Na niby i naprawdę

Wydawnictwo: Dom Literatury w Łodzi
literatura piękna
Wielebny

Po ponad siedemdziesięciu latach od zakończenia II wojny światowej otrzymaliśmy nowy opis tamtych tragicznych dni w Łodzi. To paradzienniczek kilkuletniej dziewczynki, który w sposób wiarygodny ukazuje życie podczas okupacji i zaraz po niej. Dziecięca perspektywa, silnie wspierana przez wyobraźnię głównej bohaterki oraz przekonująco pokazany tok myślenia i poznawania świata, również słów, nadają tej publikacji realizmu i oryginalności.

I to nie tylko jeśli chodzi o sposób prowadzenia narracji – mamy być może

do czynienia z pierwszym literackim obrazem tych czasów w Łodzi.

źródło opisu: Dom Literatury w Łodzi

źródło okładki: Dom Literatury w Łodzi

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!