Żarna niebios

Autor:
Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1)
wydawnictwo
Fabryka Słów
typ
papier
Marcin
7,3 (1369 ocen i 57 opinii)

Opis książki

Poprzednio, zbiór ten, nakładem wydawnictwa Runa, nosił tytuł 'Obrońcy Królestwa'. Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka,...

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć. Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu... ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ewelina | 2010-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Żarna przemieliły moją wiarę. Uwielbiam tę książkę, uwielbiam gdy anioły grzeszą jak ludzie i daleko im do ideału. Uwielbiam gdy diabeł pije ze mną piwo w pobliskim barze.
Nic co diabelskie nie jest mi obce.

kaktusowaona71 | 2015-05-18
Na półkach: Fantasy / S-F, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2015

Jest to bodaj pierwsza książka, która przeszła u mnie bez najmniejszego echa. Pozostałam całkowicie obojętna na jej treść.
Czytało się szybko, ale wszystko sprawiało wrażenie nijakości i czuć było brak we wszystkich opowiadaniach, tego ostatniego uszlachetniającego szlifu zarówno w formie jak i treści.
Zdziwiło mnie to wszystko niepomiernie, bo bardzo lubię angelickie tematy
Tytuł jest znany i autorka również ma swoją renomę... Skąd więc ta obojętność? Może stąd, że nie lubię zbiorów opowiadań. Zdecydowanie bardziej preferuję jedno, ale za to dopracowane. Z początkiem ( genezą ), rozwinięciem i ewidentnym zakończeniem opowiadanej historii. Pełnym obrazem sytuacji i wyjaśnieniem motywów.
No cóż .. tutaj niestety tego mi zabrakło..
Nie poprawił sytuacji nawet bardzo dobry język jakim była prowadzona narracja. Zwyczajnie - w tych opowieściach brakowało ognia i tyle. Zobaczymy jak odbiorę "Siewcę wiatru"....

cordiale | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 09 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Maja Lidia Kossakowska jest jedną z najczęściej kupowanych pisarek fantastycznych. Nakłady jej książek śmiało konkurują z Pilipiukiem czy z Piekarą. Dlatego pomimo mojego rozczarowania „Siewcą Wiatru” postanowiłem nie zrażać się do tej pisarki i sięgnąłem po zbiór opowiadań „Żarna Niebios”.
Akcja historii opisanych w zbiorze ma miejsce przed wydarzeniami z „Siewcy”. Dlatego warto sięgnąć po tą książkę przed lekturą powieści.
Zbiór otwiera opowiadanie „Beznogi Tancerz” . Główny bohater tej opowieści, Eryk ginie w wypadku samochodowym. Obserwuje akcję ratunkową i stara się oswoić z nową sytuacją. Kiedy trafia przed oblicze swojego anioła stróża, jego opiekun zostaje pobity a nasz bohater porwany. Czego mogą chcieć od niego mieszkańcy Limbo? Mając za przewodników dwóch sympatycznych braci poznajemy prawa jakimi rządzą się zaświaty.
„Dopuszczalne straty” nawiązują po trosze do „Siewcy Wiatru”. Gabriel jako regent Królestwa ma prawo do odwiedzania...

Elodie | 2010-03-31

Od tego zbioru opowiadań, o aniołach i demonach zamieszkujących Niebo, Limbo i Piekło, zaczęłam swoją przygodę z prozą pani Kossakowskiej i ostatnio wracam do niego często. Za pierwszym razem trochę poraził mnie widok znajomego wyglądu Królestwa. Aniołowie tylko knują, demony kochają, a stróże nienawidzą swoich klientów. Wszystko to w cieniu wielkiej tajemnicy spod Białego Tronu. Anioły Mai Kossakowskiej to Świetliści i Mroczni, Archaniołowie i Upadli Książęta Otchłani - wszyscy równie przerażający, potężni i piękni, o lawendowych, złotych, zielonych włosach, turkusowych, srebrnych, czy czarnych oczach - obrońcy Królestwa. Asmodeusz, na przykład, z powodu urody i zamiłowania do luksusu zwany Zgniłym Chłopcem, ma kłopoty rodzinne (Zobaczyć czerwień to jedni z najlepszych opowiadań). Władca Otchłani, to znany wszystkim Lucyfer (tu dla nieżyczliwych to po prostu Lampka) brutalnie tłumi bunty zwolenników dawnego władcy. Natomiast jednemu z najbardziej poczciwych aniołów stróżów zostaje...

TeeN | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Żarna Niebios - To reedycja zbioru (zaktualizowana o dwa nowe opowiadania) opowiadań o niebie i piekle ("Obrońcy Królestwa"), mrocznych i aniołach, którzy są bardziej ludzcy niż im się wydaje. Palą skręty z mirry, przeklinają, czy bawią się w politykę.. a to tylko nieliczne z ich słabości. A co na to Bóg...? No cóż żeby się przekonać musicie sięgnąć po książkę. Polecam wszystkim których zmęczyły opowiastki o dobrych skrzydlatych w blond loczkach. Żarna Niebios to pierwszy tytuł ze skrzydlatej serii - następnie jest jeszcze (równie świetna) powieść Siewca Wiatru i dwa tomy Zbieracza Burz - gorąco polecam wszystkie choć opowiadania czyta się najfajniej, to powieść moim zdaniem jest równie dobra co one. Mam nadzieję, że autorka jeszcze kiedyś napisze coś właśnie do tej serii :)

Caylith | 2011-02-16

Wspaniałe uzupełnienie Siewcy Wiatru, w postaci szeregu opowiadań dotyczących niektórych postaci, lub ogólnie powiązanych ze światem. Mamy tu więc co nieco o Dajmonie szukającym zastępcy, coś o stróżu rodem z komandosów anielskich, coś o aniele który stał się człowiekiem z miłości do kobiety, coś o demonie, który zwiał na ziemię z miłości do mrocznej piekielnicy... wszystko utrzymane w wysokiej klasy stylu Kossakowskiej.
Humor gwarantowany, zafascynowanie każda kolejna stroną i opowiadaniem takoż.Jeśli więc podobał się wam Siewca i Zbieracz... to jest kolejny "a must-read":D
Polecam;)

Kofi | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Bóg zaginął, uciekł, wziął wolne, gdzieś już to słyszałem, nawet kilka razy. Żarna niebios Kossakowskiej także bazują na tym schemacie, lecz autorka nie potrafi w pełni wykorzystać tego tematu, a przynajmniej w zbiorze, w którym dostałem kilka średnich słabszych tekstów. Fabuła i bohaterowie poszczególnych historii nie porywają, może nie nudzą ale szybko pozwalają o sobie zapomnieć. Samo wyobrażenie Nieba, Limbo i Głębi zupełnie mnie nie przekonuje. Prawdopodobnie znów spodziewałem się czegoś innego, a dostałem tylko ciekawy pomysł w złym wykonaniu.

Kryanka | 2015-03-18
Na półkach: Religia, Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2015

Czytałam tylko opowiadanie „Żarna prawdy”. Jest o nastolatce bez życia prywatnego (pojawia się znikąd i od razu znika, bo nie ma nic do roboty), która poznaje przystojnego narkomana i razem z jego kumplem szuka mu działki. Aha, on jest super aniołem, ona od strony drugiej też, a narkotyk to woda z Lourdes. Jest też motyw przewrotu w zaświatach, ale prawie do końca nie wiadomo o co w nim chodzi, bo autorka w trakcie spotkań spiskowców rozpisuje który anioł ma jakie oczy i włosy. O dziwo cała historia jest pisana na serio i nawet trochę daje do myślenia, stąd... otagowałam ją "religia".

Maciej | 2011-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Nie wiem czy nie jestem w błędzie, gdyż wielu poleca tę książkę na rozpoczęcie Sagi Anielskiej pani Kossakowskiej a ja chyba jestem jednym z niewielu którzy przeczytali ją na koniec.
Mimo wszystko ocenić chcę całą sagę.
Jestem człowiekiem nie wierzącym ale bardzo spodobała mi się wizja aniołów i "Pana" a także Lucyfera i reszty zbuntowanych przedstawiona przez autorkę.
Jak już wiele osób przede mną napisało anioły, które grzeszą i są tak zbliżone do ludzi wielce przypadła mi do gustu i polecam ją każdemu. (Tak, każdemu a nie tylko interesującym się taką tematyką).
Warto docenić krasomówsto autorki, które ja dostrzegłem dopiero w dwoch tomach "Zbieracza Burz". Niektore sytuacje, osoby czy ich zachowania opisane czesto od kilku stron, na kilka różnych sposobów.
Na koniec dodam tylko, że bedzie to saga zapamiętana przeze mnie bardzo miło i bedzie w czołówce moich ulubionych.
Wiecej nie pisze co by nie zacząć spoilerować co często mi się zdarza w rozmowach ze znajomymi ;)

kajsanka | 2011-05-12
Przeczytana: 2011 rok

Pierwsze wrażenie jest takie: Sapkowski ma 4 latka,siedzi w piaskownicy. Już ma talent i pomysł, ale jeszcze rozumuje infantylnie. Podobnie tutaj.Książka sprawia wrażenie, jakby napisało ją dziecko. Wszystko jest albo czarne, albo białe. Wszyscy są dobrzy, nawet czarne charaktery postępują honorowo i sprawiedliwie, nikt nikogo nie oszukuje, i nie "wystawia", nie ma przemocy,kłamstwo istnieje tylko w dobrej sprawie.Jeśli pojawia się przemoc,to w taki sposób,jakby opisywały ja przedszkolaki, albo rodem z filmów dla młodzieży o kowbojach i indianach.

Nie mniej jednak,idzie się przyzwyczaić. Po kolejnym opowiadaniu czlowiek wciaga się w przedstawiony swiat,i nawet oddycha z ulga,że krew,krzywda i zbrodnia nie leją się strumieniami.Za to barwność i plastyczność godna podziwu. Taki własnie Sapkowski,wersja light.Zastanawiam sie,czy nie zaczac tego czytac 5-letniej corce:-)

Irytacja nie do przeskoczenia-nazewnictwo,zwłaszcza "imiona".

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku