Wschody i zachody słońca

Wydawnictwo: Prozami
literatura polska
Ag2S

Sopot. Wielki dom z widokiem na morze. Dwie kobiety: młoda i stara. Dwa światy. Teraźniejszy i ten z przeszłości. I mężczyzna, który podaje się za pisarza, jednak jego tożsamość pozostaje zagadką. Do domu bogatej staruszki przyjeżdża nowa opiekunka, zatrudniona przez rodzinę. Do obowiązków dziewczyny należy nie tylko dotrzymywanie towarzystwa, lecz także pilnowanie, by w otoczeniu starszej...

Do domu bogatej staruszki przyjeżdża nowa opiekunka, zatrudniona przez rodzinę. Do obowiązków dziewczyny należy nie tylko dotrzymywanie towarzystwa, lecz także pilnowanie, by w otoczeniu starszej pani nie znalazły się niewłaściwe osoby, czyhające na spadek. Zadanie wydaje się proste, lecz wychodzi na to, że staruszka ma własny plan dotyczący wykorzystania pieniędzy i prowadzi osobliwą grę, by go zrealizować.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

NIEnaczytana | 2019-06-09

"(...) zrozumiałam, że świat codziennie dla kogoś się zaczyna i dla kogoś kończy. Jedni się rodzą, inni umierają. Słońce dalej wschodzi i zachodzi, ale nie dla wszystkich..."

Seria Aleksandry Tyl z porami roku w tytule skradła moje serce. Dlatego bardzo ucieszyła mnie informacja o nowej książce autorki. Czy również mnie zachwyciła?

Dwie kobiety – młoda i stara. Dwa światy – teraźniejszy i ten z przeszłości. I mężczyzna, który podaje się za pisarza, jego tożsamość pozostaje jednak zagadką.
Do domu bogatej staruszki przyjeżdża nowa opiekunka, zatrudniona przez rodzinę. Do obowiązków dziewczyny należy nie tylko dotrzymywanie towarzystwa, lecz także pilnowanie, by w otoczeniu starszej pani nie znalazły się niewłaściwe osoby czyhające na spadek. Zadanie wydaje się proste, ale wychodzi na to, że staruszka ma własny plan dotyczący wykorzystania pieniędzy i prowadzi osobliwą grę, by go zrealizować.
W ostatniej serii autorki mieliśmy do czynienia z odrobiną magii. Byłam bardzo ciekawa czy...

Wierszowane_Recenzje | 2019-06-15
Aga Rabe | 2019-05-30
Na półkach: 2019, Rec, Przeczytane, Posiadam
Nulisia | 2019-06-19
Magdalena | 2019-06-18

Moje powieści charakteryzuje wartka akcja, spora dawka humoru i wzruszeń – wywiad z Aleksandrą Tyl

Aleksandra Tyl debiutowała w 2010 roku i ciągle nie zwalnia tempa. 5 czerwca ukaże się jej kolejna książka, „Wschody i zachody słońca”. Z tej okazji autorka opowiedziała, co łączy ją z Sopotem, czy zdarza się jej pisać listy i jakie emocje towarzyszą jej po postawieniu ostatniej kropki.

Patronaty tygodnia

Za nami jedne z ważniejszych imprez książkowych organizowanych w Polsce – Warszawskie Targi Książki i Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu. Nie oznacza to jednak, że rynek wydawniczy zwolni w oczekiwaniu na następne wydarzenie tego typu. Wręcz przeciwnie, wydawnictwa trzymają tempo i na początek nowego miesiąca proponują kolejne, ciekawe tytuły. Przed wami pierwsza lista czerwcowych patronatów serwisu lubimyczytac.pl.