Eliksir pewności siebie. Jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady.

Okładka książki Eliksir pewności siebie. Jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady. Agnieszka Zblewska
Agnieszka Zblewska Wydawnictwo: Psychology of Life poradniki
poradniki
Psychology of Life
2019-01-01
2019-01-01
9788395182006
pewność siebie

Pewność siebie może być waszą największą zaletą, ale w niektórych przypadkach przesadzona staje się wadą. Jak jednak wydobyć z siebie najlepsze pokłady pewności?

MOIM ZDANIEM:
Jeśli czytacie moje recenzje wiecie, że uwielbiam czytać wszelkiego rodzaju poradniki. Nie potrafiłam obojętnie przejść, obok propozycji pani Agnieszkiej Zblewskiej do zrecenzowania "Eliksiru pewności siebie". Poradniki to mój konik. Uwielbiam takie formy i z wielką przyjemnością zawsze do nich podchodzę. Dlaczego? Ponieważ z każdej takiej książki wynoszę praktyczną wiedzę w mniejszym lub większym stopniu. Szczerze mówiąc, nie czytałam jeszcze żadnej książki stricte o pewności siebie. Jak zapewnia autorka w tej książce miałam nauczyć się kontrolować stres, pokonać nieśmiałość, zacząć mówić co myślę i wybaczyć samej sobie błędy jakie popełniłam do tej pory.
Książkę dostałam ze wspaniałymi motywującymi karteczkami, po ich przeczytaniu od razu zmotywowałam się do czytania.

"Eliksir pewności siebie" ma bardzo ciekawą formę. W każdym z rozdziałów mamy wiele ćwiczeń, które mają za zadanie wykrzesać z nas jak najwięcej. Podeszłam do sprawy bardzo poważnie, zdałam sobie sprawę z tego iż samo czytanie teorii nic nie da. Jak w nauce, im więcej praktyki, przemyśleń tym lepiej. Poradnik uzmysłowił mi wiele rzeczy nad którymi do tej pory się nie zastanawiałam. Doszłam do tego skąd brała się u mnie moja wstydliwość. Na co dzień jestem osobą otwartą, raczej - no właśnie raczej pewną siebie. Dzięki temu poradnikowi przekonałam się, że nie do końca jest tak jak uważałam. Nie będę rozpisywać się z czego to wynika, jednak dzięki autorce zajrzałam do tego głębiej i poznałam co może faktycznie być tego przyczyną. Pani Agnieszka zaznacza, że nie możemy od razu oczekiwać cudów. Wytrwanie w swoich postanowieniach i zachowaniach jest jedynym kluczem do sukcesu. Do sedna. Co dała mi ta książka? Dzięki wielu ćwiczeniom, które wykonywałam z wielkim skupieniem:

- zrozumiałam, że nie jestem winna wszystkiemu co dzieje się złego w moim życiu i otoczeniu
- zrozumiałam, że sama dla siebie muszę być przyjaciółką - tylko w ten sposób dogadam się sama ze sobą :D
- poznałam zasady tego w jaki sposób mogę panować nad emocjami, a w szczególności nad stresem, który w niewygodnych sytuacjach dosłownie mnie zjadał!
- zrozumiałam, że warto mówić wprost wszystko to co się myśli, jednak zważając wciąż na uczucia i emocje innych
- zrozumiałam, że maskowanie się przed samym sobą nie ma żadnego znaczenia

Wszystkie ćwiczenia miały pokonać moje wewnętrzne i zewnętrzne blokady. Niezwykle przyłożyłam się do wykonywania wszystkich tych zadań, skrzętnie notowałam swoje przemyślenia i myślę, że tylko taki klucz jest wart zachodu tej książki. Z góry mówię, że jeśli nie lubicie książek w których trzeba czegoś więcej niż tylko przeczytania, to nie przypadnie Wam do gustu.

Niezwykle motywująca książka, dająca do myślenia. Zawiera wiele cytatów, które dają POWERA! Po jej przeczytaniu zatrzymałam się na chwilę i stwierdziłam, że właśnie czegoś takiego mi trzeba było. Popracowania ze sobą i swoimi myślami to doskonale oczyszcza! Koniecznie musicie spróbować :)! Zaczęłam już zauważać drobne zmiany jakie wprowadzam w życie po jej przeczytaniu, ale na to potrzeba więcej czasu. Nie od razu Rzym zbudowano! :)

DLA KOGO:
Polecam książkę wszystkim tym, którzy potrzebują porządnego kopa do pracy nad sobą. Dzięki tej lekturze wiele zrozumiecie - zaręczam!

MOIM ZDANIEM:

"Eliksir pewności siebie" to pierwszy tego typu poradnik, po jaki miałam przyjemność sięgnąć. Dlatego sama do końca nie wiedziałam, czego się spodziewać - poza zwiększeniem pewności siebie, ma się rozumieć. I wiecie co? Jestem zachwycona tą książką! Czytałam ją powoli i z rozmysłem, zastanawiając się nad każdym kolejnym ćwiczeniem. Zależało mi na efektach. I to dawało rezultaty. Powodowało wiele przemyśleń - nad swoją postawą, zachowaniem... Rzeczami, nad którymi wcześniej wiele się nie zastanawiałam. I odkryłam wiele ran, które potrafiłam zagoić. Wiele lęków, których podstawami były tylko irracjonalne myśli, nie poparte żadnymi realnymi faktami. To było dla mnie jak odkrycie Ameryki! Już po tym ponad miesiącu lektury bardziej zważam na swoje potrzeby - udało mi się parę razy zachować asertywnie, co kiedyś było dla mnie dużym problemem. Może pomyślicie, że TYLKO parę razy - ale to w końcu początek mojej drogi przemian. Sama autorka zaznacza, że nie możemy oczekiwać wielkich cudów tu i teraz. To dopiero konsekwencja i wytrwałość da nam rezultaty. Mam zamiar nad tym pracować, widząc już, co teraz dzieje się w mojej głowie.
Do tego autorka okrasiła treść książki wieloma motywującymi cytatami (nie macie pojęcia, ile mam znaczników w tej książce...). Były nawet słowa, które wzbudziły moje wzruszenie. Wymienione prawa. To, co nam się należy. Niby takie nic nadzwyczajnego, coś oczywistego... Ale myślę, że łatwo o tym zapominamy. Każdy powinien je sobie przeczytać co jakiś czas. Na pewno będę tak robić ja.
Polecam więc ze szczerego serca tę pozycję wszystkim, którzy chcą pracować nad polepszeniem swojego życia, nad samym sobą, nad swoją pewnością siebie i asertywnością. Jeśli podejdziecie do tej książki z otwartym sercem, sumiennością i gotowością wewnętrznego obnażenia się przed samym sobą, jestem pewna, że podobnie jak ja, uzyskacie pozytywne rezultaty.

Książka zawiera mnóstwo cennych rad. Opisuje jak przeszłość i nasze negatywne przekonania wpływają na nasze życie. Poradnik zawiera wiele ćwiczeń, pozwala uświadomić sobie wiele na temat siebie. Polecam dla każdego

• Z polecenia do kupienia ...
  • PORADNIKI
  • Recenzenckie
  • 4 Polecane
  • Psychologia | samorozwój
  • Książki w 2019 roku

Dodaj cytat z książki Eliksir pewności siebie. Jak pokonać wewnętrzne i zewnętrzne blokady.