Lubimyczytać.pl to:

Fabryka Słów
typ
papier
Marcin
7.31 (1308 ocen i 56 opinii)

Opis książki

Poprzednio, zbiór ten, nakładem wydawnictwa Runa, nosił tytuł 'Obrońcy Królestwa'. Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają na...

Nic, co anielskie, diabelnie nie jest nam obce. Te żarna przemielą Waszą wiarę w zaświaty. Aniołowie paktują z diabłami. Grzeszą pychą. Piją, bywają w burdelach i kasynach. Knują, zabijają, umierają. Z niebiańskiej doskonałości pozostał im tylko doskonały wygląd. Stworzeni na obraz i podobieństwo człowieka, mają nasze słabości. Jak anioł ćpun uzależniony od trawki z Fatimy, anioł stróż czujący niechęć do człowieka, którym przyszło mu się opiekować czy anioł zagłady, który nieszczególnie lubi niszczyć. Nie inaczej z mieszkańcami piekieł. I oni są do bólu... ludzcy. Nic dziwnego, skoro wyszliśmy spod ręki tego samego Boga.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ewelina | 2010-09-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione!, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Żarna przemieliły moją wiarę. Uwielbiam tę książkę, uwielbiam gdy anioły grzeszą jak ludzie i daleko im do ideału. Uwielbiam gdy diabeł pije ze mną piwo w pobliskim barze.
Nic co diabelskie nie jest mi obce.

Od tego zbioru opowiadań, o aniołach i demonach zamieszkujących Niebo, Limbo i Piekło, zaczęłam swoją przygodę z prozą pani Kossakowskiej i ostatnio wracam do niego często. Za pierwszym razem trochę poraził mnie widok znajomego wyglądu Królestwa. Aniołowie tylko knują, demony kochają, a stróże nienawidzą swoich klientów. Wszystko to w cieniu wielkiej tajemnicy spod Białego Tronu. Anioły Mai Kossakowskiej to Świetliści i Mroczni, Archaniołowie i Upadli Książęta Otchłani - wszyscy równie przerażający, potężni i piękni, o lawendowych, złotych, zielonych włosach, turkusowych, srebrnych, czy czarnych oczach - obrońcy Królestwa. Asmodeusz, na przykład, z powodu urody i zamiłowania do luksusu zwany Zgniłym Chłopcem, ma kłopoty rodzinne (Zobaczyć czerwień to jedni z najlepszych opowiadań). Władca Otchłani, to znany wszystkim Lucyfer (tu dla nieżyczliwych to po prostu Lampka) brutalnie tłumi bunty zwolenników dawnego władcy. Natomiast jednemu z najbardziej poczciwych aniołów stróżów zostaje prz...

Tatti_pl | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Żarna Niebios - To reedycja zbioru (zaktualizowana o dwa nowe opowiadania) opowiadań o niebie i piekle ("Obrońcy Królestwa"), mrocznych i aniołach, którzy są bardziej ludzcy niż im się wydaje. Palą skręty z mirry, przeklinają, czy bawią się w politykę.. a to tylko nieliczne z ich słabości. A co na to Bóg...? No cóż żeby się przekonać musicie sięgnąć po książkę. Polecam wszystkim których zmęczyły opowiastki o dobrych skrzydlatych w blond loczkach. Żarna Niebios to pierwszy tytuł ze skrzydlatej serii - następnie jest jeszcze (równie świetna) powieść Siewca Wiatru i dwa tomy Zbieracza Burz - gorąco polecam wszystkie choć opowiadania czyta się najfajniej, to powieść moim zdaniem jest równie dobra co one. Mam nadzieję, że autorka jeszcze kiedyś napisze coś właśnie do tej serii :)

Caylith | 2011-02-16

Wspaniałe uzupełnienie Siewcy Wiatru, w postaci szeregu opowiadań dotyczących niektórych postaci, lub ogólnie powiązanych ze światem. Mamy tu więc co nieco o Dajmonie szukającym zastępcy, coś o stróżu rodem z komandosów anielskich, coś o aniele który stał się człowiekiem z miłości do kobiety, coś o demonie, który zwiał na ziemię z miłości do mrocznej piekielnicy... wszystko utrzymane w wysokiej klasy stylu Kossakowskiej.
Humor gwarantowany, zafascynowanie każda kolejna stroną i opowiadaniem takoż.Jeśli więc podobał się wam Siewca i Zbieracz... to jest kolejny "a must-read":D
Polecam;)

Maciej | 2011-01-14
Przeczytana: 2011 rok

Nie wiem czy nie jestem w błędzie, gdyż wielu poleca tę książkę na rozpoczęcie Sagi Anielskiej pani Kossakowskiej a ja chyba jestem jednym z niewielu którzy przeczytali ją na koniec.
Mimo wszystko ocenić chcę całą sagę.
Jestem człowiekiem nie wierzącym ale bardzo spodobała mi się wizja aniołów i "Pana" a także Lucyfera i reszty zbuntowanych przedstawiona przez autorkę.
Jak już wiele osób przede mną napisało anioły, które grzeszą i są tak zbliżone do ludzi wielce przypadła mi do gustu i polecam ją każdemu. (Tak, każdemu a nie tylko interesującym się taką tematyką).
Warto docenić krasomówsto autorki, które ja dostrzegłem dopiero w dwoch tomach "Zbieracza Burz". Niektore sytuacje, osoby czy ich zachowania opisane czesto od kilku stron, na kilka różnych sposobów.
Na koniec dodam tylko, że bedzie to saga zapamiętana przeze mnie bardzo miło i bedzie w czołówce moich ulubionych.
Wiecej nie pisze co by nie zacząć spoilerować co często mi się zdarza w rozmowach ze znajomymi ;)

kajsanka | 2011-05-12
Przeczytana: 2011 rok

Pierwsze wrażenie jest takie: Sapkowski ma 4 latka,siedzi w piaskownicy. Już ma talent i pomysł, ale jeszcze rozumuje infantylnie. Podobnie tutaj.Książka sprawia wrażenie, jakby napisało ją dziecko. Wszystko jest albo czarne, albo białe. Wszyscy są dobrzy, nawet czarne charaktery postępują honorowo i sprawiedliwie, nikt nikogo nie oszukuje, i nie "wystawia", nie ma przemocy,kłamstwo istnieje tylko w dobrej sprawie.Jeśli pojawia się przemoc,to w taki sposób,jakby opisywały ja przedszkolaki, albo rodem z filmów dla młodzieży o kowbojach i indianach.

Nie mniej jednak,idzie się przyzwyczaić. Po kolejnym opowiadaniu czlowiek wciaga się w przedstawiony swiat,i nawet oddycha z ulga,że krew,krzywda i zbrodnia nie leją się strumieniami.Za to barwność i plastyczność godna podziwu. Taki własnie Sapkowski,wersja light.Zastanawiam sie,czy nie zaczac tego czytac 5-letniej corce:-)

Irytacja nie do przeskoczenia-nazewnictwo,zwłaszcza "imiona".

Mes | 2013-08-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Nie potrafię stwierdzić czy pani Kossakowska ukradła dżinom trochę magii i zamknęła ją w swoich opowiadaniach, czy po prostu czuwały nad nią anioły, jednak wiem jedno - każdy z tekstów zawartych w tym zbiorze skradł mi serce.
Najbardziej wstrząsnęło mną "Zobaczyć czerwień" i tylko utwierdziło w miłości do Asmodeusza.

Wraz z zakończeniem zbioru naszła mnie jednak smutna refleksja - opowiadania tutaj zawarte są lepsze niż "Siewca", zatem przygodę z aniołami uzbrojonymi w kałachy i demonicznymi znawcami sztuki polecam zacząć właśnie od któregoś ze zbiorów.

Inaczej możemy się nieco zawieść na twórczości pani Kossakowskiej.

MissMi | 2014-02-14

Skoro "Siewca..." mi się podobał, trudno by nie spodobały mi się "Żarna..."
Antologie ostatnio mnie zawodzą, a mimo to, sięgam po nie ciągle. Cóż, "Żarna niebios" nie zawiodły. Krótkie opowiadania stanowiące integralne cz. "Siewcy..." lub nie, nie tylko mnie ubawiły, ale też przeniosły w dobrze wykreowany przez Kossakowską świat aniołów i demonów. W zasadzie nie mam zbyt wiele do powiedzenia o tej lekturze, była dobra ;) Polecam tym, którzy zatęsknili za "Siewcą" : P Bądź, tym, którzy niekoniecznie od razu "Siewcę" chcą czytać. Dzięki "Żarną niebios" można stopniowo poznać różne aspekty świata skrzydlatych i Głębian :)

Marti | 2014-02-13

Czytanie o aniołach i diabłach, które zachowają się jak ludzie wywołują u mnie uśmiech na twarzy. Mogłabym czytać takie historie cały czas.

Aga | 2011-04-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

„Żarna Niebios” to zbiór dziesięciu opowiadań, z których każde jest odrębne, ale łączy je miejsce i niekiedy bohaterowie. Wszystkie historie rozgrywają się w świecie oraz z udziałem postaci z „Siewcy wiatru” i opisują wydarzenia, które tam stanowiły jedynie wzmiankę, tło lub czyjeś wspomnienie. I tak spotykamy się z archaniołem Gabrielem i „jego bandą” i dowiadujemy się jak ciężko jest im ukrywać straszną tajemnicę, odkrywamy czemu Asmodeusz tak nienawidzi Lilith, poznajemy ciężką pracę aniołów stróżów i jeszcze cięższe życie aniołów- narkomanów.
Warto również wspomnieć, że ostatnie opowiadanie pt. „Beznogi tancerz” jest zarówno prologiem do „Siewcy wiatru” i przybliża nam historię Daimona, którego Pan powołał do specjalnej służby.

Ten zbiór jest uzupełnieniem całości. Zastanawiającym się nad kolejnością czytania anielskiej serii polecam jednak zacząć od „Żaren Niebios”, gdyż każde opowiadanie będzie miało wtedy smak nowości, pełnej niespodzianek i zwrotów. Styl autorki jest niezmien...

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku