Opposition

Cykl: Lux (tom 5)
Wydawnictwo: Filia
Opposition
aleqsia

Finałowa część bestsellerowej serii Lux! Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się. Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela...

Finałowa część bestsellerowej serii Lux!
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat wokół nich zacznie się walić. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.

źródło opisu: Filia

źródło okładki: Filia

bookrightupp | 2019-08-04

Mój pierwszy #reread! Czy udany? Nie za bardzo.

Książka była szybka i przyjemna. Jednak było o wiele więcej negatywów niż pozytywów. Czytając spodziewałem się czystej zabawy i rozrywki.
Biorąc pod uwagę fakt, że książka, w której chciałem znaleźć chwilę spokoju, pozostawiła mi tylko zranienie i rozdrażnienie, myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć: Ta seria nie jest dla mnie. To po prostu coś, co nie przyciąga mojej uwagi lub w jakikolwiek sposób mnie nie przywiązuje. Slang w tej historii tak bardzo się starał, że był po prostu ... zawstydzający

WEDŁUG mnie:
Bohaterowie brzmią podobnie.
Przebieg czegokolwiek jest chwiejny.
Fabuła jest chaotyczna.
Dialog jest tandetny.

Pojawił się cały ładunek "zderzających się spojrzeń", drgających szczęk, warg i zmarszczonych brwi. Chciałbym, żeby więcej wysiłku włożono w pisanie czegoś, co się wyróżnia. Chociaż bohaterowie towarzyszą mi przez 5 tomów, nie nawiązałem z nimi prawdziwej relacji. W międzyczasie zawsze pojawiały się bardzo...

aleczka | 2019-06-05
Na półkach: Przeczytane, E-booki

oceniam całość serii:
momentami ociera się o plagiat-tak bardzo przypomina znaną sagę:), ale napisana lekko, z humorem sprawia ,że czyta się świetnie! Stereotypowi bohaterowie też się sprawdzają- trudno przecież wyobrazić sobie drobnego faceta i super-przystojną, wielką kosmitkę:)!wtedy wyszłaby komedia a nie romans sf:))Polecam!

bookish | 2019-05-26
Przeczytana: 26 maja 2019

kocham cała serię. jak tylko ta książka wpadła w moje ręce od razu usiadłam do czytania i nie położyłam się spać póki nie skończyłam.
mogę szczerze powiedzieć, że kocham Daemon. stał się on moim literackim oczkiem w głowie. a to jak mówił do Katy, Kootek jest najlepsze na świcie i za każdym razem wywoływało w u mnie ciarki, albo uśmiech.
wojna nadal trwa. nasi bohaterowie muszą zrobić wszystko, aby ocalić siebie i zmienię, nawet kosztem zbratania się w rogiem..
ta część jest dojrzalsza, nasi bohaterowie przez te wszystkie wydarzenia muszą dorosnąć, lecz pasuje im to.
a scena ostania, zakończenie, Daemon jest r e w e l a c y j n y.

Mil | 2019-05-05
Przeczytana: 04 maja 2019

jedna z moich ulubionych serii... na zawsze w sercu... dziękuje ❤️❤️❤️

Wiki010502 | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Po ucieczce przed Deadelusem pojawiło się nowe zagrożenie - Luksjanie, którzy przybyli na Ziemię. Daemon, Dawson i Dee odeszli razem z nimi, ale Katy nie wierzy, że przeszli na stronę wroga.
Czy ma rację? Czy uda im się wyjść z tego cało? Czy miłość Daemona i Katy przetrwa tę ciężką próbę?

kaktusowaona71 | 2019-02-28
Przeczytana: 05 marca 2016

W pełni zdaję sobie sprawę, że ocena nie do końca jest sprawiedliwa.. Zawiniłam i ja i wydawca. Oboje popełniliśmy grzech odwlekania.
Pierwsze tomy łykałam jak kaczka, zachwycając się właściwie każdym z nich i przeżywając dogłębnie przygody Kat i Daemona. Następnie miałam wymuszoną przerwę ( prawie roczną ) i w tzw. międzyczasie cały klimat serii umknął mi gdzieś świńskim truchtem, nie pozostawiając po sobie śladu ni popiołu. Do samego końca części 5 nie udało mi się go niestety odnaleźć...
Ale pomijając to:

- Książka niewątpliwie trzyma poziom poprzednich części
- Fabuła nadal jest ciekawa i emocjonalna
- bohaterowie, choć ciut szablonowi, wciąż potrafią wzbudzić sympatię w czytelniku.

Jednym słowem wszystko jest jak najbardziej o.k. i warto tej pozycji poświęcić swój czas. Czyta się błyskawicznie i leciutko.
TYLKO NIECH MI KTO POWIE GDZIE DO DIABŁA UKRYŁ SIĘ TEN PRZEFAJNY KLIMAT Z WCZEŚNIEJSZYCH TOMÓW !?
No nic..
Jak go ktoś znajdzie- proszę się do mnie zgłosić :)) Nagrody nie...

aktorka246 | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2019
Przeczytana: 07 lutego 2019

Jest to część , w której najwięcej się dzieje akcji. Mniej mamy tu już relacji Daemon-Katy. Osoby, które wolą bardziej fabułę z tej serii, będą zadowoleni, inni będą się raczej nudzić. Ale epilog wam to wynagrodzi, będziecie się mogli się śmiać w niebo głosy, co ja robiłam. Aż się przykro człowiekowi robi, że to już ostatnia część ich przygód. Mnie jeszcze czeka Oblivion więc nie było mi aż tak przykro, ale mimo wszystko taki mały smuteczek pozostaje.
Serdecznie polecam, jeśli chcecie wiedzieć, jak seria się zakończy, oraz , oczywiście, chcecie więcej Daemona i Katy.

wiol | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Zdecdowanie polecam cały cykl LUX. Wspaniałe książki i cudowni bohaterowie, aż żal że już koniec.

satinification | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

Zakończenie pozostawia niedosyt. Za bardzo to wszystko happy-endowe.

Autorka pisze lekko, zabawnie i wciągająco. Jak nic, na myśl przyszło mi "Roswell: w kręgu tajemnic". Cały czas myślę, że byłby z tej serii książek dobry serial dla młodzieży.

Cynicc | 2018-12-23

Postanowiłam, że podsumuję całą serię tutaj i nie będę się rozdrabniać. Jestem miss skrajność, albo daję bohaterom całe serce albo pokazuję środkowego. A tej serii dałam nawet troszkę więcej niż serce, bardzo kojarzyła mi się z serią, która kiedyś kochałam, wyrosłam z tej miłości, kiedy starałam się zrobić jej re-read, w końcu zdecydowałam, że nie będę psuć sobie wspomnień, mam na myśli Pegaza Kate O’Hearn i wtedy wpadłam na Luxa... całym sercem kocham klimaty zbrodniczych organizacji pozarządowych i rządowych, które chcą zniszczyć świat i wyssać ostatnia kroplę krwi z jakiegoś pozaludzkiego gatunku, ta konwencja była jak powrót do domu po długiej podróży. Kotek była niesamowita, chwytała za serce, była dla mnie jak Emily z Pegaza, która była moją przyjaciółką jeszcze w podstawówce, Daemon... dostarczył mi pomysłów na zboczone żarty, cięte riposty i trochę ciepła. Był trochę Kupidynem, niby niepodobnym ale był. Mama Kotka wyjątkowo skradła moje serce, była lekko zwariowaną, uroczą,...