Więcej niż pocałunek - trzy pierwsze rozdziały

Tłumaczenie: Paweł Wolak
Wydawnictwo: Muza
The Kiss Quotient
9788328712041
Asperger
LubimyCzytać

Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma?

Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Chce „nauczyć się współżyć”, potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.

„Więcej niż pocałunek” to brawurowy debiut Helen Hoang, która zainspirowana własnymi doświadczeniami stworzyła historię miłosną z motywami psychologicznymi i dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych.

Wyjątkowa. Seksowna. Zabawna. Książka „Więcej niż pocałunek”, pasjonująca opowieść o nietypowych miłosnych perypetiach Stelli Lane, wygrała w plebiscycie na najlepszą książkę roku – Goodreads Choice Awards. Uzyskała przy tym bezprecedensową liczbę 45 tysięcy głosów!

Nagroda Goodreads dla najlepszej książki roku 2018 w kategorii Romans

Jedna z 50 najbardziej wyjątkowych powieści roku 2018 według „Washington Post”

Top 100 książek Amazona w roku 2018

Jedna z najlepszych książek na lato według „Elle”

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Anna | 2019-03-27
Przeczytana: 27 marca 2019

Recenzja przedpremierowa

Książkę autorstwa Helen Hoang pt. '' Więcej niż pocałunek'' przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem ze względu na istniejący i występujący w społeczeństwie zwłaszcza dotyczący wielu kobiet mających problem w relacjach z mężczyznami, jeśli chodzi o tematykę seksu, którego tak naprawdę nie miały okazji doznać z prawdziwym uczuciem w tle.

Najważniejszym kluczem są tutaj słowa skierowane od autorki zamieszczone na samym końcu, w których wyjaśnia, z jakich powodów powstała ta książka i dlaczego postanowiła przedstawić problem i historię głównej bohaterki -Stelli.

To bardzo trafnie i skonstruowany został pomysł na napisanie tego trudnego zagadnienia, z którym głównej bohaterce nie jest łatwo funkcjonować w społeczeństwie, pomimo że chciałaby.

Bohaterów, których miałam, okazję poznać w tych zaledwie 3 rozdziałach są tak od siebie różni, ale przy tym tajemniczy, wrażliwi na swój sposób. Stella czuje się samotna pomimo miłości indywidualnej rodziców....

Angelic | 2019-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2019

„Więcej niż pocałunek” to książka, która otrzymała nagrodę GoodReads w kategorii romans. Jest to zdecydowanie ogromne wyróżnienie, jako, że ten portal zrzesza niezwykłą liczbę 85 milionów użytkowników. O czym jednak opowiada ta zachwalana powieść?

Stella cierpi na zespół Aspergera, który nie pozwala jej w odpowiedni sposób interaktować z otoczeniem. Rodzice natomiast naciskają na trzydziestolatkę, martwiąc się że ma problemy ze znalezieniem partnera i stworzeniem związku. Zamiast tego dziewczyna zatraca się w pracy, równaniach matematycznych i schematach. Co stanie się, gdy postanowi wyćwiczyć swoje braki z użyciem przystojnego mężczyzny do towarzystwa?

Zanim jeszcze zabrałam się za czytanie, weszłam na kilka anglojęzycznych opinii o całej książce. Wiele z nich było bardzo pozytywnych, jednak niektóre stwierdzały, że pojawiają się wątki zbyt depresyjne i melancholijne. Każdy oczywiście ma prawo do własnego zdania, więc niczym niezrażona, zasiadłam do lektury. Nie ukrywam, że się...

Trzy rozdziały za, które dziękuję wydawnictwu MUZA, czy po ich przeczytaniu możemy stwierdzić, że cała książka nam się spodoba? W przypadku "Więcej niż pocałunek" zdecydowanie tak. Zapowiada się naprawdę rewelacyjnie i ciekawie. Helen Hoang w swojej książce porusza problem choroby zespołu Aspergera, który został u niej zdiagnozowany, gdy była już trzydziestoczteroletnią kobietą. Choroba zainspirowała ją do na pisania tej książki. Stworzyła miłosną historię z motywami psychologicznymi i sporą dawką subtelnej erotyki.

Poznajemy trzydziestoletnią, uroczą, bardzo bezpośrednią Stellę, która wydaje się "szarą myszką" nie wyróżniająca się niczym. Jest pracoholiczką, specjalistką od ekonometrii. Kocha to co robi, awansuje, dobrze zarabia, rodzice powinni być dumni z jej osiągnięć zawodowych. Na cotygodniowym obiedzie u rodziców, jak zawsze jest "przemaglowana" przez matkę z jej relacji z mężczyznami. Matka oczekuje od niej męża i wnuków. Stella ma jednak inne plany na swoje życie....

Arlette | 2019-03-25
Na półkach: Współpraca, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2019

Ocena trzech pierwszych rozdziałów książki "Więcej niż pocałunek".

30-letnia Stella, z wyglądu szara myszka, mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej. Jest wykształcona, ma ugruntowaną pozycję w pracy, dużo zarabia... rodzice powinni być dumni z takiego dziecka. Jednak oni, a w szczególności matka, mają wąty do stylu życia córki i co chwila wspominają jej o tym, że powinna mieć już męża i dzieci. Stella ma wielki problem. Chciałaby zadowolić rodziców, ale nie przepada za nawiązywaniem nowych znajomości, szczególnie z mężczyznami, a seks nie sprawia jej przyjemności. Postanawia wynająć żigolaka, który nauczy ją tego i owego. Wybiera Michaela. Czy zdziwicie się jeśli napiszę, że ten żigolo jest obłędnie przystojny, ma ośmiopak i jest bardzo miłym facetem? 😄
Nigdy jeszcze nie oceniałam książki po trzech rozdziałach, ale co mogę już stwierdzić to na pewno to, że czyta się ją szybko, styl jest lekki, a bohaterowie sympatyczni. Sporo tu humoru i zapewne będzie dużo bzykanka.
Mam nadzieję,...

Jeżynka | 2019-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

W pierwszym momencie pomyślałam sobie że wydawnictwo Muza nie do końca przemyślało plan promocyjny książki "Więcej niż pocałunek" która za oceanem wygrywa we wszelkich rankingach popularności i ilości sprzedanych egzemplarzy. Bo jak można ocenić książkę po kilkudziesięciu zaledwie stronach? Oczywiście nie można ale te trzy pierwsze rozdziały pozwalają wyrobić sobie zdanie o tym czy warto czy też nie sięgnąć po więcej.

Swego czasu w prasie codziennej powieści drukowano w odcinkach (chociażby "Lalkę" Bolesława Prusa).
Gdy byłam dzieckiem z kolei z utęsknieniem czekałam lata i audycji "Lato z radiem" gdzie wybitni polscy aktorzy czytali powieści z kanonu światowej literatury - codziennie po rozdziale, dwóch. Do dziś to wspominam z nostalgią. Mając w pamięci te doświadczenia pomyślałam że warto wziąć udział w tym czytelniczym eksperymencie.

Już okładka sugeruje że będzie to opowieść lekka, łatwa i przyjemna. Nie pomylę się też chyba jeśli zaryzykuję stwierdzenie że z happy endem....

Ewelina229 | 2019-03-29
Przeczytana: 28 marca 2019

Recenzja dotyczy 3 pierwszych rozdziałów książki.

Stella, młoda kobieta która żyje według wytyczonych sobie schematów,których nie lubi burzyć, nawet w pracy codziennie rano wykonuje czynności w tej samej kolejności, dzięki czemu czuje się spokojna.
Nie interesują Ją mężczyźni, seks mógłby dla niej nie istnieć, tylko apodyktyczna mama Stelli ciągle wytyka Jej wiek, brak dzieci i mężczyzny u boku.
Dziewczyna postanawia nauczyć się "dobrego seksu" i uważa, że do tego przedsięwzięcia najlepiej nada się doświadczony facet, który zna się na rzeczy... wynajmuje więc Pana do towarzystwa :)
No i kiedy już siedzisz wygodnie w fotelu i zaangażujesz się w zadanie Stelli :) to 3 rozdział dobiega końca....

Kochani, książka zapowiada się naprawdę obiecująco i żywię gorące nadzieje, że taka właśnie się okaże, a ja z niecierpliwością oczekuję premiery, która jest już w czerwcu.
Serdecznie polecam, zapowiada się niezły hit.

Wiola | 2019-03-24
Przeczytana: 23 marca 2019

Trzydziestoletnia Stella pod naporem swoich rodziców uświadamia sobie, że czas najwyższy założyć rodzinę. Niestety nie jest to wcale takie proste ponieważ nie radzi sobie w kontaktach damsko-męskich i zazwyczaj jej spotkania z mężczyznami kończą się fiaskiem.
Wpada zatem na genialny plan- zatrudni mężczyznę do towarzystwa, która nauczy ją jak być prawdziwą kobietą i radzić sobie w sytuacjach intymnych. Co z tego wyniknie?
Niestety nie wiem ponieważ w tym miejscu moja przygoda z tą książką się urywa ponieważ tylko 3 rozdziały otrzymałam od wydawnictwa Muza.
Bardzo dziękuję za możliwość sięgnięcia do tej książki jeszcze przed jej premierą.
Jak dla mnie 3 pierwsze rozdziały zapowiadają się ciekawie. Rzadko zdarza się aby młoda dziewczyna jaką jest Stella decydowała się na tak drastyczny krok aby opłacić mężczyznę do towarzystwa, wierząc że ten jej pomoże w kontaktach damsko-męskich. Jestem bardzo ciekawa co z tej znajomości wyniknie :)
Premiera książki już 5 czerwca więc...

Anna | 2019-03-28
Przeczytana: 27 marca 2019

RECENZJA TRZECH PIERWSZYCH ROZDZIAŁÓW KSIĄŻKI „Więcej niż pocałunek” Helen Hoang.
PREMIERA POWIEŚCI 05 czerwca 2019 roku.

Trzydziestoletnia Stella jest pracoholiczką. Mężczyźni nie specjalnie ją interesują. Na myśl o dotyku czuje niechęć. Całowanie zupełnie jej nie w głowie. Seks ją przeraża. Z pewnością jest przereklamowany. Uprawiała go co prawda już trzy razy. Nie ma dobrych wspomnień. W zasadzie nie ma co wspominać. Zaraz na początku aktu Stella zamykała się w sobie. Potem było po wszystkim. Kobieta czując presję rodziców,
zwłaszcza matki by wreszcie znaleźć sobie męża postanawia nauczyć się współżyć. Wynajmuje więc specjalistę od tych spraw, czyli mężczyznę do towarzystwa. Michael o dziwo okazuje się w oczach Stelli niezwykle pociągającym mężczyzną. Stella nie wygląda dla niego na kobietę, która potrzebowałaby takiego jak on nauczyciela. Już pierwsze spotkanie tych dwojga niezwykle zaskakuje każdego z nich.
Trudno ocenić książkę po przeczytaniu trzech rozdziałów....

justiiii88 | 2019-04-07
Na półkach: 2019, Przeczytane, Zagraniczne
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Stella ma trzydzieści lat, pracę którą lubi, rodziców pragnących wnuków.. i problem z płcią przeciwną. Stella nie lubi bliskości - na samą myśl o choćby całowaniu przechodzi ją zimny dreszcz.

Bohaterka postanawia to zmienić po słowach, które słyszy od współpracownika. Nie pomaga także podejście jej mamy i jej prób układania Stelli życia uczuciowego. Uznaje, że najlepszy do "treningu" będzie mężczyzna do towarzystwa - i tak poznajemy głównego bohatera - Michaela. Już na wstępie dowiadujemy się, że to jak Michael spędza piątkowe wieczory jest związane konfliktem z ojcem, jednakże szczegóły będzie można poznać w dalszej części historii.

Historia jest niesztampowa i zapowiada się naprawdę świetnie. Można to już stwierdzić na podstawie trzech pierwszych rozdziałów, które miałam okazję przeczytać. Z ciężkim sercem myślę o tym, że na przeczytanie dalszego ciągu przyjdzie mi czekać prawie dwa miesiące.

Autorka porusza trudną tematykę - problemów w nawiązywaniu relacji z ludźmi z...

Agnieszka | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Przedpremierowo “Więcej niż pocałunek” – trzy pierwsze rozdziały Helen Hoang

Drodzy czytelnicy, sympatycy i goście bloga Kocie czytanie. Dla mnie jako blogerki książkowej nadrzędnym celem jest oczywiście sięganie po jak najlepsze w moim odczuciu książki, po to, by móc Wam o nich opowiedzieć i zachęcić do ich lektury. W związku z tym bardzo lubię brać udział w różnego rodzaju formach promowania, książek, które są dopiero zapowiedziami, abyście mogli poznać moje subiektywne odczucia po przedpremierowej lekturze, a tym samym mam cichą nadzieję, że choć trochę uda mi się pomóc Wam w podjęciu decyzji, odnośnie tego, czy Wy sami również chcielibyście dany tytuł przeczytać.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego piszę Wam o tym właśnie dziś, już spieszę z wyjaśnieniami. Otóż 5 czerwca bieżącego roku, a więc niemalże za chwilę swoją premierę na polskim rynku wydawniczym będzie miała książka autorstwa Helen Hoang „Więcej niż pocałunek”, która za granicą otrzymała wiele bardzo ważnych nagród i...