Origin

Cykl: Lux (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Origin
aleqsia

Daemon zrobi wszystko, by odzyskać Katy. Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje swój lud? Z...

Daemon zrobi wszystko, by odzyskać Katy.
Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje swój lud? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć.
Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?
Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze. Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie staną Daemon i Katy?
Czy w ogóle będą razem?

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

Deppowa | 2019-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Nieuchronnie zbliżając się do ostatniego tomu, nie mogę nie zauważyć, jak bardzo seria Lux ewoluowała od czasu "Obsydiana". Podobnie zresztą jak sama Katy, która dopiero teraz przestała mnie irytować. Niezła ironia, prawda? W każdym razie "Origin" wynosi cykl na nowym poziom. To nie jest już tylko romans fantasy traktujący o nieziemskim związku young adult - typowe guilty pleasure. Nie. To powieść, która w sposób przystępny i dosyć lekki opowiada o rzeczach najistotniejszych. O tym, jak źle pojmowana ideologia może złamać innych. O tym, gdzie kończy się wolność drugiego człowieka i zaczyna jego cierpienie. Powieść o bezduszności i najtrudniejszych wyborach. A nade wszystko powieść o poświęceniu. Czasem życia za innych.
Przyjaźń.
Miłość.
Rodzina.
Wybór pomiędzy jedną rasą, a drugą.
Między mniejszym złem, a większym.
Zakończenie "Origina" trzyma w napięciu i pozostawia nas z licznymi pytaniami.

Purrinee | 2019-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 04 lipca 2019

Początek naprawdę genialny. Nie mogłam się od niej oderwać, cały czas byłam ciekawa co będzie dalej i z zapartym tchem czekałam na kolejne wydarzenia, do momentu aż posypał się cukier i okazało się, ze chyba mam dość. Gdzieś pod koniec zaczyna się seks, myślenie o seksie, dotykanie, myślenie o dotykaniu, całowanie i wyznania miłości, które robią się męczące. To wszystko sprawiło, że zaczęłam się martwić czy książka się przez to nie popsuje, a ja będę się męczyć by doczytać ją do końca. Ostatnie rozdziały ok, trochę uratowały to co działo się wcześniej, ale czy na tyle bym chciała sięgnąć po ostatni tom? Nadal się zastanawiam.

bookish | 2019-05-26
Przeczytana: 26 maja 2019

tak okrutnie wkręciłam się w tę historię, że to nie da się opisać. kolejna noc zarwana dla Daemona i Katy. to co się dzieje w tej części jest za razem kwintesencją poprzednich trzech tomów, a tym samy początkiem do kolejnych, do zakończenia tej historii. końcówka strasznie wzruszająca i pozostawiająca w zawieszeniu. czekam, czekam niecierpliwie na następną część.

Tracja | 2019-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 03 marca 2019

To zaskakujące jak bardzo pierwsza część mi się nie podobała, a ta czwarta jest świetna! Bardzo szybko się ją czyta, akcja nie stoi w miejscu, cały czas poznajemy nowe fakty, które szokują (no przynajmniej mnie :D). Czekam jak ta przygoda się zakończy.

Wiki010502 | 2019-03-01
Przeczytana: 01 marca 2019

Po misji ocalenia Beth, Katy znalazła się w rękach wroga. Daemon zrobi wszystko, by ja uratować, ale czy starczy mu na to siły? Czy oboje wyjdą z tego cało?

Cudownie czytało się tą książkę, podwójna perspektywa sprawiła, że jednocześnie możemy dowiedzieć się co myśli Katy, a co Daemon. Pomogło to lepiej wczuć się w ich historię.

satinification | 2019-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Autorka pisze lekko, zabawnie i wciągająco. Jak nic, na myśl przyszło mi "Roswell: w kręgu tajemnic". Cały czas myślę, że byłby z tej serii książek dobry serial dla młodzieży.

To chyba moja ulubiona książka z całego cyklu. W końcu historia trochę rusza do przodu, nabiera kształtu i sensu, dochodzą nowi bohaterowie... a zakończenie...? - nie mogę się doczekać kolejnej części, żeby zobaczyć, co z tego wyniknie. No i zakochana para jest tak słodka, że aż do przesady. Wolałam, jak się więcej kłócili.

Inthefuturelondon | 2018-10-23
Przeczytana: 16 maja 2018

Mój mały problem z serią Lux polega na tym, że ja kolejne tomy czytam co dwa lub trzy miesiące. Jest to związane z tym, że po przeczytaniu jednego tomu, ogarnia mnie lekkie zmęczenie bo autorka za każdym razem wysysa ze mnie całą energię. Tak było i tym razem.

Szczerze mówiąc, nie do końca wiem co mogę naskrobać o tej pozycji.
To jest Jennifer L. Armentrout, po prostu. Przyzwyczaiłam się już, że jej powieści są naszpikowane akcją, która potęguje różne emocje. Smutek, strach, złość, radość to uczucia, które następują od razu po sobie. Zauważyłam również, że autorka stosuje pewien schemat w książkach tej serii. Na początku jest trochę nudne wprowadzenie, następnie wszystko nabiera tempa, aż w końcu tuż przy końcu na czytelnika zostaje zrzucona bomba, która niszczy wszystko dookoła.

Oczywiście to, co wydarzyło się tutaj przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Od momentu, kiedy Katy próbowała się uwolnić z rąk porywaczy, aż do samego końca zdążyłam dostać zawału kilka razy. Nie no,...

AdaJa | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Wydaje mi się, że ta część była nieco gorsza od pozostałych. Absolutnie nie twierdzę, że była zła, tylko trochę zbyt ckliwa i miejscami w trochę dziwny sposób działała na emocjach. Rozumiem, że Katy i Daemon pod wpływem tych wszystkich wydarzeń zmienili się, ale stali się trochę zbyt ciepłymi kluchami i zbyt pochopni, co w połowie książki zaczęło mnie nieco irytować.
Co do postaci Blake'a, to nie wiem czy w jakiejkolwiek książce czy filmie, czy serialu spotkałam bardziej irytującą postać. Działała na mnie bardziej negatywnie niż Cersei czy Joffrey z 'Gry o Tron', a to jest wyczyn. Jednak wydarzenia z nim związane w tej części mnie zszokowały i to tak kompletnie, ale to nie zmienia faktu, że był odrażającą postacią.
Luc. Niby dziecko, a jednak jak o nim czytałam, to miałam wrażenie, że to trzydziestoletni facet z zapędami na pięciolatka, który po prostu lubi grać na konsoli czy tym podobne rzeczy. Ale cała otoczka wokół niego jest naprawdę szokująca i się tego zupełnie nie...

Zjadaczka_książek | 2018-08-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

„Origin” jest czwartą, ale nie ostatnią (dzięki Bogu) częścią serii Lux. Początkowo od książek z tego cyklu odstraszały mnie okładki (myślałam sobie „Rany, kolejne romansidło”) i zwiastun powieści, który obejrzałam na YouTube. Całe szczęście dostałam pierwszą część na urodziny i kiedy tylko zaczęłam czytać przepadłam. Romans wcale mi nie przeszkadzał – ponad to wyjątkowe wydało mi się, że Daemon i Katy nie zostali parą w pierwszej części Zaraz po przeczytaniu „Obsydianu” sięgnęłam po drugi i trzeci tom, ale… czwartego nie było. Zrozpaczona, (kto czytał „Opal” ten doskonale rozumie dlaczego) czekałam na „Origin” i kiedy tylko mogłam od razu zakupiłam. Oczywiście, po raz kolejny, absolutnie nie żałowałam swojej decyzji.

Osobiście uważam „Origin” za najlepszą część serii. Katy, której zdarzało się mnie zirytować w poprzednich tomach, w tym w 100% się poprawiła. Okazała się bardzo silną i wytrzymałą dziewczyną. Wiele przeszła, a jednak nie złamała się, a co więcej, potrafiła nawet...

eskimoseknosek | 2018-05-29
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 29 maja 2018

Niesamowita, dynamiczna, jednak jeszcze bardziej emocjonująca część od poprzedniej.
Przez ogrom wydarzeń, uczuć, natłok nowych informacji aż ciężko mi wyrazić to wszystko poza jednym wielkim wow. Wszystko pięknie się przeplata. Nowy rodzaj narracji pokazał mi dokładnie to o co chciałam zapytać, w co chciałam się zagłębić. Żałuję tylko licznych błędów np. w odmianie lub niespodziewanych spacji w danym słowie, i Beth - postaci moim zdaniem nijakiej i lekko denerwującej (ale to bardzo osobiste odczucia :p).
Poza tym mocno poruszona ruszam po kolejną część :)
Polecam!