Śmierć, bale i skandale, czyli osobowości i osobistości śląskich pałaców

Okładka książki Śmierć, bale i skandale, czyli osobowości i osobistości śląskich pałaców Marek Gaworski
Marek Gaworski Wydawnictwo: Matiang Cykl: Śmierć, bale i skandale (tom 2) Seria: Śmierć, bale i skandale historia
historia
Śmierć, bale i skandale (tom 2)
Śmierć, bale i skandale
Matiang
2019-01-01
2019-01-01

Druga część "Śmierci, bali i skandali..." ponownie w pigułce podaje nam fragment historii Dolnego Śląska. Bardziej skupia się na osobach ważnych dla danego obiektu, zdarzeniach mających tam miejsce, możemy być zaskoczeni nazwiskami, które są ściśle związane z opisywaną budowlą. Czy czytaliśmy gdzieś wcześniej, że w zamku w Oławie rezydował w wieku XVII syn króla Jana Sobieskiego, Jakub? A może zastanawialiśmy się, skąd blizny na twarzy Matki Bożej Jasnogórskiej? Odpowiedź na te pytania i inne, których zapewne sobie nie zadawaliśmy, znajdziemy w tej książce. I podobnie, jak część I, każdy rozdział kończy krótka informacja co dziś dzieje się z danym obiektem, jak dojechać i czy dostępny jest zwiedzającym.
Oczywiście polecać nie muszę, wiadomo, że warto, naprawdę warto, sięgnąć po skromny fragment historii Dolnego Śląska. Nie ostatni spod pióra Pana Marka Gaworskiego. Oczywiście bogato ilustrowana pozycja, dużo zdjęć, które trzeba zobaczyć.

• Dolny Śląsk, historia