Trudne wybory

Okładka książki Trudne wybory Izabella Frączyk
Okładka książki Trudne wybory
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z odzysku (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kobiety z odzysku (tom 2)
Prószyński i S-ka
2019-05-21
2019-05-21
literatura polska

Kolejna śmieszna kompilacja perypetii....polecam 🤣😊😉

Kolejna śmieszna kompilacja perypetii....polecam 🤣😊😉

Książka trafiła do mnie niestety z braku innych lektur na wyjeździe, miała ją moja mama. I przyznaję bez bicia, że nie jest to mój typ literatury. Płytkość fabuły, język bohaterów, a nawet narratora wydawał mi się momentami mało "literacki". Ale pomijając ten fakt, zawiodłam się oczekując rozwoju kilku pobocznych wątków, które śmiało mogłyby stać się głównymi, a tak nie było. Dodatkowo autorka w pewnym momencie zaprzecza sama sobie. Jedna z bohaterek (Zuza) ma się do nikogo nie przytulać ze względu na terapię naświetlaniem, a dwa dni póżniej wpada w objęcia ukochanego i nie ma najmniejszego problemu z tym. Nagłe pojawienie się ukochanego ukróca temat jej leczenia i choroby... I oczywiście wszystko cudownie się skończoły i wszystkie bohaterki są szczęśliwe...

To drugi tom cyklu, kontynuacja powieści "Kobiety z odzysku", świetna rozrywka z bajkową miłością w tle.

★Po wakacjach w Egipcie u trzech przyjaciółek, Gośki, Feli i Zuzy sporo się dzieje. Życie nie szczędzi im wrażeń, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Czytając książkę nie ma czasu na nudę, bo życie przyjaciółek obfituje w kilogramy problemów, niesamowite zbiegi okoliczności i tony dobrego humoru. Te trzy kobiety mają kłopoty i problemy, takie jak każda z nas i dlatego czyta się z ciekawością, zastanawiając się,jak sobie z nimi poradzą. Walczą z kilogramami, próbują gotować, ogarniać codzienność, czyli: pracę, związki, domy i dzieci. W tej szarpaninie życiowej znajdują jednak czas, by pobyć ze sobą, bo jedyne co w ich życiu jest niezmienne, to właśnie przyjaźń.
Piękna bajka dla dorosłych, w której na zakończenie znienacka z nieba spada ukochany książę i w kwadrans rozprawia się ze wszystkimi przeciwnościami losu 😀.

Brawo dla autorki za lekkie pióro, wyobraźnię i poczucie humoru. Fabuła sprawia, że książkę się połyka, a nie czyta. To lektura, w której nie ma czasu na nudę, pozwalająca na oderwanie się od codzienności. Polecam.

Książka jest denna. Widocznie zachęcona sukcesem pierwszego tomu autorka postanowiła napisać kontynuację, ale nie wiedziała o czym. Gdybyście usiedli i lekkim piórem opisali,co Wam sie wydarzyło w ciągu kilku miesięcy, z kim rozmawialiście,że poszliście na spacer, do kawiarni,co zjedliście i dokąd pojechaliście na wakacje,to by wam wyszła taka książka. Ponieważ ona NIE MA FABUŁY. Napisałam to dużymi literami,żeby nie trzeba było czytać całej recenzji. I gdyby zmiany w życiu bohaterek, w zasadzie kosmetyczne, były wyróżnione w książce w taki sposób,byłoby wspaniale . Jak chcecie wiedzieć,co tam u dziewczyn polecam jakąś recenzję oznaczoną jako spoiler. Dodatkowo zapomniałam,że tak jak przy pierwszej części,powinno być ostrzeżenie dla osób z zaburzeniami wagi i odżywiania. Nie polecam tej książki zupełnie. A wypożyczyłam już następną część. Zobaczymy co dalej.

Drugi z aż pięciu (!) tomów cyklu ponownie przybliża nam historię trzech zwariowanych i wiernych sobie przyjaciółek- Zuzy, Gośki i Felicji. Co ważne, warto czytać wszystkie tomy po kolei, jednak NIE jest to warunek konieczny. Autorka chyba doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystkie filie biblioteczne mogą zadbać o cykliczność, wie także o niezbyt grubych portfelach wielu czytelników. Z tych właśnie powodów akcja jest tak przedstawiona, że często poznajemy wydarzenia mające związek z częścią pierwszą. Nic nie będzie dla nas niezrozumiałe, wszystkie elementy fabuły można spokojnie ze sobą połączyć, niczym puzzle.

Kolejny raz pani Frączyk wzięła na tapet wydarzenia dziejące się w Egipcie, Tym razem ojciec Ahmeda, wysoko postawiony szejk, musi powoli żegnać się z życiem i żadne, nawet ogromne kwoty, nie zmienią tego stanu. Teraz to Ahmed zostanie nie tylko spadkobiercą fortuny, ale także stanie się odpowiedzialny za masę biznesów. Mamy tutaj nie tylko smutne kwestie związane ze zbliżającą się śmiercią, ale też czytelnicy zrozumieją, jak bardzo restrykcyjna i odmienna od kultury europejskiej jest kultura muzułmańska. U nas czerń to odwieczny kolor żałoby, natomiast w Egipcie należy wówczas wybierać ubrania w kolorze żółtym. To tylko drobiazg, bo najważniejsza jest zasada mówiąca o tym, że związek bez ślubu i dziedzica rodu nie wchodzi w grę. Co zatem zrobi Zuza, która jest wybranką Ahmeda? Czy porzuci swoją firmę budowlaną na poczet ogromnego bogactwa? Czy przekona ją luksus, służba i słodkie lenistwo? Warto się o tym przekonać, tym bardziej, że Zuza, gdy trzeba, nie przebiera w słowach. Bardzo mi się to u niej podoba.
Wiele zmian szykuje się też w życiu Gosi i Marcina.
Początkowo najwięcej uwagi poświęciłam Andrzejowi- rozchwytywany florysta zapewnia swojej pracodawczyni ogromne dochody, ale nagle ogłasza, że wyjeżdża i się żeni. Co z tego wyniknie? Czy Gosia straci klientów? Czy będzie miała coś wspólnego z życiem Andrzeja? Ja tego nie zdradzę, niemniej jednak zapewniam wszystkich, że to nie koniec rewelacji dziejących się w jej życiu. Sfera osobista i miłosna także ulegnie ogromnym perturbacjom, ale tutaj należy samemu zapoznać się ze wszystkimi szczegółami. Warto tego dokonać, bo nie jest to banalny wątek.

Felicja to także jedna z trzech pierwszoplanowych postaci, również i ona przekona się, na czym polegają wielkie zmiany w życiu. Wcześniej, poprzez związek z niejakim Jackiem, przekonała się, jak można drżeć poprzez problemy z własnym lokum. Zakrawały one niemal o thriller. Dalsze rzucanie kłód pod nogi początkowo porównałam do odgrzewanego kotleta i sądziłam, że jest to najmniej ciekawy wątek powieści. Niemniej jednak, później pojawił się nowy bohater, a konkretnie Igor, sąsiad Feli i Jacka. Jaką będzie miał rolę do odegrania? Czy ciekawą osobą może być wdowiec, ojciec nastoletniego Karola, właściciel firmy sprzedającej styropian? Czy którejś z bohaterek zawróci w głowie? Zapraszam do lektury.

I tym razem nie mogło zabraknąć wspólnego wyjazdu wszystkich trzech kobiet. Jest to ich swego rodzaju rytuał, tyle że tym razem wypad nie jest aż taki daleki i nie wymaga przelotu. Piękne spa, odpoczynek od codziennych zmartwień i obowiązków to powód do pozazdroszczenia, prawda? Tylko czy wyjazd ten będzie udany? Kogo bohaterki tam spotkają? Znowu niczego nie zdradzam, bo warto czytać daną książkę od deski do deski.

Na koniec warto podkreślić, że książka ta ma w swojej fabule bardzo ważny przekaz dotyczący profilaktyki. Autorka chce nas przekonać do systematycznego wykonywania niezbędnych badań. Jak ten wątek łączy się z Zuzą, Felą i Gośką? Sami się przekonajcie.

Muszę przyznać, że cześć drugą cyklu czytało mi się przyjemniej, niż początkową opowieść. Czy ją polecam? Tak, bo nie jest to jakaś na siłę wymyślona historia. Owszem, nie jest to dzieło nad dziełami, ale jeśli chcemy odpocząć, to warto sięgnąć właśnie po tę powieść.

Minął rok od wydarzeń z pierwszej części. Niestety, zwykle po szczęśliwych dniach przychodzą "czarne chmury", aby bilans mógł wyjść na zero. Tak dzieje się w życiu Zuzy, Gośki i Felicji.
Pierwsza rozstaje się z Ahmedem, druga z mężem (kolejnym),a trzecia ulega wypadkowi na rolkach. Oj dzieje się w życiu przyjaciółek, ale nadal mogą na siebie liczyć, wspierają się, razem się śmieją i płaczą. Czy znów zaświeci dla nich słońce?
Szybko się czyta o perypetiach tych szalonych kobiet. Polecam!

Drugi tom cyklu „Kobiety z odzysku”.
Uwielbiam czytać serie, jeden tom po drugim, bez czekania długi czas na kontynuację. Wracamy do trzech przyjaciółek- Felicji, Zuzy i Gośki - których życie w końcu się ustabilizowało. Prywatnie i zawodowo…ale nic nie trwa wiecznie. To trio nie ma szans odsapnąć. Sporo się dzieje, kolejne kłopoty, zawirowania, i jak w pierwszym tomie bardzo akcja dynamiczna. Nowi bohaterowie, nowe wątki. Trudno opisać bez zdradzania fabuły. Jedno jest pewne, nic nie jest dance nam na zawsze.
Bardzo polubiłam bohaterki, i nie będziecie zaskoczeni kiedy Wam powiem, że już skończyłam trzeci i czwarty tom. Niebawem wam o nich opowiem. Bardzo polecam!

Drugi tom cyklu „Kobiety z odzysku”.

Trudne wybory, to kolejny tom Kobiet z odzysku, w którym nasze bohaterki stają przed życiowymi wyborami ,ich losy są jak zwykle ze sobą związane ,Gośka po zdradzie Marcina lokuje uczucia w nowy związek z wdowcem Igorem, Zuzka rozstaje się z Ahmedem , który po sfingowanej przez mamuśkę zdradzie uniesiony honorem ją rzuca ,Felicja natomiast ulega wypadkowi, ma złamany nos .
Tak więc widać, że akcja toczy się wartko wokół naszych dziewczyn, humoru i intryg też nie brakuje .
Czy Goska uleczy po zdradzie złamane serce z Igorem .
Jak ułoży się życie miłosne Zuzki ,tego nie zamierzam zdradzać , natomiast gorąco zachęcam do lektury książki .

Trudne wybory, to kolejny tom Kobiet z odzysku, w którym nasze bohaterki stają przed życiowymi wyborami ,ich losy są jak zwykle ze sobą związane ,Gośka po zdradzie Marcina lokuje uczucia w nowy związek z wdowcem Igorem, Zuzka rozstaje się z Ahmedem , który po sfingowanej przez mamuśkę zdradzie uniesiony honorem ją rzuca ,Felicja natomiast ulega wypadkowi, ma złamany nos...

Świetna książka. Ciąg dalszy losów trzech przyjaciółek. Każda z nich jest inna i każda ma inne problemy. Ale łączy ich jedna. Wielka przyjaźń. Lekka, przyjemna lektura. Zdecydowanie polecam.

Nie myślałam, z p.Frączyk potrafi tak pisać, książka bardzo mnie bawi choć niektóre wątki są wręcz niemożliwe, np.wątek Ahmeda,ale generalnie nie chodzi o fakty ale o to aby czytając dobrzy się bawić

Dodaj cytat z książki Trudne wybory