Magia Serbithów

Okładka książki Magia Serbithów Małgorzata Lisińska
Okładka książki Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Alegoria fantasy, science fiction
Wydawnictwo Alegoria
2019-04-14
2019-04-14
wampiry elfy magia wojownicy

Fantasy w wykonaniu pani Małgorzaty było dla mnie bardziej interesujące niż sygnowana przez autorkę współczesna fabuła obyczajowa. Magia Serbithów to wciągająca słodko-gorzka historia z dużą dozą magii i nietuzinkowymi bohaterami. czekam na ciąg dalszy.

Jestem zdziwiona, że o tej książce jest tak cicho. Ja swoją dostałam przypadkiem (jako niespodzianka dołączona przez księgarnię przy zamawianiu innych książek) i choć początkowo byłam sceptycznie do niej nastawiona, jestem zachwycona. Może nie jest to arcydzieło, które powali nas na ziemię, ale jest to pozycja warta docenienia i polecenia innym.

Autorka ma bardzo ładny i delikatny styl. Wszystko opisane jest tutaj subtelnie. Nawet sceny erotyczne są napisane ze smakiem, z klasą. Jeżeli masz dosyć wulgarnych erotyków, to polecam sięgnąć po Magię Serbithów. Wprawdzie zbliżenia nie są tutaj motywem przewodnim, to jak już się pojawiają, idealnie pasują do całości. No właśnie - całość. Podczas czytania, mam wrażenie, że autorka otuliła mnie ciepłym kocem, napaliła w kominku i podała kubek gorącej czekolady. Jest ciepło i przyjemnie. Dawno nie czytałam książki, która byłaby tak delikatna i jednocześnie opisywała tak brutalną historię.

Mamy tutaj nieumarłych-pijawki, którzy żywią się krwią, są nadludzko silni, no i nie umierają (do momentu, aż ich się nie zabije, a łatwe to nie jest). Mamy też trójkę rodzeństwa: dwóch braci i siostrę, potomków pradawnego rodu Serbithów. Pewnego dnia zostają zaatakowani przez Wertena, władcę pijawek. W najstarszym z braci przebudza bestię, która od tej pory żyje w nim. Młodszego brata przemienia w wilka, natomiast najmłodszą siostrę porywa. Nie wiadomo, dlaczego Werten uwziął się na tę rodzinę. Nie wiadomo też, dlaczego po paru latach, córka Wertena, Seirin, postanawia pomóc im i odczarować zamienionego w wilka Ardina oraz uwolnić porwaną Thierre.

Mogłabym napisać, że świetnie się bawiłam podczas czytania, ale mam wrażenie, że słowo "bawić" nie oddaje uczucia, które mi towarzyszyło. Jak już mówiłam - jest tutaj ciepło i przyjemnie, mimo że krew się leje, a śmierć nie jest tutaj obca. Powieść jest przyjemna, subtelna i tak delikatna, że aż sama czuję się udelikatniona.

Autorka ma bardzo ładny i...

Kolejna , nieoczywista bajka . Nic do końca nie jest białe , czarne czy nawet szare . Niby prosta historyjka o zaklętych braciach , poszukujących siostry a gdy wchodzi się w nią strona za stroną , pokazuje kolejne warstwy wciągające w fantastyczny świat .Wilk , Bestia , Czarownica . Wampiry , Syreny , Elfy .Postacie znane a jednak autorka dała mi iskrę , która nie pozwala przejść wobec żadnej z nich obojętnie .Ze zdumieniem skończyłam książkę bo była...za krótka . Czy jest jakaś dalsza część-tom-cokolwiek ? Czytałabym :)

Początkowo byłam zdezorientowana. Wpadłam w nakreślony inny świat pełen wielobarwnych postaci, ale stopniowo autorka wciągnęła mnie w opowieść odkrywając kolejne kawałki układanki. Splecione losy wielu bohaterow, przepowiednia, miłość i nienawiść.... nie do końca wiadomo kto jest dobry a kto zły, bo nawet ci którzy wydają się źli mają swoje powody postępowania. Nie mogę się doczekać kontynuacji.

Od pierwszej linijki zachwyciła mnie, delektowałam się każdym słowem, które pobudzało wyobraźnię i obiecywało fantastyczną przygodę.
Każda z postaci jest tak przedstawiona, jakby była wyjątkowa i wzbudziła we mnie dużą empatię.
Wampiry, syreny, elfy, czarownice, bestie w ludzkim ciele, miłość wystawiona na próbę oraz klątwa połączona z przeznaczeniem.
Rewelacyjna powieść fantasy, bez budowania magicznego świata, tylko relacje między bohaterami.

Rewelacyjna powieść...

To taka baśń dla dorosłych i nie jest to zarzut, bo lubię baśnie, chodzi raczej o sposób kreowania postaci i klimat powieści. Główną zasadę szybko rozszyfrowałam: nic nie jest takie, jakie się początkowo wydaje. Ujęła mnie staranność wydania, zarówno w sferze grafiki jak i języka, brak wulgaryzmów, a sceny erotyczne opisane w sposób zmysłowy i poetycki. Książka wprawdzie mnie nie porwała, ale jej czytanie sprawiło dużą przyjemność.

Rewelacyjna powieść fantasy. Jakiś czas temu przeczytałam powieść obyczajową tejże autorki i nie zachwyciła mnie. Ta powieść wręcz przeciwnie.
Doskonale przemyślane universum, pijawki kontra czarodzieje, syreny i Serbithowie. I magia, całe morze magii... Zachwycająca powieść, wciągająca i nienachalna. Romantyczne wątki są pełne erotyzmu, raczej sugerują seks niż go opisują... To coś rzadko obecnie spotykanego w powieściach fantasy.

Zaskoczyła mnie okładka, może nawet zauroczyła :)
Lubię trochę fantastyki, magię muszę powiedzieć że bohaterów polubiłam od pierwszych stron. Fabuła też ciekawa, przyznam nawet że czuję niedosyt że skończyłam.
Może będzie coś dalej???

Zaskoczyła mnie okładka, może nawet zauroczyła :)
Może będzie coś dalej???

Bardzo ciekawie napisana. Nie było nudy i monotonii. Wciąż coś się działo a do tego magia i miłość. To coś czego szukałam w książkach.

Polecam! Dobrze napisana i przemyślana. Wciągająca i mam nadzieję, że jest plan na kolejne części. Od jakiegoś czasu bardzo ciężko jest mi trafić na dobrą lekturę w podobnej tematyce - tu dostałam wszystko, co lubię: magia, magiczne stworzenia, uczucie i historia, którą się dobrze czytało.

• ✅Fantasy, sci - fi
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Magia Serbithów