Imperium ciszy

Tłumaczenie: Jerzy Moderski
Cykl: Pożeracz słońc (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Empire of Silence
space opera, gladiator, obcy

Galaktyczny rozmach i genialna wizja bohatera-tyrana w kosmosie - pierwszy tom nowej serii science fiction "Pożeracz Słońc". Ludzkość ma go za bohatera: człowieka, który zmiótł z nieba ostatnich obcych, Cielcinów. Oni uważają go za potwora: diabła, który zniszczył słońce, przy okazji unicestwiając miliony istnień. Ale Hadrian nie był bohaterem ani potworem. Nie był nawet żołnierzem. Uciekając...

Ale Hadrian nie był bohaterem ani potworem. Nie był nawet żołnierzem.
Uciekając przed ojcem i przyszłością w Świętym Zakonie Terrańskim, jaką ten dla niego zaplanował, przypadkiem znalazł się na niewłaściwej planecie, w zapadłym zakątku galaktyki. Zdany na własne siły, był zmuszony walczyć na arenie jako gladiator. A gdy w końcu trafił na dwór lokalnego lorda, musiał radzić sobie w nie mniej niebezpiecznej sieci intryg i układów.
Tak wkroczywszy na ścieżkę swego przeznaczenia, walczył w wojnie, którą nie on rozpoczął, dla Imperium, którego nie kochał, przeciwko wrogom, których nigdy nie pojął.

"Imperium Ciszy celebruje całą radość i czysty entuzjazm space opery w starym stylu"
SFFworld.com

źródło opisu: Rebis, 2019

źródło okładki: materiały wydawcy

Christopher Ruocchio – nowa gwiazda na firmamencie światowej SF [WYWIAD]

Jak sam mówi, jego książka to list miłosny do klasyki SF, a do stworzenia postaci głównego bohatera zainspirował go Luke Skywalker z „Gwiezdnych wojen”. Poznajcie Christophera Ruocchio, którego debiutancka powieść „Imperium ciszy” otwiera cykl Pożeracz Słońc.

Patronaty tygodnia (02-08.09.2019)

Wrzesień to, owszem, żółknące liście i niższa temperatura, lecz także obfitość premier książkowych. Na ten miesiąc wydawcy planują całkiem sporo nowości, które pomogą nam przetrwać jesień. Oto pierwsze z nich – te książki z pieczątką naszego patronatu znajdziecie na półkach księgarni już w tym tygodniu.