Marcin

Inne wydania

Poprzednio, zbiór ten, nakładem wydawnictwa Runa, nosił tytuł 'Obrońcy Królestwa'. Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka,...

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć. Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu... ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

szaraczek | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sopot, Empik, 2016
Przeczytana: 16 lipca 2016

Maja Lidia Kossakowska jest dla mnie niekwestionowaną królową polskiej fantastyki, a cykl Zastępy Anielskie jest na to najlepszym przykładem.
Bóg odszedł zabierając ze sobą świętych i najbliższych, zostawiając całe zastępy aniołów bez swojej jasności. Archaniołowie muszą za wszelką cenę przywrócić światu ład i porządek a także dowiedzieć się, dlaczego Bóg wszystkich zostawił. Muszą to zrobić za wszelką cenę, nawet, jeśli konieczne będzie… przymierze z samym Lucyferem i jego świtą.

Żarna niebios to zestaw rewelacyjnych dziesięciu opowiadań. Wszystkie przeplatają się pomiędzy wydarzeniami z różnych sfer; piekła, nieba a nawet ziemi. W każdym z nich poznajemy nowego bohatera i niesamowite historie. Osobiście jestem zauroczona.
Opowiadania są bardzo wciągające. W dodatku autorka łamie stereotypy odnośnie mieszkańców nieba i ziemi.
Polskie zawiłości służby zdrowia w niebie?
Lucyfer, jako oddany i lojalny przyjaciel?

Bardzo ciekawe i niestereotypowe myślenie, humor, wartka akcja, i...

WampirkaJustynka | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Ta książka mnie zaskoczyła. Jest niewielu polskich pisarek, które lubię. Od teraz pani Kossakowska zalicza się do tego grona. Taki anioły właśnie uwielbiam. "Żarna niebios" czyta się przyjemnie i szybko. Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie ją polecić.

miete | 2016-07-12

Znajomość z prozą Pani Kossakowskiej zaczęłam od "Takeshi. Cień Śmierci" i tak mnie ta książka wciągnęła i zauroczyła że natychmiast po jej zakończeniu dosłownie rzuciłam się na drugi tom a gdy i ten niemal "połknęła" zaczęłam się rozglądać za czymś więcej tej autorki i tak zupełnie w ciemno kupiłam i zaczęłam czytać "Żarna niebios". Gdybym wcześniej wiedziała, że to zbiór opowiadań pewnie mój entuzjazm szybko by wyparował. Od jakiegoś czasu wręcz nie znoszę zbiorów opowiadań w mojej prywatnej opinani napisanie naprawdę dobrego i co ważne równomiernego zbioru opowiadań jest o wiele trudniejsze niż napisanie przyzwoitej powieści. Sama forma opowiadania wymaga od autora dużej wiedzy i umiejętności, których niestety wielu, zwłaszcza początkującym, autorom brakuje. Ostatnie opowiadania które mnie naprawdę urzekły wyszły z pod pióra Manna i Iwaszkiewicza- sami przyznacie, że to niezbyt dobrze świadczy o współczesnych autorach.
"Żarna niebios niestety też jest zbiorem bardzo...

kaktusowaona71 | 2015-05-18
Na półkach: Przeczytane, Fantasy / S-F
Przeczytana: 18 maja 2015

Jest to bodaj pierwsza książka, która przeszła u mnie bez najmniejszego echa. Pozostałam całkowicie obojętna na jej treść.
Czytało się szybko, ale wszystko sprawiało wrażenie nijakości i czuć było brak we wszystkich opowiadaniach, tego ostatniego uszlachetniającego szlifu zarówno w formie jak i treści.
Zdziwiło mnie to wszystko niepomiernie, bo bardzo lubię angelickie tematy
Tytuł jest znany i autorka również ma swoją renomę... Skąd więc ta obojętność? Może stąd, że nie lubię zbiorów opowiadań. Zdecydowanie bardziej preferuję jedno, ale za to dopracowane. Z początkiem ( genezą ), rozwinięciem i ewidentnym zakończeniem opowiadanej historii. Pełnym obrazem sytuacji i wyjaśnieniem motywów.
No cóż .. tutaj niestety tego mi zabrakło..
Nie poprawił sytuacji nawet bardzo dobry język jakim była prowadzona narracja. Zwyczajnie - w tych opowieściach brakowało ognia i tyle. Zobaczymy jak odbiorę "Siewcę wiatru"....

Ewelina Kwaśniewska | 2010-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Żarna przemieliły moją wiarę. Uwielbiam tę książkę, uwielbiam gdy anioły grzeszą jak ludzie i daleko im do ideału. Uwielbiam gdy diabeł pije ze mną piwo w pobliskim barze.
Nic co diabelskie nie jest mi obce.

Agata | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 lutego 2017

Muszę przyznać, że jest to bardzo dobry zbiór opowiadań. Co prawda jedne opowiadania bardziej przypadły mi do gustu, a inne mniej, ale chyba zawsze tak jest. "Żarna niebios" ujęły mnie bardzo dobrymi dialogami i świetnie wykreowanymi bohaterami. Zabrakło mi tylko ciekawszych zwrotów akcji. Polecam.

Yvonne | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Pan odszedł! Archaniołowie, początkowo w szoku dochodzą do wniosku, że należy uczynić wszystko, aby Królestwo nie pogrążyło się w wojnie domowej, czyli nikt nie może się dowiedzieć o zniknięciu Jasności. Powołują przymierze z samą śmietanką Otchłani, aby ukryć fakt, że Pan opuścił swoje królestwo, wszakże władzę nad Otchłanią sygnował ten sam Pan. Żarna niebios to dziesięć rewelacyjnie wykreowanych opowiadań. Niebywałe historie, od których nie można się oderwać nawet na chwilę. Opowieść pełna niesamowitego humoru, niezwykle ludzkich aniołów, pijących, palących, ćpających (trawkę z Fatimy), olśniewające dialogi i niesamowite postacie. Bardzo polecam.

Długo zastanawiałam się o tym co na temat tej książki i Pani mogła bym napisać. Przypadła mi do gustu jej lekkość pisania. Niestety nie skupia się zbytnio na opisaniu wyglądu bohaterów (nad czy ubolewam) ale na opisaniu ich reakcji, nastroju czy charakteru. To książka która ukazuje, że anioły nie są doskonałe, że nie różnią się prawie wcale od demonów a nawet ludzi. Bóg nie jest miłosierny, wybaczający a przede wszystkim sprawiedliwy a z Lucyferem można usiąść i porozmawiać przy piwie ( w pewnych momentach uważałam, że jest on bardziej „dobry” od samego Boga). Tutaj jest widoczna hierarchia anielska. Są istoty szlachetniej urodzone i te zamieszkujące najniższy segment. Podział w niebie jest nad wyraz ludzki … lepiej urodzeni są bliżej dóbr podczas gdy inni mogą co najwyżej o nich pomarzyć co rodzi bunt, gniew i intrygi. Bardzo dużego plusa dają ilustracje Grzegorza Krysińskiego.
Od samego początku próbowałam odgadnąć czy jest to zbiór opowiadań czy jedna wielka historia gdzie losy...

cordiale | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 09 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Maja Lidia Kossakowska jest jedną z najczęściej kupowanych pisarek fantastycznych. Nakłady jej książek śmiało konkurują z Pilipiukiem czy z Piekarą. Dlatego pomimo mojego rozczarowania „Siewcą Wiatru” postanowiłem nie zrażać się do tej pisarki i sięgnąłem po zbiór opowiadań „Żarna Niebios”.
Akcja historii opisanych w zbiorze ma miejsce przed wydarzeniami z „Siewcy”. Dlatego warto sięgnąć po tą książkę przed lekturą powieści.
Zbiór otwiera opowiadanie „Beznogi Tancerz” . Główny bohater tej opowieści, Eryk ginie w wypadku samochodowym. Obserwuje akcję ratunkową i stara się oswoić z nową sytuacją. Kiedy trafia przed oblicze swojego anioła stróża, jego opiekun zostaje pobity a nasz bohater porwany. Czego mogą chcieć od niego mieszkańcy Limbo? Mając za przewodników dwóch sympatycznych braci poznajemy prawa jakimi rządzą się zaświaty.
„Dopuszczalne straty” nawiązują po trosze do „Siewcy Wiatru”. Gabriel jako regent Królestwa ma prawo do odwiedzania...

iza161 | 2015-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam w PDF
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mam deja vu...
Jestem pewna ,ze juz czytalam prawie identyczna ksiazke,ale teraz tytulu nie pamietam... tez o tym jak Bog zaginal i poszli z tym do piekla... cholerka musze poszukac i wtedy zedytuje :)