Obosieczny miecz wolności i inne eseje

Tłumaczenie: Krzysztof Azarewicz
Wydawnictwo: Lashtal Press
Parsons, thelema, magija, libertarianizm
Morbius

Jack Parsons był wizjonerem i naukowcem, który przyczynił się do stworzenia paliwa rakietowego. Był również orędownikiem filozofii thelemy Aleistera Crowleya i charyzmatycznym członkiem Ordo Templi Orientis. Jako libertarianin wierzył, że harmonijne społeczeństwo może powstać jedynie w oparciu o maksymalną wolność jednostki, którą zrównoważy osobista odpowiedzialność. Sprzeciwiał się rasizmowi, pogwałceniu praw kobiet, religijnej nietolerancji, seksualnej represji i wszelkim innym zachowaniom, które ograniczają prawa jednostki.

Studia nad thelemą, prace w obrębie O.T.O. i eksperymenty socjo-magiczne stały się dla Parsonsa przyczynkiem do napisania intrygujących szkiców opisujących jego doświadczenia, przemyślenia i wizję lepszego jutra. Krytyczne spojrzenie na kondycję zachodniego społeczeństwa dziś okazuje się prorocze, a eseje dotyczące magii i czarostwa charakteryzują się głębią przekazu.

źródło opisu: http://www.lashtal-press.com/sklep/product.php?id_product=103

źródło okładki: http://www.lashtal-press.com/sklep/product.php?id_product=103

KamilPawelak | 2019-05-21
Przeczytana: maj 2019

Ta książka całkowicie przewartościowała moje spojrzenie na wiele spraw.