgas | 2012-06-08
Przeczytana: 2012 rok

Część 2 wziąłem do ręki zaraz po przeczytaniu części pierwszej obie polecam czegoś brakuje w obu jednak posiadają ten klimat który brakuje wielu książką

Marek Ścieszek | 2013-01-13
Przeczytana: styczeń 2013

Trzyma formę. Kolejne części kupię i przeczytam na bank.

P.S.
Ruskie pisać potrafią.