W domu jak w raju

Wydawnictwo: Muza
El paraiso es tu casa
poradniki
90alexa90

Co mówi o nas dom i jak możemy na niego wpłynąć, aby poczuć się dobrze. Praktyczny poradnik dostarczający pomysłów na przemianę domu w oazę optymizmu, spokoju, miłości i kreatywności. Zawiera wskazówki, jak odpowiednio zorganizować poszczególne pomieszczenia, aby wytwarzać życiodajną energię, móc odpocząć, skoncentrować się i czerpać inspirację z przebywania w domu. Znajdziemy w nim również...

Co mówi o nas dom i jak możemy na niego wpłynąć, aby poczuć się dobrze.

Praktyczny poradnik dostarczający pomysłów na przemianę domu w oazę optymizmu, spokoju, miłości i kreatywności. Zawiera wskazówki, jak odpowiednio zorganizować poszczególne pomieszczenia, aby wytwarzać życiodajną energię, móc odpocząć, skoncentrować się i czerpać inspirację z przebywania w domu. Znajdziemy w nim również podpowiedzi, jak polepszyć stan ducha za pomocą odpowiedniego wykorzystania światła, roślin i kolorów oraz praktyczną wiedzą na temat materiałów, które sprawią, że nasz dom będzie przyjazny dla zdrowia, harmonii i równowagi.

źródło opisu: https://muza.com.pl/poradniki/3186-w-domu-jak-w-ra...(?)

źródło okładki: https://muza.com.pl/poradniki/3186-w-domu-jak-w-ra...»

wronka | 2019-08-28

Ehh cóż to jest za książka... najpierw chciałam napisać ze płytka jak artykuły w Claudii czy Olivii, ale uznałam, że poziom odkrywczości jest jeszcze niższy, może taki jak podpisy pod zdjęciami w tych magazynach. Dosłownie nic nowego, nic ciekawego, same banały z pierwszej strony wyszukiwarki Google.

I rozumiem, że niektórym może się nie podobać również dlatego, że mamy tu dużo wątków dotyczących filozofii wschodu, ale uwierzcie, nawet dla miłośniczki takich tematów to nadal jest złe, bardzo powierzchowne, poprzekręcane, spłycone do poziomu człowieka z iq krzesła.

A największy babol jaki tu znalazłam to super ekstra porada żeby w sypialni trzymać maksymalnie dwie rośliny i wystawiać je na noc, bo ukradną człowiekowi tlen, a wytworzą dwutlenek węgla, co „ma wpływ na nasze zdrowie i wypoczynek”. Wtf.

muzyczkaxd | 2019-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Książka ponad 300 stron, gdzie połowa to powtarzanie tych samych faktów. Kto policzy ile razy autorka wspomniała o kadzidłach i okrągłych meblach, ten powinien dostać nagrodę i worek pieniędzy!

Pollyanna | 2019-07-05
Przeczytana: kwiecień 2019

Nie wnosi nic nowego.

Muszeczka | 2019-05-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Bardzo się zawiodłam. Liczyłam na konkretne wskazówki, a otrzymałam rady w stylu "żeby zapewnić spokój w sypialni, postaw na wystrój w spokojnych kolorach". Tylko co to znaczy? Nie znam się na dekorowaniu, sięgnęłam po tę książkę w oczekiwaniu na bardziej praktyczne porady, a dostałam mowę trawę. No i nie porywa. Są takie poradniki, które niby nic nie mówią, ale formą porwą tak, że człowiek zaczyna mieć wizję. Nie mam wizji, tylko poczucie bezpowrotnie straconego czasu.

ekstrawagancka | 2019-04-18
Przeczytana: 30 marca 2019

Jako osoba z niegroźnym bzikiem na punkcie poradników (uczących jak lepiej żyć, lepiej mieszkać i jak w ogóle radzić sobie na ziemskim padole), oficjalnie stwierdzam, że od tej pozycji należy uciekać, jak najdalej. Ktokolwiek, kto tylko liznął temat hygge, wabi sabi czy słyszał o metodzie KonMari - w mig zrozumie, że ta pozycja to właściwie stek bzdur, kilka streszczeń i niepotrzebnych przypisów. Począwszy od skakania z tematu na temat, przez podawanie bardzo niesprecyzowanych rad, aż po absurdy, które działają lepiej od kawy - bo znacznie podnoszą ciśnienie. Gdy zaczęłam naklejać fiszki do poszczególnych stron, by dosadnie zaznaczyć fragmenty, które budzą moje wątpliwości - cóż, bardzo szybko wykorzystałam cały ich zapas i dałam sobie spokój z dalszymi notatkami.

90alexa90 | 2019-03-23
Na półkach: Przeczytane, 100 BOOKS 2019
Przeczytana: 23 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Miałam dostać praktyczny poradnik, otrzymałam instrukcję, jakiego kształtu meble blokują przepływ energii, które rośliny pożerają energię elektromagnetyczną, że rośliny usychają bo zabierają negatywną energię z domu (to nie dlatego, że ich nie podlewasz xD) i że jeśli mieszkasz blisko cmentarza albo w ciasnej zabudowie to na ścianach zbiera się wilgoć, a w twoim domu cuchnie, bo jest nagromadzona zła energia. Książka dla fanatyków tego typu "praktycznych porad".